آداپالن و بنزوئیل پروکساید موضعی چیست؟

بنزوئیل پروکساید اثر ضد باکتریایی دارد.همچنین دارای خشک کنندگی خفیفی است که در شست و شوی آسان تر روغن و خاک از روی پوست کمک می کند.

آداپالن مشابه ویتامین آ می باشد. آداپالن به تازگی و شادابی پوست کمک می کند.

آداپالن و بنزوئیل پروکساید موضعی (در پوست) یک داروی ترکیبی مورد استفاده برای درمان آکنه در بزرگسالان و کودکانی که دست کم 9 سال دارند می باشد.

آداپالن و بنزوئیل پروکساید موضعی می تواند برای منظور هایی غیر از موارد لیست شده در این راهنمای دارویی نیز استفاده شود.

اطلاعات مهم در مورد آداپالن و بنزوئیل پروکساید موضعی

بنزوئیل پروکساید می تواند منجر به واکنش های آلرژیک نادر اما جدی و یا ناراحتی های پوستی شدید شود. در صورتی که دچار : کهیر ، خارش ؛ تنفس سخت ؛ احساس سبکی در سر ؛ یا تورم در صورت ، لب ها ، زبان ، یا گلو شدید مصرف دارو را قطع کنید و از اورژانس پزشکی کمک بگیرید.

پیش از مصرف آداپالن و بنزوئیل پروکساید موضعی

اگر نسبت به آداپالن (دیفرین) یا بنزیول پروکساید حساسیت دارید ، نباید این دارو را مصرف کنید.

برای اطمینان از اینکه آداپالن و بنزوئیل پروکساید موضعی برای شما ایمن است با پزشک خود درباره وضعیت پزشکی خود صحبت کنید.

مشخص نشده است که آداپالن و بنزوئیل پروکساید موضعی بر جنین تاثیر دارد یا نه. در زمان مصرف این دارو اگر باردار بودید یا برنامه ای برای اینکار داشتید ، پزشک خود را مطلع سازید.

هنوز مشخص نیست که آیا آداپالن و بنزوئیل پروکساید موضعی وارد شیر مادر می شود و یا بر نوزاد تحت مراقبت آسیب می رساند یا نه.اگر فرزند شیرخوار دارید به پزشک خود این مسئله را بگویید.

آداپالن و بنزوئیل پروکساید موضعی  نباید برای کودکان زیر 9 سال استفاده شود.

نحوه مصرف آداپالن و بنزوئیل پروکساید موضعی

دارو را با توجه به دستورات پزشک تان مصرف کنید. دارو را بیشتر یا کمتر و یا طولانی تر از آنچه توصیه شده مصرف نکنید.مصرف بیشتر از مقدار تجویز شده و یا استفاده مکرر  این دارو باعث تاثیر سریع تر آن نمی شود ، بلکه ممکن است عوارض جانبی آن را افزایش دهد.

بنزوئیل پروکساید می تواند منجر به واکنش های آلرژیک نادر اما جدی و یا ناراحتی های پوستی شدید شود.بهتر است قبل مصرف این دارو یک "دوز تست" آن را استفاده کنید تا از اینکه به آن واکنش حساسیتی نمی دهید ، مطمئن شوید. هر روز مقدار بسیار کمی از دارو را روی یک یا دو ناحیه پوست که حاوی آکنه است به مدت سه روز متوالی اعمال کنید.اگر واکنش حساسیتی نداشتید ، از روز چهارم مصرف دارو را با دوز تجویز شده شروع کنید.

دستان خود را قبل و پس از استفاده از این دارو بشویید.

آداپالن و بنزیول پروکساید موضعی معمولا یکبار در روز مصرف می شود. با توجه به دستور پزشک تان عمل کنید.

برای درمان ، پوست را با حوله ای ، خشک و تمیز کنید . روی پوست نواحی درمانی (چانه ، پیشانی ، و هر گونه) به اندازه یک نخود از ژل استفاده کنید. لایه نازکی از ژل را استفاده کنید و به آرامی آن را بمالید.

در صورتی که علایم پوستی درمان نشدند یا با مصرف دارو بدتر شدند ، با پزشک خود تماس بگیرید.

از محصولات پوستی دیگر فقط در صورت تجویز پزشک تان استفاده کنید.

در دمای اتاق و دور از رطوبت ، گرما و نور نگهداری شود.

در صورت فراموش کردن مصرف دارو:

در صورتی که متوجه شدید مصرف دارو را فراموش کرده اید هر چه زودتر آنرا مصرف کنید.

اگر به نوبت بعدی مصرف دارو زمان اندکی باقی مانده است از مصرف داروی فراموش شده صرف نظر کرده و نوبت بعدی دارو را مصرف کنید.

از مصرف داروی اضافی خودداری کنید. زیرا میتواند سبب بروز اثرات جانبی ناخواسته شود.

در صورت مسمومیت با دارو

مسمومیت با آداپلن و بنزوئیل پروکساید دور از انتظار است.. در صورتی که فردی به طور اتفاقی دارو را بلعید با اورژانس یا کمک های مسمومیت تماس بگیرید.

در طول مصرف آداپالن و بنزوئیل پروکساید موضعی

از طریق دهان مصرف نشود.این دارو فقط بر روی پوست کاربرد دارد. بر روی زخم های باز ، آفتاب سوختگی ، باد زدگی ، یا پوست خشک ، ترکدار یا در ناراحتی های پوستی استفاده نکنید. همچنین از آداپالن و بنزوئیل پروکساید موضعی روی زخم ها یا نواحی درگیر اگزما استفاده نکنید.  قبل از استفاده از این دارو تا بهبودی کامل این نواحی صبر کنید.

اگر این دارو وارد چشم ها ، دهان ، یا لب های شما شد ، آن را با آب بشویید. از مصرف دارو های دیگر در نواحی که از آداپالن و بنزوئیل پروکساید موضعی استفاده کردید ، اجتناب کنید ؛ مگر اینکه پزشک تان به شما بگوید. مخصوصا از دارو های حاوی سالیسیلیک اسید ، سولفور ، یا رزورسینول همزمان با این دارو استفاده نکنید.

نواحی دارای دارو را در معرض نور آفتاب  قرار ندهید. آداپالن و بنزوئیل پروکساید موضعی باعث تسریع در آفتاب سوختگی می شود. از لباس های پوشاننده و عینک آفتابی (با درجه محافظت از آفتاب (SPF)  30 یا بالاتر) در مواقعی که زیر نور آفتاب هستید استفاده کنید.

از مصرف محصولات بهداشتی پوستی که می توانند باعث سوزش ، مانند صابون ها یا پاک کننده های پوستی خشن ، رنگ مو یا مواد شیمیایی ماندگار ، پاک کننده های مو یا واکسها ، یا محصولات حاوی الکل ، افزودنی ها ، آهک و دارو های قابض اجتناب کنید.

عوارض جانبی آداپالن و بنزوئیل پروکساید موضعی

بنزوئیل پروکساید می تواند منجر به واکنش های آلرژیک نادر اما جدی و یا ناراحتی های پوستی شدید شود.اگر دچار  کهیر ، خارش ،  تنفس سخت ، احساس سبکی در سر ، تاول در صورت ، لب ها ، زبان یا گلو شدید ، مصرف دارو را قطع کرده و از اورژانس پزشکی کمک بگیرید.

در صورت مشاهده موارد زیر با پزشک خود تماس بگیرید:

  • قرمزی یا تورم شدید در محل مصرف دارو ؛
  • سوزش یا سوختگی شدید ؛ یا
  • خشکی شدید یا خارش پوست.

عوارض جانبی معمول ( مخصوصا در چهار هفته اول مصرف ) شامل :

  • درد یا ضعف؛
  • بی اشتهایی ، تهوع و استفراغ ، اسهال ، نفخ؛
  • خشکی یا زبری پوست ؛
  • قرمزی پوست ؛
  • سوزش یا سوختگی خفیف ؛

این لیست شامل همه عوارض جانبی نمی باشد و ممکن است مواردی دیگری نیز دیده شوند. برای دریافت توصیه های پزشکی در رابطه با عوارض جانبی با پزشک خود تماس بگیرید.

تداخلات دارویی

به نظر نمی رسد دارو های خوراکی و تزریقی دیگر بر آداپالن و بنزوئیل پروکساید که به صورت موضعی مصرف شده ، اثر داشته باشند. اما خیلی از دارو ها ممکن است با هم تداخل داشته باشند. همه ارائه دهندگان مراقبت خود را از مصرف داروهای تجویز شده و داروهای بدون نیاز به تجویز پزشک ، ویتامین ها ، و گیاهان دارویی ، آگاه سازید.

پرسش سوال

اگر هنوز سوالی در رابطه با آداپالن و بنزوئیل پروکساید دارید. میتوانید آن را در انجمن پرسش و پاسخ مطرح کرده و متخصصین مربوطه در وب سایت به آن جواب دهند.

مترجم: کیوان مهدلوئي
نوشته شده در 07 مهر 1396
مرجع : www.drugs.com
دیدگاه کاربران درباره آداپالن و بنزوئیل پروکساید

داروی

اطلاعات سایتتون عالیه...❤

ارسال جواب

شراره .ع

من پانژل رو دیشب استفاده کردم همیشه نیم ساعت میموند و میشستم.خوابم برد تا صبح روی پوستم موند.الان کاملا اون منطقه حاله قرمز داره.میره؟

ارسال جواب

داروی

سلام عزیزم شما دچار عوارض اداپالن شدی قرمزی پوست از عوارضشه حتما ب پزشک معالج مراجعه کنید

شراره .ع

من از پانژل استفاده کردم یک شب درمیون نیم ساعت روی پوستم.دیشب خوابم برد و تا صبح روی پوستم موند.الان اون حاله قرمز شده.کسی میتونه بهم جواب بده نگرانم این قرمزی میره؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام مشکل به وجود آمده جز عوارض مصرف این دارو است. در صورت تداوم عارضه روی پوست به پزشک مراجعه کنید.

محبوبه

سلام من باردارم و7/5ماهمه صورتم خیلی جوش زده ولک های قهوه ای رو پوستم زیاد شده میخوام از ژل پانژل استفاده کنم،آیا در بارداری ضرری به بچه میرسه یا خیر؟؟؟ توضیحاتی ک درمورد پانژل خوندم نوشته بود فقد روی جای جوش استفاده بشه،خب من ک پوستم کلا پر از جوش ولک شده میتونم روی همه نواحی استفاده کنم؟؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام شرایط پوست شما باید توسط پزشک متخصص بررسی شود و سپس شروع به مصرف دارو کنید. بهتر است بدون دستور پزشک از مصرف دارو خودداری کنید.

هدیه مقامی

سلام می خواستم بدونم قرمزی بعد استفاده از کرم ازبین میره من الان پوستم شدیدا التهاب کرده وخارش داره چه کار کنم لطفا جواب بدید

ارسال جواب

داروی

سلام قرمزی پوست جز عوارض مصرف این دارو می باشد. در صورت تداوم این عارضه در اسرع وقت به پزشک خود مراجعه کنید.

ساره

سلام شما مراجعه کردین ب پزشکتون ژل رو قطع کردین؟ لطفا جواب بدین

zahra

سلام خسته نباشید ایا ژل باید جذب صورت بشه یافقط روی‌جوشابمونه بعد جای جوش هم میبره ایا؟

ارسال جواب

داروی

سلام یک لایه نازک از ژل را در ناحیه درمانی(مانند: پیشانی، چانه و...) قرار دهید و سپس به آرامی مالش دهید. از این دارو برای درمان جوش و از بین بردن جای جوش استفاده می شود.

سلام

سلام من الان یک هفته است که ازپانژل استفاده میکنم ولی جوشام بیشتر شدن به جای اینکه ازبین برن زیادشدن ایا تا نوبت دکترم استفاده کنم یا باید قطع بشه

ارسال جواب

داروی

مصرف دارو را متوقف کنید و برای بررسی دقیق تر به پزشک مراجعه کنید.

غزل

سلام میخواستم بدونم این دارو و پانژل را بعد چند دقیقه از روی صورتمون بشوریم ؟ یه شب تا صبح خوبه ؟ یا زیاده؟

ارسال جواب

داروی

مدت زمان ماندن دارو روی پوست به وضعیت پوست شما بستگی دارد. پزشک معالج شما باید تعیین کند که دارو چه مدت باید رو پوست شما بماند.

آناهیتا

سلام میخواستم بدون ژل آداپالن رو میشه برای جوش های بازو استفاده کرد؟واین ژل میتونه لکه های جوش روازبین ببره؟

ارسال جواب

داروی

سلام بله میشه استفاده کرد. این ژل به تازگی و شادابی پوست کمک میکنه و این امکان رو هم داره که لکه های جوش رو هم از بین ببره. لطفا درباره زمان مصرف و موثر بودنِ دقیق این ژل با مشکل شما، با پزشک مشورت کنید.

داروی

سلام بله این ژل می تواند برای درمان لکه های پوستی موثر باشد. در مورد میزان و مدت زمان مصرف آداپالن با پزشک مشورت کنید.

الهام .م

سلام من از این کرم استفاده میکنم صورتم خشک شده میخواستم ببینم میتونم از سرم ویتامینcاستفاده کنم برای نرمی پوستم

ارسال جواب

داروی

سلام بله خشکی شدید پوست از عوارض کرم آداپالن می باشد. با پزشک خود تماس بگیرید و او را در جریان بگذارید. بله سرم ویتامین C می تواند موثر باشد. نحوه و مدت زمان استفاده سرم را از پزشک سوال نمایید.

مری

سلام پان ژلم یک ماه از انقضاش گذشته دیگه خاصیتشو از دست داده؟

ارسال جواب

داروی

سلام اگر از تاریخ انقضا گذشته است مصرف نکنید .

زهرامحمدی

باسلام-من روی باسن و رون هام جوش های زیادی میزنه-دورشون قرمزه و دون دون هستن-ایا استفاده از این پماد مفیده؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام بله می توانید از این پماد استفاده کنید. اگر از این پماد بر روی بدن استفاده می کنید بهتر است بگذارید تا در هوای آزاد خشک شود. این دارو را با اجازه پزشک مصرف نمایید.

یاسین

سلام من یه مدتی از ژل پانژل استفاده می کنم هیچ مشکلی هم ندارم اما امروز طی مدتی که در معرض مستقیم نور افتاب بودم گونه هام دچار افتاب سوختگی خفیف شدن حالا می خوام بدونم که مشکلم از عوارض عادی این دارو یا باید به دکتر مراجعه کنم

ارسال جواب

داروی

سلام نواحی تحت درمان با اداپالن نباید در معرض نور آفتاب قرار بگیرد . عارضه اگر درمان نشد طی مدت کوتاه با پزشک خود مشورت کنید.

fateme

دو روزه استفاده میکنم و چشمام ورم شدیدی میکنه.آیا مشکلی داره؟

ارسال جواب

داروی

سلام اگر بعد از هر بار مصرف اداپالن این عوارض بروز می‌دهد با پزشک خود مشورت کنید.

زهرا

ببخشید من روی صورتم زدم بعد 5 دقیقه داغ شدو و قرمز شد الان روش پماد اکسید دو زنگ زدم می خواستم بدونم میره؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام قبل از مصرف روی نواحی درمانی ، حتما در قسمتی از بدن به عنوان تست بمالید اگر بدن حساسیت نشان داد مصرف نکنید . علائم آلرژیک اگر ادامه پیدا کرد مصرف دارو را قطع کنید .

پریا

سلام من با مصرف پانژل صورتم قرمزو خارش شدید و التهاب شدید به دکتر گفتم گفت اشکال نداره استفاده منم فقط چند روز استفاده کردم اما احساس میکنم صورتم لک شده مخصوصا چانه شدیده میشه راهنماییم کنید من خودم دارو رو قطع کردم البته راکوتان هم بهم دادن و میخورم ممنون میشم کمکم کنید 🙏

ارسال جواب

داروی

سلام مصرف دارو را متوقف کنید و اگر علائم همچنان باقی ماند به اورژانس مراجعه کنید.

مهدیه

سلام من این کرم رو ازداروخانه خریداری کردم برای اولین بارزدم واحساس سوختگی وخارش کردم بعد از 5دقیقه متوجه شدم پوستم قرمز شده سریع با صابون بچه شستشو دادم من باید چیکار کنم پوستم قرمزه وهمچنین حساس من باید چیکار کنم لطفا راهنماییم کنید

ارسال جواب

داروی

سلام اداپالن در بعضی افراد ممکن است واکنش های آلرژیک نشان دهد مصرف دارو را متوقف کنید و از اورژانس پزشکی کمک بگیرید .

کوثر

سلام من از کرم Acknylاستفاده می کنم و بعد با صابون پن می‌شورم دکتر گفت ک بعد از پانژل استفاده کنم میخواستم ببینم این دو تا کرمو ک استفاده می کنم مشکلی نداره؟تازه وقتی از پانژل استفاده می کنم یکم احساس سوزش دارم و چند دقیقه ای قرمز میشه میخواستم ببینم طبیعی؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام به نظر نمیرسد مشکلی داشته باشد. اگر قرمزی صورت شما برطرف نشد و ادامه پیدا کرد‌، حتماً به پزشک اطلاع دهید.

کوثر

سلام من از پانژل برای جوش و آکنه ی صورتم استفاده می کنم ولی دکتر یه لایه بردارم (آدرا) بهم داده ک هفته ای دوبار استفاده کنم ولی وقتی تو گوگل سرچ کردم گفتن بود ک نباید از لایه بردارها برای پوست های ک جوش و آکنه دارن استفاده کرد یه خورده نگران شدم میخواستم بدونم لایه بردارو استفاده کنم یا نه؟

ارسال جواب

داروی

سلام در این مورد حتماً با پزشک خود مشورت کنید و طبق نظر پزشک اقدام نمایید.

خاطره

سلام من صورتم خیلی چربه قبلنا از پانژل استفاده میکردم خیلی خوب بود چربی پوستمو میگرفت الان متاسفانه تو بازار نیست به جای پانژل چه کرمی استفاده کنم که جایگزین باشه و تا حدودی چربی پوستمو بگیره ؟؟

ارسال جواب

داروی

در این مورد با پزشک متخصص پوست مشورت کنید تا با توجه به شرایط شما دارو و یا محصول مناسبی برای شما تجویز کند.

اعظم مرادی

این دارو باعث جوانسازی و نشاط پوست میشه؟

ارسال جواب

داروی

بله این دارو مشابه ویتامین A می باشد و به شادابی و نشاط و جوانسازی پوست کمک می کند.

ستاره

سلام من از این دارو استفاده میکنم وقتی که روی ناحیه پوستم میزنم یکم سوزش ایجاد می خواستم ببینم که طبیعیه یا نه

ارسال جواب

داروی

بله سوزش در محل استفاده به ویژه در ۴ هفته اول مصرف از عوارض جانبی این دارو است.

امیدی فر

کسی استفاده کرده این پمادو؟ شماهم صورتتون موقع استفاده پوسته پوسته میشه و سوزش داره؟

ارسال جواب

داروی

پوسته پوسته شدن پوست جزو عوارض جانبی این دارو نیست ممکن تست شما به این دارو حساسیت داشته باشید. فورا به پزشک مراجعه کنید.

محمد جیرانی

چه مقدار باید روزی پوستم بزنم؟

ارسال جواب

داروی

بررروی محل مورد نیاز مقداری از کرم را بزنید تا به طور کامل جدب بشود.

محبی

آداپالن رو در یخچال بذارم یا تو دمای محیط خوبه؟

ارسال جواب

داروی

این دارو را در دمای اتاق و دور از گرما و رطوبت نگهداری کنید.

مریم رحمانی

این دارو از چه سنی قابل استفاده است؟

ارسال جواب

داروی

این دارو از ۹ سال به بالا قابل مصرف می باشد. پیش از مصرف با پزشک مشورت کنید.

ali

این پماد باید روزی چند بار مصرف شود تا موثر واقع شود؟

ارسال جواب

داروی

معمولا روزی ۱ بار باید این پماد استفاده بشود.

حسن زاده

حداقل سن مصرف این دارو رو لطف میکنید بگید؟ ایا میشه برای بچه ی ۷ ساله استفاده کرد؟

ارسال جواب

داروی

خیر این دارو نباید برای کودکان زیر ۹ سال مصرف شود.

سهیلا ذاکریان

آیا میتونم این پماد رو روی محلی که دچار آفتاب سوختگی شده بزنم؟

ارسال جواب

داروی

خیر از این ژل روی محلی که دچار آفتاب سوختگی شده است، استفاده نکنید.

ملیکا کتابدار

من پوستم به شدت خشکه و ترک داره این دارو میتونه موثر باشه؟

ارسال جواب

داروی

خیر این ژل نباید بر روی پوست های خشک و ترک دار استفاده شود.

زهرا ابراهیمی

سلام موقع استفاده از ژل صورتم پوسته پوسته میشه و کمی هم سوزش داره،طبیعیه؟!

ارسال جواب

داروی

بله علائمی که ذکر کردید جزو عوارض جانبی این دارو می باشند. به ویژه در ۴ هفته اول مصرف این دارو

حسینی نیا

آیا با مصرف دیگر ویتامین ها تداخل دارد؟

ارسال جواب

داروی

انتظار نمی رود آداپالن با داروهای دیگر تداخلی ایجاد کند اما پزشک را در جریان داروهای مصرفی خود قرار بدهید

اکبری

نحوه ی استفاده از آن به چه صورت است؟

ارسال جواب

داروی

معمولا روزی ۱ بار دارو را در ناحیه چانه و پیشانی و هرجایی که آکنه دارد به اندازه یک نخود بمالید و ژل را بمالید تا خوب جذب شود.

فایزه قربانپور

آداپالن برای جوش های هورمونی هم تاثیر داره؟

ارسال جواب

داروی

بله این دارو برای درمان جوش و آکنه های هورمونی موثر است.

محمدصاحبی

اداپالن رو میشه برای ابله مرغان هم استفاده کرد؟

ارسال جواب

داروی

خیر از داروی مناسب برای آبله مرغان استفاده کنید.

farzane

بعد از مصرف کرم آداپالن باید ضد آفتاب استفاده کرد ؟

ارسال جواب

داروی

بعد مصرف این دارو نباید در معرض آفتاب قرار بگیرید. در صورت نیاز و قرار گرفتن در افتاب از لباس های پوشاننده و عینک ضد افتاب استفاده کنید.

عصمت رضوی

اداپالن محدودیت سنی ندارع ؟همه سنین میتونن استفاده کنن؟

ارسال جواب

داروی

این دارو برای افراد ۹ سال به بالا قابل مصرف می باشد.

Zahra

چه مدت بعد ژل باید صورتمون رو بشوریم؟

ارسال جواب

داروی

می توانید یک لایه نازک بزنید و شب بخوابید.

samir

در هنگام مصرف این دارو قسمت استفاده شده بدن سوزش پیدا کرد چیکار کنیم؟

ارسال جواب

داروی

سوزش در محل استفاده از عوارض جانبی شایع این دارو است.

Donya

محلول کلیندامایسین و ژل آداپالن همزمان استفاده کنیم مشکلی نداره؟

ارسال جواب

داروی

با آداپالن و بنزوئیل پروکساید به صورت همزمان دارو استفاده نکنید.

Hasti

مصرف همزمان پانزل و ادا پالن در یک زمان میشه استفاده کرد ؟

ارسال جواب

داروی

همزمان مصرف نکنید.

nazi

از این دارو برای افتاب سوختگی هم استفاده میشه ؟

ارسال جواب

داروی

بله آداپالن و بنزوئیل پروکساید برای درمان افتاب سوختگی مصرف می شود.

تهرانی

من هفته گذشته به دکتر پوست مراجعه کردم برای درمان جوش زیر پوستی ایشون به من کرم کترل رو تجویز کردن  من  بعد استفاده از کرم روی صورت چشمهایم رو به علت خارش مالیدم الان بعد سه روز پوست دور چشمم خشک و شبیه چروک شده. آیا خوب میشه یا نیاز ب درمان داره؟

ارسال جواب

داروی

در اطراف چشم نباید از این پماد استفاده کنید. این موضوع را به پزشک گزارش دهید.

نازنین اشرفی

من این دارو رو هر شب مصرف کردم اشتباهی الان صورتم حیلی ملتخب و قرمزه باید چیکارکنم؟

ارسال جواب

داروی

تمامی علائمی که نام بردید، جزو عوارض جانبی این دارو است. پزشک را مطلع کنید.

ایمان سعیدی

این دارو دقیقا چقدر باید روی صورت بمونه؟

ارسال جواب

داروی

تا زمانی که جذب شود.

samir

میتونه ویتامین بدن رو تضمین کنه؟

ارسال جواب

داروی

خیر این دارو برای تامین ویتامین کاربردی ندارد.

بردیا

دکتر کسایی که خشکی پوست صورت و دست دارند میتونن از اداپالن استفاده کنن؟

ارسال جواب

Berkeh

ی نوع ویتامینه ؟جذب بدن میشه؟

ارسال جواب

داروی

خیر این دارو حاوی ویتامین است و برای درمان اکنه استفاده می شود.

سمیرا خاتمی

سلام دکتر پوستم خشک شده و عین بیماری قارچ شده علتش چیه؟ میتونید راهنمایم کنید؟

ارسال جواب

داروی

شما باید توسط پزشک‌ معاینه بشوید تا علت علائمی که ذکر کردید تشخیص داده شود و سپس اقدام به درمان کنید.

سحر محمدی

سلام از کجا بفهمیم برا پوست مون خوب هست یا نه

ارسال جواب

داروی

پزشک باید در صورت لزوم این دارو را برای شما تجویز کند. اگر دچار علائم آلرژیک شدید نباید از دارو استفاده کنید.

امیر

سلام دکتر من پوست صورتم تو فصل سرد خشک میشه انگار اب بهش نمیرسه بخاطر همین پوست پوست میشه میتونم برای بهبود از این دارو استفاده کنم؟

ارسال جواب

داروی

این دارو برای درمان خشکی پوست استفاده نمی شود و برای درمان آکنه کاربرد دارد.

زهره خداشاهی

سلام بیماری قلب دارم این دارو بخور ضرر داره؟

ارسال جواب

داروی

این دارو به صورت موضعی است و قابل خوردن نیست. اگر مشکل قلبی دارید پیش از مصرف پزشک را مطلع کنید.

سهیلا ذاکریان

سلام دکتر این پانزل و صبح مصرف کردم بعد از 2ساعت که رفتم اون ناحیه رو بشورم قرمز شده بود و میسوخت از چی میتونه باشه؟ میشه راهنمایم کنید؟

ارسال جواب

داروی

ممکن است شما دچار عوارض این دارو شده باشید. پزشک را در جریان بگذارید.

مونارحیمی

سلام من جوشهای چرکی میزنم همش هم جاش میمونه کلی هم کرم و لایه بردار استفاده میکنم ولی ازاین پماد استفاده نکردم میخاستم بدونم چقد طول میکشه تا به جوش وجای جوش تاثیرکنه ممنون

ارسال جواب

داروی

ممکن است پاسخ های درمانی بعد از مصرف دارو از ۸ الی ۱۲ هفته و به بعد بروز کند.

مهلا

برای قسمتی از پوست که اگزما داره شرایط مصرف چه جوریه؟

ارسال جواب

داروی

این دارو برای درمان اگزما کاربردی ندارد.

الهه طاهری

سلام دکتر من این پماد که مصرف میکردم بعد دوساعت میشستم پوستم رو ولی دیشب تا صبح رو پوستم مونده و الان قرمزه و حالت خشکی داره پوستم چیکار کنم؟

ارسال جواب

داروی

شما دچار عوارض جانبی آداپالن شده اید. پزشک را مطلع کنید.

سمیرا خاتمی

سلام قرمزی بعد از مصرف دارو روی پوست از عوارض داروس؟

ارسال جواب

داروی

بله جزو عوارض جانبی معمول دارو است به ویژه در ۴ هفته اول مصرف. پزشک را در جریان بگذارید.

sara karimi

من پانژل رو مصرف کردم شب تا صبح رو دستم موند الات دستم خیلی میسوزه چیکار کنم

ارسال جواب

داروی

شما دچار عوارض جانبی دارو شده اید. پزشک را مطلع کنید.

اعظم مرادی

سلام این دارو چ کاربردی داره ؟

ارسال جواب

داروی

آداپالن و بنزوئیل پراکسید برای درمان آکنه استفاده می شود.

مهتاب

بعد از یک هفته استفاده هنوز هیچ تاثیری بر بیماری من نداشته مجدد برم دکتر یا صبر کنم؟

ارسال جواب


ارسال دیدگاه برای آداپالن و بنزوئیل پروکساید

شما می توانید سوال های خود را در انجمن پرسش و پاسخ وب سایت داروی مطرح کنید و پزشکان و متخصصین داروی در این رابطه پاسخ دهند.

برای ارسال دیدگاه در این وب سایت شما بایستی قوانین وب سایت را در این رابطه مطالعه کنید.