موارد مصرف داکسی سایکلین

داکسی سایکلین یک آنتی بیوتیک تتراسایکلین است که با باکتری های بدن مبارزه می کند.

داکسی سایکلین برای درمان بسیاری از عفونت های باکتریایی از جمله آکنه، عفونت های دستگاه ادرار، روده، چشم، سوزاک، کلامیدیا و پریودنتیت (بیماری لثه) استفاده می شود.

داکسی سایکلین برای درمان لکه ها، ضایعات پوستی و سایر ضایعات آکنه مانند، ناشی از روزاسه نیز قابل استفاده می باشد. این دارو قرمزی صورت ناشی از روزاسه را درمان نمی کند.

برخی از فرم های داکسی سایکلین برای پیشگیری مالاریا، درمان سیاه زخم، یا درمان عفونت های ناشی از کنه یا شپش مورد استفاده قرار می گیرند.

اطلاعات مهم

اگر به هر یک از آنتی بیوتیک های تتراسایکلین حساسیت دارید، از مصرف داکسی سایکلین خودداری کنید.

مصرف داکسی سایکلین توسط کودکان زیر 8 سال تنها در شرایط بسیار سخت یا تهدید کننده مجاز می باشد. این دارو می تواند منجر به زرد شدن یا طوسی شدن دائمی دندان ها در کودکان شود.

مصرف داکسی سایکلین در دوران بارداری می تواند به جنین آسیب برساند یا موجب تغییر رنگ دائمی دندان نوزاد شود.

قبل از مصرف این دارو

اگر به داکسی سایکلین یا سایر آنتی بیوتیک های تتراسایکلین مانند دمکلوسایکلین، مینوسایکلین، تتراسایکلین، یا تیگسایکلین حساسیت دارید، از مصرف این دارو جدا خودداری کنید.

برای اطمینان از این که داکسی سایکلین برای شما مضر نیست، اگر تا به حال به هر یک از موارد زیر مبتلا بوده اید، حتما به پزشکتان اطلاع دهید:

 • بیماری کبد
 • بیماری های کلیوی
 • آسم یا حساسیت سولفیت
 • افزایش فشار داخل جمجمه
 • سابقه مصرف دارو های مربوط به تشنج، ایزوترتینوئین یا یک رقیق کننده خون مانند وارفارین (کومادین)

اگر برای درمان سوزاک از داکسی سایکلین استفاده می کنید ممکن است پزشکتان برای اطمینان از این که به سیفلیس (یکی دیگر از بیماری های جنسی مسری) مبتلا نیستید، شما را تحت آزمایش قرار دهد.

مصرف این دارو در دوران بارداری می تواند بر روی رشد دندان و استخوان جنین تاثیر بگذارد. مصرف داکسی سایکلین در طول نیمه دوم بارداری می تواند منجر به تغییر رنگ دائمی دندان نوزادتان شود. اگر باردار هستید یا در طول مصرف این دارو قصد بارداری دارید، به پزشکتان اطلاع دهید.

داکسی سایکلین می تواند اثربخشی قرص های ضدبارداری را کاهش دهد. در مورد استفاده از موارد غیر هورمونی (کاندوم یا غشاء اسپرم کش) برای جلوگیری از بارداری با پزشکتان مشورت کنید.

داکسی سایکلین می تواند به شیر مادر منتقل شود و می تواند بر روی رشد استخوان و دندان کودک شیرخوار تاثیر بگذارد. در هنگام مصرف این دارو از شیر دادن به کودک خود پرهیز کنید.

کودکان نباید از این دارو استفاده کنند. داکسی سایکلین می تواند باعث زرد شدن یا خاکستری شدن دائمی کودکان زیر 8 سال شود.

مصرف داکسی سایکلین در کودکان تنها در شرایط بیماری شدید یا تهدید کننده مانند سیاه زخم یا "تب منقوط کوه‌های راکی" مجاز می باشد. مزایای درمان یک بیماری شدید با این دارو می تواند ریسک رشد دندان کودک را بپوشاند.

نحوه مصرف داکسی سایکلین

داکسی سایکلین را دقیقا طبق تجویز پزشکتان مصرف کنید. تمام  دستورات روی برچسب دارو را به دقت دنبال کنید. از این دارو بیشتر یا کمتر و یا طولانی تر از میزان معین شده استفاده نکنید.

داکسی سایکلین را با یک لیوان کامل آب میل کنید. در هنگام مصرف این دارو، مایعات زیاد بنوشید.

اگر دارو معده شما را اذیت می کند، اکثر برندهای مختلف داکسی سایکلین را می توانید همراه با غذا یا شیر مصرف کنید. برندهای مختلف داکسی سایکلین می تواند دستورالعمل های مختلفی برای مصرف ناشتا یا همراه با غذا را داشته باشند.

برند اررایشا (Oracea) این دارو را با معده خالی و حداقل یک ساعت قبل یا دو ساعت بعد از غذا میل کنید.

برای بلع راحت تر می توانید کپسول را باز کرده یا فرم قرص این دارو را خرد نموده و محتوای آن را با یک قاشق پر پوره سیب مخلوط کنید. مخلوط حاصل را بدون جویدن به طور کامل ببلعید. هرگز مقداری از مخلوط را برای مصرف بعد نگهداری نکنید. بلافاصله بعد از بلعیدن مخلوط یک لیوان پر آب سرد بنوشید.

از جویدن، خرد کردن و...قرص های انتشار پایدار و قرص های با انتشار آرام خودداری کنید.

ممکن است لازم باشد برای مصرف درست قرص داکسی سایکلین آن را به چند تقسیم کنید. نحوه انجام این کار از پزشکتان سوال کنید.

داروهای مایع را با استفاده از سرنگ یا قاشق و یا فنجان مخصوص اندازه گیری مصرف کنید. اگر ابزار مناسب را ندارید، از داروسازتان بخواهید.

اگر داکسی سایکلین را برای پیشگیری از مالاریا مصرف می کنید: مصرف دارو را یک یا دو روز قبل از ورود به ناحیه ای که مالاریا در آن شایع شده شروع نمایید. در طول اقامت و تا 4 هفته بعد از ترک آن منطقه به مصرف این دارو ادامه دهید. از لباس محافظ، مواد دافع حشرات، پشه بند و هر چیزی که برای جلوگیری از نیش پشه مالاریا در دسترستان است استفاده کنید.

 تا پایان زمان تعیین شده مصرف این دارو را ادامه دهید. ممکن است علائم شما قبل از پاکسازی کامل عفونت از بین بروند. ترک دارو قبل از موعد مقرر می تواند ریسک ابتلا به عفونت بیشتر و مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها را افزایش دهد. داکسی سایکلین عفونت های ویروسی مانند آنفولانزا یا سرماخوردگی را درمان نمی کند.

اگر یک جراحی در پیش دارید، در مورد مدت زمان مصرف داکسی سایکلین به جراحتان اطلاع دهید.

این دارو را در دمای اتاق و به دور از رطوبت، گرما و نور نگه دارید.

پس از انقضای دارو، باقیمانده آن را دور بریزید. استفاده از داکسی سایکلین منقضی می تواند به کلیه های شما آسیب برساند.

در صورت فراموش کردن مصرف دارو

نوبت فراموش شده را به محض یادآوری مصرف کنید. اگر به زمان مصرف نوبت بعدی نزدیک هستید، می توانید از مصرف نوبت فراموش شده صرف نظر کنید. برای جبران نوبت فراموش شده بیشتر از مقدار معین مصرف نکنید.

در صورت بروز سوء مصرف (اوردوز)

در صورت وقوع اوردوز سریعا با اورژانس تماس بگیرید و یا به بیمارستان مراجعه کنید.

موارد منع مصرف

دو ساعت قبل یا بعد از مصرف داکسی سایکلین از مکمل های آهن، مولتی ویتامین ها، مکمل های کلسیم، آنتی اسیدها، یا ملین(مسهل - ضد یبوست) استفاده نکنید.

از مصرف هرگونه آنتی بیوتیک دیگر همراه با داکسی سایکلین جدا خودداری کنید مگر این که پزشکتان این دو را با هم تجویز کند.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا کنار تخت های برنزه اجتناب کنید. داکسی سایکلین می تواند باعث افزایش آفتاب سوختگی شود. وقتی در خارج از منزل هستید از لباس پوشیده و کرم ضد آفتاب (SPF 30 یا بالاتر) استفاده کنید.

داروهای آنتی بیوتیک می توانند باعث اسهال شوند که ممکن است نشانه یک عفونت جدید باشد. اگر اسهال خونی یا آبکی دارید، با پزشک خود تماس بگیرید. از داروهای ضد اسهال استفاده نکنید مگر این که پزشکتان تجویز کند.

عوارض جانبی داکسی سایکلین

اگر هر یک از علائم واکنش آلرژیک به داکسی سایکلین (شامل کهیر، تنفس دشوار، تورم در صورت یا گلو ) یا یک واکنش شدید پوستی (شامل تب، گلودرد، سوزش چشم، درد پوست، بثورات پوستی قرمز یا بنفشی که گسترش می یابد و موجب لایه لایه شدن پوست می شود) را داشتید، به اورژانس مراجعه کنید.

اگر واکنش های جدی دارویی داشتید که بر بسیاری از قسمت های بدن تاثیر می گذارد، سریعا به اورژانس مراجعه کنید. این علائم می توانند شامل خارش پوست، تب، تورم غدد، علائم آنفولانزا، درد عضلانی، ضعف شدید، کبودی غیر معمول یا زرد شدن پوست یا چشم باشند. این واکنش ها ممکن است چند هفته بعد از شروع مصرف داکسی سایکلین رخ دهند.

اگر دچار هر یک از موارد زیر شدید با پزشکتان تماس بگیرید:

 • درد شدید معده، اسهال آبکی یا خونی
 • تحریک شدن گلو، دشواری در بلع
 • درد قفسه سینه، تپش نامنظم قلب، احساس تنگی نفس
 • کم شدن یا قطع شدن ادرار
 • علائم کمبود گلبول های سفید در خون: تب، تورم غدد، بدن درد، علائم آنفلوانزا، ضعف، پوست رنگ پریده، کبودی یا خونریزی آسان
 • علائم افزایش فشار داخل جمجمه: سردرد شدید، زنگ زدن گوش، سرگیجه، حالت تهوع، مشکلات بینایی، درد پشت چشم
 • علائم مشکلات کبدی یا پانکراس: از دست دادن اشتها، درد قسمت بالایی شکم (که ممکن است به پشتتان گسترده شود)، خستگی، حالت تهوع یا استفراغ، تپش سریع قلب، ادرار تیره، یرقان (زردی پوست و چشم)

عوارض جانبی معمول داکسی سایکلین می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • تهوع، استفراغ، ناراحتی معده
 • اسهال خفیف
 • خارش پوست
 • خارش یا ترشح واژن

این لیست عوارض جانبی کامل این دارو نیست و ممکن است عوارض جانبی دیگری هم رخ دهد. در مورد عوارض جانبی خود با پزشک مشورت کنید.

تداخلات دارویی داکسی سایکلین

بسیاری از دارو ها می توانند با داکسی سایکلین تداخل داشته باشند، از جمله داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها و محصولات گیاهی. در مورد تمام داروهایی که استفاده می کنید و یا اگر مصرف آن ها را شروع یا متوقف کرده اید به پزشک اطلاع دهید.

پرسش سوال

اگر هنوز سوالی در رابطه با داکسی سایکلین دارید. میتوانید آن را در انجمن پرسش و پاسخ مطرح کرده و متخصصین مربوطه در وب سایت به آن جواب دهند.

مترجم: فاطمه فرجی
نوشته شده در 28 بهمن 1396
مرجع : www.drugs.com
دیدگاه کاربران درباره داکسی سایکلین

بهار

سلام ببخشید بعد از اینکه دوره مصرف داکسی ساکلین تمام شد مشکلی نیست که هفته ای یکبار کپسول داکسی ساکلین مصرف کنیم؟

ارسال جواب

داروی

با مشورت پزشک وتجویز مانعی نیس اما کم و زیاد کردن دوره مصرف بدون تجویز پزشک ممکنه عوارض جبران ناپذیری داشته باشه

هانیه سام

سلام روز بخیر میشه بگین داکسی سایکلینی که به منظور درمان جوش استفاده میشه دوره مصرفش چقدره؟40روزه آیا؟ و برای فرد بالغ باید هر 12 ساعت یکبار مصرف بشه یا 24 ساعت یکبار؟ ممنون میشم جواب بدین

ارسال جواب

داروی

نحوه مصرف داکسی سایکلین در بالغین:100 میلی گرم (یک قرص 100 یا کپسول)، هر 12 ساعت یک بار استفاده می شود.

مصطفی

سلام مصرف داکسی سایکلین همزمان با ریفامپین ناشتا اشال نداره؟

ارسال جواب

داروی

بسیاری از دارو ها می توانند با داکسی سایکلین تداخل داشته باشند، از جمله داروهای تجویزی و بدون نسخه، ویتامین ها و محصولات گیاهی. در مورد تمام داروهایی که استفاده می کنید و یا اگر مصرف آن ها را شروع یا متوقف کرده اید به پزشک اطلاع دهید.

رضا جوادی

سلام پسرم ۱۵ سالشه وبه خاطر تب مالت داکسی سایکیلین مصرف می‌کنه الان یک هفته است همراه با آمپول استرپتومایسین الان دهنش پر افت شده آیا از عوارض کپسوله

ارسال جواب

داروی

اگر هر یک از علائم واکنش آلرژیک به داکسی سایکلین (شامل کهیر، تنفس دشوار، تورم در صورت یا گلو ) یا یک واکنش شدید پوستی (شامل تب، گلودرد، سوزش چشم، درد پوست، بثورات پوستی قرمز یا بنفشی که گسترش می یابد و موجب لایه لایه شدن پوست می شود) را داشتید، به اورژانس مراجعه کنید. اگر واکنش های جدی دارویی داشتید که بر بسیاری از قسمت های بدن تاثیر می گذارد، سریعا به اورژانس مراجعه کنید. این علائم می توانند شامل خارش پوست، تب، تورم غدد، علائم آنفولانزا، درد عضلانی، ضعف شدید، کبودی غیر معمول یا زرد شدن پوست یا چشم باشند. این واکنش ها ممکن است چند هفته بعد از شروع مصرف داکسی سایکلین رخ دهند. اگر دچار هر یک از موارد زیر شدید با پزشکتان تماس بگیرید: درد شدید معده، اسهال آبکی یا خونی تحریک شدن گلو، دشواری در بلع درد قفسه سینه، تپش نامنظم قلب، احساس تنگی نفس کم شدن یا قطع شدن ادرار علائم کمبود گلبول های سفید در خون: تب، تورم غدد، بدن درد، علائم آنفلوانزا، ضعف، پوست رنگ پریده، کبودی یا خونریزی آسان علائم افزایش فشار داخل جمجمه: سردرد شدید، زنگ زدن گوش، سرگیجه، حالت تهوع، مشکلات بینایی، درد پشت چشم علائم مشکلات کبدی یا پانکراس: از دست دادن اشتها، درد قسمت بالایی شکم (که ممکن است به پشتتان گسترده شود)، خستگی، حالت تهوع یا استفراغ، تپش سریع قلب، ادرار تیره، یرقان (زردی پوست و چشم) عوارض جانبی معمول داکسی سایکلین می تواند شامل موارد زیر باشد: تهوع، استفراغ، ناراحتی معده اسهال خفیف خارش پوست خارش یا ترشح واژن این لیست عوارض جانبی کامل این دارو نیست و ممکن است عوارض جانبی دیگری هم رخ دهد. در مورد عوارض جانبی خود با پزشک مشورت کنید.

پرویز طالبیان

سلام دکتر برای عفونت پلک چشمم ۱۰۰قرص هر۲۴ساعت یکی را تجویز نموده ؟ میخواهم ببینم اشتباه نکرده اند؟ باتشکرفراوان

ارسال جواب

داروی

سلام برای حصول اطمینان از تجویز پزشک خود می‌توانید با پزشک دیگری نیز مشورت نمایید.

مرضیه ص

سلام دخترم ۱۳ سالشه و برای درمان جوش دکتر گفته ۳ ماه باید کپسول داکسی سایکلین ۱۰۰ مصرف کنه میخواستم بدونم با توجه به سنش اشتباه نکرده باشه و یا اینکه این ۳ ماه عوارض در بزرگسالی داره یا نه؟ ممنونم

ارسال جواب

زهرا

خیر پزشک گاهی اوقات تا ۶.۷ ماه درمانو ادامه میده

لیلاتاجیک

ببخشید من برای عفونت زنان پزشکم داکسی سایکلین داده وهر۱۲ساعت یک عددباید مصرف کنم.ولی من بعداز هربار مصرف حال تهوع شدید میگیرم معدم بهم میریزه.شماره دکتر روندارم باید چکار کنم .قرص روقطع کنم یاجایگزینی هست استفاده کنم

ارسال جواب

داروی

سلام حالت تهوع شدید و درد معده از عوارض جانبی داروی داکسی سایکلین می باشند. دارو را تا پایان دوره تجویز شده توسط پزشک مصرف نمایید تا عفونت برطرف شود. اگر شماره پزشک را ندارید، برای مشورت با پزشک در مورد ادامه و یا قطع و جایگزین کردن دارو و درمان عوارضی که به آن مبتلا شدید، مجددا به پزشک مراجعه کنید.

سمیرا

سلام خسته نباشید.دکتر برای عفونت رحمم قرص داکسی سایکلین و مترونیدازول تجویز کرده و هر کدوم هر 12 ساعت دوز مصرفی شونه.اگر با چند دقیقه اختلاف باهم مصرف بشه مشکلی پیش نمیاد؟؟؟ ممنون از پاسخگوییتون

ارسال جواب

داروی

سلام قرص داکسی سایکلین و مترونیدازول را با هم مصرف نکنید و بین مصرف این دو دارو فاصله بیندازید. بهتر است بین مصرف این دو دارو، نیم ساعت تا دو ساعت فاصله بیاندازید.

شیلا

سلام خسته نباشیدمیخواستم بپرسم آیاممکنه درهفته اول مصرف داکسی سایکلین که برای جوش صورت تجویزشده صورت مجدداجوش بزنه؟؟؟؟

ارسال جواب

زهرا

نه داکسی باعث تجدید جوش نمیشه اصلا

سیامک علیدوستی

سلام خسته نباشید، ایا مصرف داکسی سایکلین باسوما و وینسترول تداخل داره

ارسال جواب

داروی

سلام داروی داکسی سایکلین با داروهای زیادی تداخل دارد. این داروها شامل داروهای با نسخه و یا داروهای بدون نیاز به نسخه مانند مکمل ها و ویتامین ها می باشند. قبل از مصرف هر دارویی با پزشک مشورت نمایید.

مهری

با عرض سلام می خواستم علت تداخل دارویی راکوتان و داکسی سایکلین بدونم چون من هر دو دارو را با هم مصرف می کنم ممنون میشم پاسخ بدید.

ارسال جواب

داروی

سلام قرص راکوتان و داکسی سایکلین نباید باهم مصرف شوند، زیرا مصرف همزمان ممکن است باعث بروز عوارض جانبی شود.

مهری

با عرض سلام من مدتی هست که قرص راکوتان و داکسی سایکلین را با هم مصرف می کنم می خواستم علت تداخل این دو دارو را با هم بدون ممنون میشم پاسخ بدید.

ارسال جواب

مهری

با عرض سلام من مدتی هست که قرص راکوتان و داکسی سایکلین را با هم مصرف می کنم می خواستم علت تداخل این دو دارو را با هم بدون ممنون میشم پاسخ بدید.

ارسال جواب

زهرا

اون بدن دیگ بدنی نمیشه دوتا قرص نابود کننده کبدو داری بدون تجویز دکتر باهم میخوری فاتحه معدت با داکسی خونده میشه فاتحه کبدت با راکوتان

Danson

🤣🤣🤣🤣🤣🤣

مارال

سلام وقت بخیر من قرص روکین و داکسی سایکلین رو باهم استفاده کردم و برای پیشگیری از بارداری راه دیگه ای رو انجام ندادم امکان بارداری وجود داره؟

ارسال جواب

فاطمه علیزاده

سلام.من طبق تجویز دکتر برای درمان تنبلی تخمدان و رفع جوش های صورتم از قرص داکسی ساکلین،گلوکوفاژ و اسپیداکتون استفاده میکنم و جوش های صورتم کاملا خوب شده بود حالا یک ماهی هست ک دوباره روی چانه جوش های بزرگی میزنم،میشه راهنماییم کنید،ممنون

ارسال جواب

داروی

سلام این موضوع را به پزشک اطلاع دهید تا بعد از بررسی، علت بروز جوش ها مشخص و درمان شود.

میثم علیزاده

سلام وقت بخیر من ۳۷ سالمه چند وقتیه به دلیل جوش های التهابی و چرکی میزنه صورتم پزشک برا داکسی سایکلین تجویز کرده ۱۰۰ میلی گرم یبار در روز البته مابین وعده شام چون معدم مشکل داره نمیتونم با معده خالی مصرف کنم الان روز سومه که کپسول رو‌مصرف میکنم اما بازم دوتا‌جوش جدید زده صورتم این آیا طبیعیه ؟

ارسال جواب

داروی

سلام بروز جوش و آکنه جزو عوارض جانبی داروی داکسی سایکلین ثبت نشده است. حتما به پزشک اطلاع دهید تا علت بروز جوش ها مشخص شود.

نیلوفراحمدی

آیا قرص داکسی سیکلین برای عفونت لثه ودندان استفاده میشود؟؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام بله داروی داکسی سایکلین برای درمان عفونت لثه نیز مورد استفاده قرار می گیرد. دارو را با تجویز پزشک استفاده نمایید.

نیلوفراحمدی

آیا داکسی سیکلین برای عفونت لثه و دندان استفاده میشود؟؟؟؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام بله داروی داکسی سایکلین برای درمان عفونت لثه و دندان مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو را تحت نظر پزشک استفاده کنید.

نازنین

سلام در دوره مصرف این دارو میتونم از فیفول و بیوتین هم استفاده کنم؟

ارسال جواب

داروی

سلام داکسی سایکلین می تواند با داروهای زیادی تداخل داشته باشد از جمله داروهای با نسخه و یا بدون نیاز به نسخه مثل ویتامین ها و مکمل های دارویی، از این قبل از استفاده از هر گونه دارویی با داکسی سایکلین با پزشک مشورت نمایید.

محسن

داکسی را برای عفونت سینوسی چه مدت استفاده کنیم

ارسال جواب

داروی

سلام پزشک باید مشخص کند که شما تا چه زمانی باید از این دارو استفاده کنید. دارو را تا پایان دوره توصیه شده توسط پزشک مصرف کنید. در مورد طول مدت مصرف این دارو با پزشک مشورت نمایید.

لیلا

سلام من سقط جنین داشتم دکتر بهم داکسی سایکلین بهم دادن من اصلا خون ریزی نداشتم ولی بد مصرف این دارو هم طرف چپ شکمم درد می‌کنه وهم خون ریزی دارم خواستم بدونم عادی یا،؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید و این موضوع را به پزشک اطلاع دهید و طبق نظر او اقدام نمایید.

Homayoun Moghimi

با سلام آیا بعد از خوردن یک کپسول داکسی سایکلین قطع دارو عارضه ای بدنبال خواهد داشت یا نه؟ با تشکر

ارسال جواب

داروی

سلام بهتر است قبل از قطع داکسی سایکلین با پزشک خود مشورت کنید تا دچار عوارض احتمالی نشوید.

سیما رضایی

سلام وقت بخیر من دکتر رفتم برای عفونت کلامیدیا دکتر به من داکسی سایکلین و میترونیدازول واژینالی داده آیا تداخل دارویی دارند نباید هم زمان استفاده کنم چه ساعتی باید رعایت کنم ؟؟ و اینکه من همیشه دم نوش به جای چایی میخوام با داکسی سایکلین تداخل داره؟؟ممنونم راهنمایی کنید

ارسال جواب

داروی

سلام داکسی سایکلین می‌تواند با داروهای زیادی تداخل داشته باشد، پیش از مصرف هر گونه داروی با نسخه و داروی بدون نسخه مثل ویتامین ها و مکمل ها و البته داروهای گیاهی حتماً پزشک را در جریان بگذارید و طبق نظر پزشک اقدام کنید.

الهه رحیمی

سلام من ۲۴ روز هست داکسی ساکلین در صبح و عصر با تجویز دکتر برای دوماه باید بخورم ولی جوشام بیشتر ریخته بیرون چیکارکنم تروخدا کمکم کنین

ارسال جواب

داروی

ممکن است شما به این دارو آلرژی داشته باشید، حتما این موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.

ساره

سلام من برای درمان جوش های صورتم به پزشک مراجعه کردم و برام کپسول داکسی سایکلین تجویز کرده و دو سه روزیه دچار خارش واژن شدم باید چکار کنم؟ کپسول رو قطع کنم، به علت مسافت و تعطیلات نمیتونم فعلا به پزشکم مراجعه کنم

ارسال جواب

داروی

خارش واژن از عوارض جانبی شایع این دارو است. بدون اجازه پزشک دارو را قطع نکنید.

داروی

دارو را طبق نظر پزشک مصرف کنید تا احتمال بروز عوارض کاهش یابد.

شایان یزدانی

سلام من نوزده سال سن دارم نزدیک پنج ماهی میشه مصرف میکنم این قرصو میترسم عوارضی داشته باشه.و قطعش کنم آکنه ب وجود بیاد اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

ارسال جواب

داروی

دارو را طبق نظر پزشک مصرف کنید تا احتمال بروز عوارض جانبی کاهش یابد.

ریحانه

آیا مصرف داکسی سایکلین باعث اضافه وزن میشه؟اگه میشه بعد از تموم شدن دوره درمان وزن به حالت قبل برمیگرده یا اضافه وزنه ماندگاره؟

ارسال جواب

داروی

افزایش وزن جزو عوارض جانبی این دارو ثبت نشده است.

اعظم مرادی

مصرف انتی بوتیک با داکسی سایکلین مشکلی ایجاد میکند؟

ارسال جواب

داروی

از مصرف هرگونه آنتی بیوتیک با داکسی سایکلین خودداری کنید مگر اینکه پزشک هر دو را برایتان تجویز کرده باشد.

مونارحیی

ترشح و خارش وازن طبیعیه بعد مصرف داکسی سایکلین؟

ارسال جواب

داروی

بله علائمی که ذکر کردید جزو عوارض جانبی معمول این دارو می باشند.

لیلا روشن

سلام با مصرف داکسی سایکلین پوستم خیلی خشک شده طبیعیه؟

ارسال جواب


ارسال دیدگاه برای داکسی سایکلین

شما می توانید سوال های خود را در انجمن پرسش و پاسخ وب سایت داروی مطرح کنید و پزشکان و متخصصین داروی در این رابطه پاسخ دهند.

برای ارسال دیدگاه در این وب سایت شما بایستی قوانین وب سایت را در این رابطه مطالعه کنید.