آلندرونیت چیست؟

آلندرونیت از دسته ی داروهایی با نام بیس فسفونات ها (Bisphosphanates) است.  این دارو بر چرخه تشکیل و شکست استخوان موثر است.آلندرونیت در زمان افزایش حجم استخوان ، سرعت تخریب آن را کاهش می دهد تا از شکستگی های استخوان جلوگیری کند.

آلندرونیت در مردان و زنان برای درمان یا پیش گیری از پوکی استخوان ناشی از یائسگی یا مصرف استروئید ها استفاده می شود . همچنین آلندرونیت به منظور افزایش حجم استخوانها در مردان دچار پوکی استخوان ، و درمان بیماری پاژه در مردان و زنان کاربرد دارد.

آلندرونیت می تواند برای منظور هایی غیر از موارد لیست شده در این راهنمای دارویی نیز استفاده شود.

اطلاعات مهم در مورد آلندرونیت

اگر سطح کلسیم خون تان پایین است (هایپوکلسمی) ، یا در حرکت عضلات ناحیه مری خود مشکل دارید نباید از آلندرونیت استفاده کنید.

اگر بعد از مصرف دارو نمی توانید به مدت 30 دقیقه صاف بنشینید یا بایستید ، از این دارو استفاده نکنید.

پیش از مصرف آلندرونیت

اگر نسبت به آلندرونیت حساسیت دارید یا سطح کلسیم خون تان پایین است (هایپوکلسمی) یا در حرکت عضلات ناحیه مری خود مشکل دارید ، نباید این دارو را مصرف کنید.

اگر بعد از مصرف دارو نمی توانید به مدت 30 دقیقه صاف بنشینید یا بایستید ، از این دارو استفاده نکنید.آلندرونیت می تواند منجر به مشکلات شدیدی در شکم و مری (لوله ای که دهان را به معده متصل می کند) شود. پس از مصرف دارو ، شما باید بتوانید حداقل 30 دقیقه به صورت ایستاده بمانید.

برای اطمینان از اینکه آلندرونیت برای شما ایمن است اگر دچار موارد زیر شدید با پزشک خود صحبت کنید :

 • مشکل در بلع
 • کمبود ویتامین D
 • مشکلات دهان و دندان
 • بیماری کلیوی
 • زخم یا مشکل دیگر در ناحیه معده و مری

در موارد نادری این دارو منجر به تخریب استخوان ( پوکی استخوان ) در فک می شود . علایم مربوط به این مشکل شامل درد یا بی حسی در فک ، لثه های قرمز یا متورم ، سستی دندان ها ، یا طول کشیدن ترمیم در فرایند های دندانپزشکی. هر چه بیشتر از آلندرونیت استفاده کنید ، امکان ایجاد این مشکل بیشتر می شود.

شانس وقوع پوکی استخوان فک با سرطان یا انجام شیمی درمانی ، پرتودرمانی ، یا مصرف استروئید ها افزایش می یابد. عوامل خطر دیگر شامل اختلالات انعقادی خون ، آنمی ( کاهش گلبول های قرمز خون )، و یک مشکل زمینه ای در دهان و دندان ، می شود.

مشخص نشده است که آلندرونیت بر جنین تاثیر دارد یا نه. در زمان مصرف این دارو اگر باردار بودید یا برنامه ای برای اینکار داشتید ، پزشک خود را مطلع سازید.

هنوز مشخص نیست که آیا آلندرونیت وارد شیر مادر می شود و یا بر نوزاد تحت مراقبت آسیب می رساند یا نه.اگر فرزند شیرخوار دارید به پزشک خود این مسئله را بگویید.

نحوه مصرف آلندرونیت

قرص های آلندرونیت معمولا به صورت روزانه یک عدد یا هر هفته یک عدد مصرف می شوند. دارو را با توجه به دستورات پزشک تان مصرف کنید. دارو را بیشتر یا کمتر و یا طولانی تر از آنچه توصیه شده مصرف نکنید.

فوساماکس را صبح و به صورت ناشتا ، حداقل 30 دقیقه قبل از خوردن ، نوشیدن یا مصرف داروی دیگری ، استفاده کنید. اگر قرص آلندرونیت را به صورت هفته ای یکبار مصرف می کند ، آن را در یک روز مشخص در هفته و به صورت ناشتا مصرف کنید. 

قرص فوساماکس را نشکانید یا نجوید و نمکید. بلکه آنرا به طور کامل ببلعید.

داروی مایع را با استفاده از سرنگ مدرج یا قاشق ها یا پیمانه های مخصوص اندازه گیری دوز مشخص اندازه  بگیرید. اگر وسیله ای برای اندازه گیری دوز ندارید ، از داروساز تان درخواست کنید.

برای مصرف قرص جوشان بینوستو ، قرص را در حداقل 4 اونس آب حل کنید.  محلول را هم بزنید و یکباره سر بکشید. برای اطمینان از اینکه همه مقدار دارو را مصرف کرده اید دوباره مقدار اندکی آب درون لیوان بریزید ، لیوان را کمی بچرخانید و آن را یکباره سر بکشید.

آلندرونیت را همراه یک لیوان کامل ( 6 تا 8 اونس) از آب خالص مصرف کنید. دارو را با قهوه ، چای ، آبمیوه یا آب معدنی مصرف نکنید. از چیزی غیر از آب خالص همراه این دارو استفاده نکنید.

حداقل تا 30 دقیقه پس از مصرف آلندرونیت :

 • خم نشوید و یا دراز نکشید ؛
 • هیچ داروی دیگری که حاوی کلسیم ، ویتامین ، آنتی اسید باشد مصرف نکنید. برای تنظیم برنامه مناسب جهت مصرف دارو های دیگر همزمان با این دارو با پزشک خود صحبت کنید.

تراکم مواد معدنی استخوان شما باید به طور مکرر بررسی شود. اگر آلندرونیت را برای درمان پوکی استخوان استفاده می کنید ممکن است مصرف این دارو بیشتر از 3 تا 5 سال طول نکشد. به طور مرتب به ویزیت پزشک خود بروید.

اگر نیاز به انجام فرایند های دندانپزشکی ( مخصوصا جراحی ) داشتید ، دندان پزشک خود را از مصرف آلندرونیت مطلع سازید. ممکن است مجبور شوید مدت کوتاهی مصرف این دارو را کنار بگذارید.

آلندرونیت تنها بخشی از یک برنامه درمانی کامل که می تواند شامل تغییر در رژیم غذایی ، ورزش ، و مصرف مکمل های کلسیم و ویتامین باشد ، است. طبق رژیم درمانی و برنامه ورزشی خود عمل کنید.

در دمای اتاق و دور از رطوبت و گرما نگهداری شود.

در صورت فراموش کردن مصرف دارو

اگر آلندرونیت را به طور روزانه مصرف می کنید : در صورتی که فراموش کردید دارو را ناشتا مصرف کنید ، در طول روز دارو را مصرف نکنید. تا صبح روز بعد صبر کنید و داروی فراموش شده را رها کنید. دو قرص را در یک روز مصرف نکیند.

اگر آلندرونیت را به صورت هفته ای یکبار مصرف می کنید : در صورتی که فراموش کردید آلندرونیت را در روز مشخص مصرف کنید ، آن را فردای روزی که به یادآوردید ، به صورت ناشتا مصرف کنید. سپس به برنامه هفتگی خود بازگردید. دو قرص را در یک روز مصرف نکیند.

در صورت بروز اووردوز

اگر احساس میکنید مقادیر زیادی از دارو را مصرف کرده اید و مشکوک به اووردوز هستید به اورژانس مراجعه کنید.

علایم اووردوز ممکن است شامل تهوع و استفراغ  ، سوزش قلب ، درد شکم ، اسهال ، گرفتگی عضلات ، بی حسی و گزگز ، منقبض شدن عضلات صورت ، صرع (تشنج) ، تحریک پذیری ، و افکار و رفتار غیر طبیعی ، باشد.

در طول مصرف آلندرونیت:

از مصرف داروهای دیگری که حاوی ویتامین ، کلسیم ، یا آنتی اسید هستند ، حداقل به مدت 30 دقیقه پس از مصرف آلندرونیت اجتناب کنید. برخی از دارو ها ممکن است جذب آلندرونیت را برای بدن شما سخت کنند.

عوارض جانبی آلندرونیت

در صورت مشاهده علایم واکنش آلرژیک : کهیر ، تنفس سخت ، تاول در صورت ، لب ها ، زبان یا گلو. از اورژانس پزشکی کمک بگیرید.

در صورت مشاهده موارد زیر مصرف آلندرونیت را قطع کرده و با پزشک خود تماس بگیرید:

 • درد قفسه سینه ، بروز یا افزایش سوزش در قلب ؛
 • سختی یا اختلال در بلع ؛
 • درد یا سوزش زیر دنده ها یا در کمر ؛
 • سوزش شدید در قلب ، درد سوزشی در بالای قفسه سینه ، یا سرفه های خونی ؛
 • بروز یا افزایش سوزش در قلب ؛
 • درد شدید مفاصل ، استخوان ها ، یا عضلات ، بروز درد یا احساس درد غیر معمول در ناحیه ران و مفصل ران ؛
 • تب ، درد بدن ، علایم آنفلوانزا ؛ یا
 • تورم ، درد ، یا بی حسی در فک.

عوارض جانبی معمول شامل :

 • سوزش قلب ، ناراحتی شکم ؛
 • درد شکم ، تهوع و استفراغ ؛
 • اسهال ، یبوست ؛ یا
 • درد استخوان ، عضلات ، یا درد مفاصل.

این لیست شامل همه عوارض جانبی نمی باشد و ممکن است موارد دیگری نیز دیده شوند. برای دریافت توصیه های پزشکی در رابطه با عوارض جانبی با پزشک خود تماس بگیرید.

تداخلات دارویی

پزشک خود را در جریان تمامی داروهایی که در حال مصرفشان هستید ، قطع یا شروع کرده اید ، بگذارید ، مخصوصا :

 • لووتیروکسین ( سینتروید ، لووتیروئید ، و دیگر داروها ) ؛ یا
 • NSAIDs (دارو های ضد التهاب غیر استروئیدی)—ایبوپروفن (ادویل ، موترین) ، ناپروکسن (الیو) ، سلوکوکسیب، دیکلوفناک ، ایندومتاسین ، ملوکسیکام ، و سایر داروها.

این لیست کامل نیست. دارو های دیگری شامل داروی های تجویز شده و دارو های بدون نیاز به تجویز پزشک ، ویتامین ها ، و محصولات گیاهی ، نیز می توانند با آلندرونیت تداخل داشته باشند. برخی از تداخلات در این راهنمای دارویی لیست شده اند.

پرسش سوال

اگر هنوز سوالی در رابطه با آلندرونیت دارید. میتوانید آن را در انجمن پرسش و پاسخ مطرح کرده و متخصصین مربوطه در وب سایت به آن جواب دهند.

مترجم: کیوان مهدلوئي
نوشته شده در 06 مهر 1396
مرجع : www.drugs.com
دیدگاه کاربران درباره آلندرونیت

ابراهیم پرتوی از مریوان سلام،

بنده مدت تقریبا ده سال است از الندرونیت بصورت هفته ای یکبار استفاده نمودم و حالا از درد قفسه سینه و درد از ناحیه فک و گوش رنج میبرم آیا امکان دارد مدت طولانی استفاده از این دارو باعث این دردها و رنجها شده باشد، بینهایت سپاسگزارم

ارسال جواب

داروی

بله از عوارض این داروس مصرف آلندرونیت روقطع کنید و با پزشک خود مشورت کنید

داروی

بله ممکن است.. این ها از عوارض داروی آلندرونیت میباشد.

ارسال جواب

فردوس حق صفت

با سلام ...در صورت فراموش کردن اگر روز بعد خورده نشود و روز دوم خورده شود مانعی ندارد و بعد برای جبران هفته بعد یک روز به عقب برگردیم...با تشکر فراوان

ارسال جواب

داروی

سلام اگر شما در برنامه مصرف هفتگی یک دوز مصرفی را فراموش کردید به محض یادآوری باید صبح روز بعد مصرف کنید و سپس از هفته آینده دوباره به همان برنامه قبلی خود باز گردید روزه معین شده را تغییر ندهید.

پریا امیری

سلام من بخاطر پوکی استخوان دستم ازقرص آلندرونیت استفاده میکردم بعد ادامه ندادم ولی چندمدت ی سوزش شدید داره دستم بنظرتون دوباره ب آلندرونیت ادامه بدم .ممنون میشم

ارسال جواب

داروی

این مشکل آز عوارض آلندرونیت هست مصرف دارو رو متوقف کنید و با پزشک مشورت کنید

عاطفه حیدری

با سلام من ناراحتی معده دارم دکتر برای پوکی استخوانم آندرونیت نوشتن که باید هفته یکبار بخورم اگر مصرف کنم شکم درد بیشتر میشود درضمن اسید معده هم دارم

ارسال جواب

داروی

سلام درد شکم از عوارض جانبی شایع این دارو می باشد. این موضوع را به پزشک اطلاع دهید تا راه حل مناسبی به شما ارائه نماید.

فرزانه غنی زادگان

من قرص لووپیروکسین صبح ناشتا میخورمحالا بای کی قرص آلندرونیت را استفاده کنم

ارسال جواب

فرزانه غنی زادگان

سلام لطفا جواب سوالم را بفرمائید

فاطمه زارع

سلام، بنده سوالم این بود که همراه آلندرونیت چه قرصی باید خورد که عوارضش را کم کند؟ مادر بنده این قرص رو یک ماهی هست که مصرف می کنن و همراه آن یک قرص دیگر هم میخوردن. منتها الان نسخه را دیگر ندارن . دکتر هم تا بعد تعطیلات عید پاسخگو نیست. ممنون میشوم راهنمایی کنین.

ارسال جواب

داروی

سلام در این مورد حتما باید با پزشک متخصص مشورت کنید تا دچار عوارض ناشی از تداخلات دارویی نشوید.

معصومه رحیمی

سلام ببخشیدمن هفته ای یک دونه الندرونیت 70میخورم الان روزه میگیرم میتونم قبل سحربخورم نیم ساعت بعدچای وسحری بخورم

ارسال جواب

داروی

سلام قرص آلندرونیت صبح و به صورت ناشتا، حداقل ۳۰ دقیقه قبل از خوردن و یا نوشیدن چیزی باید استفاده شود. شما می توانید به صورت ناشتا هنگام سحر دارو را مصرف کنید و حداقل بعد از نیم ساعت، چایی یا غذا میل کنید.

چیمن‌ صادق زاده

سلام ‌ خسته نباشید میشه‌ راهنمایی‌م‌ کنید‌ دو‌ قرص‌ لووتیروکسین‌‌ وقرص‌ آلندرونیت‌‌ رو‌ برای‌ اینکه‌ باهم‌ تداخل‌ نداشته‌ باشن‌چطوری‌مصرف‌ کنم؟ وکدوم‌ رو‌ اول‌ مصرف‌ کنم‌ با‌ چن‌ ساعت‌ فاصله؟ ممنون

ارسال جواب

داروی

باسلام پزشک را در جریان لیست تمام داروهایی که استفاده می کنید و یا قبلا مصرف کرده اید، قرار دهید به ویژه داروی لوتیروکسین. در این مورد حتما با پزشک مشورت کنید تا او شما را در پیشگیری و مدیریت تداخلات دارویی راهنمایی کند.

Ssss

سلام.علت اینکه میگن الندرونیت ایستاده خورده شود و پس از مصرف دراز نکشیم چیه ؟؟؟ چون من هر بار پس از مصرف فراموش میکنم و دراز میکشم

ارسال جواب

داروی

پس از خوردن این قرص به مدت 30 دقیقه نباید دراز بکشید. زیرا می تواند باعث دردهای معده شود و اثر آن کاهش پیدا کند. همچنین فرایند جذب دارو را طولانی تر می کند.

یاسمن محمدی

سلام من هفته ای یک دونه آلندوریت ۷۰ می خورم بعد پریود نشدم ،دربه هم خوردن تنظیم عادت ماهانه این قرص تاثیرداره؟

ارسال جواب

داروی

سلام بی نظمی در قاعدگی جزو عوارض جانبی این دارو ثبت نشده است. اگر این مشکل ادامه پیدا کرد، به پزشک مراجعه کنید.

کاظمی

با سلام.دکتر این قرص را بعد از عمل جراحی دیسک کمر تجویز کرد.آیا اگر مدت طولانی استفاده نکردم و مجددا شروع به استفاده کردم مشکلی پیش نمیاد.و ضمنا مصرف بصورت ناشتا با قرص گیاهی کبد مشکلی ایجاد نمیکنه؟با تشکر

ارسال جواب

داروی

سلام برای مصرف مجدد دارو حتما با پزشک مشورت نمایید و اجازه پزشک را دریافت کنید. آلندرونیت ممکن است با داروهای زیادی از جمله داروهای بانسخه و بدون نیاز به نسخه مثل محصولات گیاهی، مکمل‌ها و ویتامین‌ها تداخل داشته باشد. قبل از مصرف هر دارویی با آلندرونیت با پزشک مشورت کنید.

S zmn

14 روز يكبار اين قرص مصرف مصرف مي كنم الان نياز به پركردن دندان دارم لطفا راهنمايي كنيد

ارسال جواب

داروی

حتما به پزشک دندانپزشک اطلاع دهید که از این دارو استفاده می کنید.

قاسمی

با سلام من یک بار قرص الندرونیت رو با قرص کلسیم مصرف کردم میخواستم ببینم چه مشکی پیش میاد

ارسال جواب

داروی

مصرف کلسیم با این دارو می تواند جذب آلندرونیت را برای بدن سخت کند. کلسیم را تا حداقل ۳۰ دقیقه بعد از آلندرونیت استفاده نکنید.

فرحناز

سلام. من یک برگه چهارتایی از این قرص را ۲۰ روز پیش گرفتم و چون جعبه و بروشور نداشت بدون مطالعه شبی یکی رو خوردم، بدون رعایت اصول مصرف این دارو تقریبا دو ماه پیش شیمی درمانی من تمام شده و ظاهرا مصرف این دارو برای من ضروریه. حالا چکار کنم. آیا دور جدید را شروع کنم؟

ارسال جواب

داروی

این دارو حتما باید با تجویز پزشک و طبق دستور توصیه شده توسط پزشک مصرف شود. خیر به صورت خودسرانه شروع به مصرف نکنید. در این مورد حتما با پزشک مشورت کنید.

فاطمه حقی

بعد از اتمام مصرف پرونیدوزولون آلندرونیت برایم تجویز شد دوسال هفتگی مصرف کردم و حالا چه مصرف و چه قطع آن باعث درد شدید شانه ها و کمرم میشود . ضمناُ مصرف آن باعً ریزش شدید موهایم شده ، چکنم ؟

ارسال جواب

داروی

بله درد عضلانی و درد بدن و درد استخوان ها جزو عوارض شایع این دارو می باشد. بدون اجازه پزشک دارو را قطع نکنید. در این مورد با پزشک خود مشورت کنید.

سیمین سلمانی نظا م ابادی

سلام وقت بخیر . دو سال و نیم است که الندورینت مصرف می کنم و تا پنج سال باید مصرف کنم ...و به تازگی در در کلیه ها اذیت می کند و در سونو و ازمایش چیزی مشاهده نشد .ولی همچنان اذیت می شوم .خصوصا در هنگام شب که بعد از استفاده از سرویس بهداشتی بهتر می شوم . لطفا راهنمایی بفرمایید .ایا به مصرف این دارو ارتباطی دارد .و مشکل من چیست ..ممنونم و سپاسگزارم

ارسال جواب

داروی

حتما شما باید به پزشک مراجعه کنید تا پس از بررسی و آزمایشات علت درد کلیه مشخص شود و سپس با توجه به صلاح دید پزشک اقدام به مصرف دارو نمایید.

سیمین سلمانی نظا م ابادی

تشکر می کنم .لطفا پاسخ بفرمایید

ارسال جواب

زینب قربانی

اگر به جای هفته ای یک بار قرص 70استئوفوس را سه روز پشت هم خورده شود ودرد معده هم دچار شود باید اورژانس بریم یا تا فردا صبر کنیم اشتباها سه روز پشت هم خوردع شده والان دلشون درد گرفته

ارسال جواب

داروی

اگر پزشک روزی ۱ بار تجویز کرده هرروز مصرف بشود مشکلی پیش نمیاد اما اگر هفته ای یکبار باید مصرف شود بله به اورژانس یا پزشک مراجعه کنید. معده درد از عوارض جانبی دارو هست.

مهسا نوری

قرص الندرونیت رو ۱ بار در هفته مصرف میکنم چه زمانی در روز باید دارو رو مصرف کنم؟؟ فراموش کردم از پزشکم سوال کنم.

ارسال جواب

داروی

دارو را صبح و به صورت ناشتا ، حداقل 30 دقیقه قبل از خوردن ، نوشیدن یا مصرف داروی دیگری ، استفاده کنید. اگر قرص آلندرونیت را به صورت هفته ای یکبار مصرف می کند ، آن را در یک روز مشخص در هفته و به صورت ناشتا مصرف کنید. 

هما

یا سلام من الندتیت مصرف میکنم یک دکتر گفت سه ماه از این دارو مصرف کن و یک ماه مصرف نکن و یک دکتر دیکه گفت سه ماه دارو الندرتیت رو مصرف کن و سه ماه بیتش فاصله بنداز و مصرف نکن کدوم نطر درسته تشکر از شما

ارسال جواب

داروی

پزشک باید از شرایط شما مطلع باشد تا بتواند دوره مصرف شما را تعیین کند. طبق نظر پزشک متخصص در این زمینه اقدام کنید.

فیروزه

سلام، اگه حواسمون تباشه و بعد از خوردن قرص غذا بخوریم چ اتفاقی می افته، موردی که واسم امروز پیش اومد

ارسال جواب

داروی

تا ۳۰ دقیقه بعد از خوردن این قرص نباید چیزی میل کنید و یا بیاشامید زیرا ممکن است باعث ایجاد تداخل شود و یا اثرگذاری دارو را کاهش دهد.

امیدی فر

قرص آلندرونیت با قرص ویتامین و قرص بیزاکودیل و لوتیروکسین تداخل دارویی دارد؟

ارسال جواب

داروی

آلندرونیت با لوتیروکسین تداخل دارویی دارد. نباید باهم مصرف شود. در مورد تمام داروهای مصرفی خود از جمله داروهای با نسخه و یا بدون نسخه مثل ویتامین ها و داروهای گیاهی با پزشک مشورت کنید.

داروی

آلندرونیت با لوتیروکسین تداخل دارویی دارد. و نباید باهم مصرف شوند. در مورد تمام داروهای مصرفی خود از جمله داروهای با نسخه و یا بدون نسخه مثل ویتامین ها و داروهای گیاهی با پزشک مشورت کنید.

حسینی

سلام من دوهفته است این دارو رو، هفته ای یک عدد، مصرف می کنم، بعداز مصرف دومین قرص، دل درد شدید وخونریزی در ادرار دارم چند روزه این خونریزی ادامه داره، در ضمن هردو کلیه ی من سنگ دارن، آیا مصرف قرصم رو ادامه بدم؟ ویا خونریزی در ادرار من ربطی به این قرص نداره؟

ارسال جواب

داروی

درد شکم و ناراحتی شکم از عوارض جانبی شایع این دارو است اما وجود خون در ادرار از عوارض جانبی این دارو ثبت نشده است. حتما فورا به پزشک مراجعه کنید تا علت خون موجود در ادرار مشخص شود.

Zxcv

سلام خسته نباشید اگر آلندرونیت رو با آب معدنی بخوریم چه مشکلی ایجاد میکنه؟ من برای مجبور شدم با امروز اب معدنی بخورم.

ارسال جواب

داروی

مشکلی ندارد.

داروی

این دارو فقط باید با اب خالص مصرف بشود از اب معدنی استفاده نکنید اما یک بار مصرف مشکلی ندارد.

Sepid

سلام وقت بخیر. مادرم ۵۴ سالشه و کم خونی داره ولی پوکی استخوان ندارد و بدون تجویز دکتر قرص الندرونیت رو مصرف میکنه برای پیشگیری از پوکی استخوان. خواستم بپرسم که مشکلی ایجاد نمیشود اگر این قرص را مصرف کند؟ با تشکر

ارسال جواب

داروی

خیر این دارو برای پیشگیری از پوکی استخوان مورد استفاده قرار می گیرد.

امیدی فر

بصورت ناشتا میشه دارو رو مصرف کرد؟

ارسال جواب

داروی

بله این دارو باید صبح به صورت ناشتا و حداقل ۳۰ دقیقه قبل از خوردن و نوشیدن و مصرف هر گونه دارویی مصرف بشود.

امیدی فر

بعد از مصرف دارو دچار اسهال شدم؛ آیا این از عوارض دارو هست؟

ارسال جواب

داروی

اسهال از عوارض جانبی شایع این دارو می باشند.

حسن زاده

نحوه مصرف آلندورنیت برای پیش گیری از پوکی استخوان به چه صورته؟ میشه توضیح بدید؟

ارسال جواب

داروی

میزان و مقدار مصرف این دارو را پزشک باید تعیین نماید. طبق صلاح دید پزشک عمل نمایید

منصور عباسی

آیا قرص آلندرونیت باعث سرگیجه می‌شود؟

ارسال جواب

داروی

ممکن است باعث ایجاد سرگیجه بشود.

ماندانا

چه مدت باید این دارورا مصرف کرد زیادی ضرر نداره؟

ارسال جواب

داروی

میزان و مدت زمان مصرف این دارو به نیاز شما و نظر پزشک بستگی دارد. در این مورد با پزشک مشورت کنید.

سهیلا ذاکریان

میشهدبرای بلع راحت تر این دارو رو خورد کنم و بعد پودری مصرف کنم؟

ارسال جواب

داروی

خیر این دارو را نشکنید، نجوید و خرد نکنید و به طور کامل ببلعید.

محمدصاحبی

من مشکل زخم معده دارم اینا میتونم از آلندرونیت استفاده کنم ؟

ارسال جواب

داروی

با توجه به شرایطی که دارید، برای حصول اطمینان از اینکه این دارو برای شما مضر هست یا نه، با پزشک خود مشورت کنید.

نیلوفر مرادی

آلندرونیت می‌تونه برای جنین مشکل ساز بشه ؟

ارسال جواب

داروی

تاکنون مشخص نشده که این دارو در دوران بارداری به جنین آسیب می رساند یا خیر. اگر باردار هستید و یا قصد بارداری دارید، حتما به پزشک اطلاع دهید.

فاطمه تقوایی

لطفابفرماییدفاصله قرص اندرولیت باقرص لوتیروکسین چقدرباشدچون هردوبایدصبح ناشتا خورده شود

ارسال جواب

داروی

این دو دارو می توانند باعم تداخل دارویی داشته باشند. حداقل ۴ ساعت با فاصله از هم مصرف شود.

عصمت رضوی

از محدودیت های استفاده از قرص آلندرونیت نوشته بودید که مشکلات دهان و دندان اینها شامل چه مواردی هستنپ؟

ارسال جواب

داروی

این دارو در مواردی نادر می تواند باعث بروز تخریب استخوان فک و در نتیجه درد و بی حسی فک، پوسیدگی دندان ها و غیره بشود. به همین علت اگر مشکل دهان و دندان دارید پیش از مصرف دارو پزشک را مطلع کنید.

Zahra

همه افراد میتونن مصرفش کنن؟

ارسال جواب

داروی

با نظر پزشک بله می توان مصرف کرد

heva

امکان داره که مصرف این دارو کمبود ویتامین d  بیاره؟

ارسال جواب

داروی

خیر در این خصوص گزارشی ثبت نشده است.

samir

اگر دندان درد داریم دارو رو مصرف نکنیم یا به تعویق بندازیم؟

ارسال جواب

تهرانی

سلام خدمت شما من۳۷سالمه وچندساله دارم قرص آلندرونیت رومصرف میکنم، قرص تیروییدوخوردم وبعدقرص آلندرونیت،فقط چندثانیه فاصله بودبینشون،الان خیلی استرس دارم،اتفاقی نیوفته برام؟

ارسال جواب

داروی

اگر دچار علائم بدی شدید، فورا به پزشک اطلاع دهید. مصرف هم زمان این دو دارو می تواند باعث کاهش اثر داروها و یا بروز عوارض بشود.

نازنین اشرفی

کمترین سن مصرف این دارو چه سنیه؟

ارسال جواب

ایمان سعیدی

تا الان این دارو رو جویدنی مصرف میکردم و الان فعمیدم نباید اینکارو میکردم یتی اثر نکرده تموم این مدت؟

ارسال جواب

nazi

سلام دکتر این دارو هر چند ساعت یکبار مصرف بشه؟

ارسال جواب

داروی

فوساماکس را صبح و به صورت ناشتا ، حداقل 30 دقیقه قبل از خوردن ، نوشیدن یا مصرف داروی دیگری ، استفاده کنید. اگر قرص آلندرونیت را به صورت هفته ای یکبار مصرف می کند ، آن را در یک روز مشخص در هفته و به صورت ناشتا مصرف کنید. 

samir

افزایش حجم استخوان خطر شکستگی رو کاهش میده؟

ارسال جواب

بردیا

دکتر اگه دندان درد و دندان پر کرده داریم نباید از الندرونیت استفاده کنیم؟

ارسال جواب

داروی

باید برای اطمینان از بی خطر بودن این دارو با پزشک خود صحبت کنید.

سمیرا خاتمی

سلام دستم شکسته مصرف این دارو میتونه تو جوش خوردن دستم کمک کنه؟

ارسال جواب

مائده کیوانی

مصرف این دارو در دوران بارداری مضر است؟

ارسال جواب

داروی

مشخص نشده است که آلندرونیت بر جنین تاثیر دارد یا نه. در زمان مصرف این دارو اگر باردار بودید یا برنامه ای برای اینکار داشتید ، پزشک خود را مطلع سازید

امیر

دکتر برای افرادی که بدنسازی کار میکنن مصرف این قرص میتونه مانع از بروز اسیب های خفیف بشه؟

ارسال جواب

داروی

اگر با نظر پزشک مصرف شود می تواند موثر واقع شود.

Berkeh

سلام دکور ببخشید من این دارو مصرف میکنم بی حس میشه فکم چی کار کنم ؟دیگه مصرف نکنم؟

ارسال جواب

داروی

درد فک و یا بی حسی فک از عوارض جانبی دارو ایت. حتما در اولین فرصت پزشک معالج خود را مطلع نمایبد.

زهره خداشاهی

درد قفسه سینه دارم باید چیکار کنم؟

ارسال جواب

داروی

درد قفسه سینه از عوارض جانبی این دارو است. فورا پزشک را مطلع کنید.

اناهیتا

مشکل معده دارم می‌تونم از این دارو مصرف کنم ؟؟

ارسال جواب

داروی

با توجه به شرایطی که دارید، برای حصول اطمینان از اینکه این دارو  برای شما مضر هست یا نه، با پزشک خود مشورت کنید.

مونارحیمی

سلام من ناراحتی شدید مری و روده دارم هر روز صبح ناشتا پنتوپرازول میخورم متأسفانه همیشه با فاصله ٥ دقیقه این دارو را مصرف کردم آیا موردی دارد؟

ارسال جواب

داروی

تداخلی برای دو دارو ثبت نشده است اما بهتر است با فاصله بیشتری از هم مصرف شوند.

farzane

من یه 3ماهه از این دارو مصرف کردم بعد الان درد های خفیفی و قفسه سینه و سر و گوش دارم خیلی اذیتم میکنه چیکار کنم باید دیگه قرص رو مصرف نکنم؟

ارسال جواب

داروی

احتمالا شما دچار عوارض جانبی دارو شده اید. فورا پزشک را مطلع کنید

مهلا

وقتی استخوانی بشکنه برای بهبود سریع تر میشه استفاده کرد؟

ارسال جواب

m.dl

سلام مادرم برای پوکی استخوان از این دارو استفاده میکنه تا چند وقت باید ادامه بده ؟موقع مصرف هم سوزش داره مشکل چیه ؟قطع کنه دارو رو ؟

ارسال جواب

ali poormehr

با دارو هایی که برای بیماری قلبی استفاده میشه تداخل دارد یا خیر؟

ارسال جواب

داروی

دارو های زیادی هستند مانند داروی های تجویز شده و دارو های بدون نیاز به تجویز پزشک ، ویتامین ها ، و محصولات گیاهی ، نیز می توانند با آلندرونیت تداخل داشته باشند.

مهتاب

آیا برای مواقعی که دچار شکستگی استخوان هم میشویم میتوانیم مصرف کنیم تاثیر گذار هست؟

ارسال جواب

مبینا کیوانلو

درد گوش آیا از عوارض مصرف آلندرونیت هست؟

ارسال جواب

داروی

خیر درد گوش از عوارض این دارو نیست.


ارسال دیدگاه برای آلندرونیت

شما می توانید سوال های خود را در انجمن پرسش و پاسخ وب سایت داروی مطرح کنید و پزشکان و متخصصین داروی در این رابطه پاسخ دهند.

برای ارسال دیدگاه در این وب سایت شما بایستی قوانین وب سایت را در این رابطه مطالعه کنید.