این دارو ترکیبی است از سایپروتون (cyproterone) و اتینیل استرادیول (ethinyl estradiol) سایپروتون متعلق به گروهی از دارو ها بنام آنتی آندروژون ها (antiandrogens) و اتینیل استرادیول متعلق به استروژن ها (estrogens) میباشد.

هر دو این مواد برای درمان انواع آکنه ها در زنان که با استفاده از آنتی بیوتیک ها یا دارو های دیگر درمان نشده اند استفاده میشود.

این دارو با تنظیم هورمون هایی که بر روی پوست تاثیر میگذارند عمل میکند.

نحوه مصرف دیان ۳۵

این دارو معمولا در یک چرخه 28 روزه استفاده میشود که در 21 روز آن روزانه یک قرص و بعد از آن 7 روز بدون دارو بعنوان استراحت استفاده میشود. یعنی 3 هفته مصرف روزانه یک قرص و یک هفته استراحت تا چرخه بعدی.

این دارو بایستی هر روز در یک ساعت مشخص مصرف شود و شروع مصرف بایستی همراه با شروع دوره قائدگی باشد. بعضی اوقات لازم است تا از این دارو برای ماه ها استفاده شود تا اثر درمان در فرد دیده شود.

بعد از اینکه آکنه در شما درمان شد، باید 3 یا 4 دوره 28 روزه دیگر از این دارو مصرف کنید و اگر بعد از آن آکنه باز در شما پدیدار شد، باز باید مصرف این دارو را ادامه دهید.

اگر در طی 3 هفته از وقتی که از این دارو استفاده میکنید دچار خونریزی در اواسط دوره قاعدگی و یا لکه بینی شدید، استفاده از این دارو را ادامه دهید، چراکه این خونریزی موقت است. اگر برای مدت زیادی این خونریزی ادامه داشت با پزشک خود در میان بگذارید.

اگر در 7 روز فاصله استراحت دوره قاعدگی تان دچار مشکل شد. دوره مصرف بعدی را شروع نکنید و با پزشک خود در ارتباط باشید.

عوامل زیادی مانند وزن فرد میتواند در میزان استفاده از این دارو تاثیر گذارد باشد. اگر پزشک شما تجویزی متفاوت با مقدار مصرفی که در این صفحه نوشته شده کرده، آن را ادامه دهید و دستورات پزشک خود را در رابطه با چگونگی نحوه مصرف اجرا کنید.

رعایت کردن دستورات پزشک در مصرف دیان 35 خیلی مهم است و اگر هر یک از نوبت های مصرف دارو را فرانوش کردید این دارو تاثیر کمی در درمان آکنه خواهد داشت. اگر یکی از نوبت های مصرف دارو را فراموش کردید و هنوز کم تر از 12 ساعت از زمان آن گذشته باشد میتواند هر چه زود تر آن را مصرف کنید، اما اگر بیشتر از 12 ساعت از زمان مصرف دیان 35 گذشته باشد از مصرف آن صرف نظر کرده و مصرف دارو را طبق برنامه پیش ببرید.

در طول دوره مصرف تا زمانی که بیماری به پایان نرسیده است باید از نکات و روش های پیش گیری از بارداری استفاده کنید.

هرگز میزان مصرف خود را در یک روز دو برابر نکنید (برای نتیجه گیری بیشتر یا جبران داروی فراموش شده) اگر نمیدانید چطور باید داروی فراموش شده را جبران کنید در این مورد با پزشک ضحبت کنید.

این دارو را در دمای اتاق و به دور از دسترس کودکان نگهداری کنید. این دارو را در کنار زباله دان یا نواحی مرطوب (برای مثال: دستشویی یا سینک) نگهداری نکنید.

توصیه های ایمنی و بهداشتی

این دارو ممکن است با برند ها و اشکال گوناگونی در بازار عرضه شده باشد. ممکن است مطالب این صفحه همه فرم های موجود در بازار را در بر نگیرد.

پزشک شما ممکن است این دارو را برای درمان بیماری هایی که در این صفحه به آن ها اشاره نشده است تجویز کند.

این دارو را به افراد دیگر ندهید. حتی اگر آنها همان بیماری که در شما هست را دارند. این کار موجب خسارت های جبران ناپذیری میشود.

چه کسانی نباید از این دارو استفاده کنند

درصورتی که هریک از موارد زیر در مورد شما صدق میکند از مصرف دیان 35 خودداری کنید:

 • حساسیت نسبت به سایپروتون و اتینیل استرادیول
 • بارداری
 • سابقه بیماری زردی کلستاتیک (زردی پوست و سفیدی چشم ها در اثر مشکلات جریان صفراوی)
 • بیماری فعال کبدی
 • هر گونه مشکل در چشم ها که ناشی از اختلال در عروق خونی درون چشم ها باشد مانند از دست دادن یک قسمت یا تمامی قدرت بینایی و یا هرگونه تغییرات دیگر
 • داشتن یا سابقه اختلالات عروقی و لختگی خون (مانند ترومبوز وریدی وخیم، آمبولیسم ریه، ترومبوفلبیت، سکته قلبی، مشکل در عروق کرونر، بیماری های مغز و اعصاب مانند سکته مغزی)
 • سابقه اتوکلروزی (رشد غیر طبیعی استخوان گوش) که در طول بارداری بدتر شد است.
 • داشتن سرطان سینه یا وجود علائم مظنون به سرطان سینه
 • علائم تومور وابسته به استروژن یا مبتلا بودن به آن
 • مبتلا بودن به تومور کبد
 • دیابت وخیم همراه با بروز تغییرات در وضعیت عروق خونی
 • خونریزی غیر معمول واژن
 • مصرف یکی دیگر از ترکیبات استروژن، پروژسترون یا استروژن و پروستاژن هر یک به تنهایی
 • بیماری ارثی به نام آنژیو ادما - angioedema (یک بیماری که موجب تورم دست ها، پاها، صورت یا مسیر های تنفسی می شود)

عوارض جانبی دیان 35

بسیاری از داروها می توانند عوارض جانبی ایجاد کنند. یک اثر جانبی یک پاسخ ناخواسته به دارو است که در دوز های نرمال مصرف می شود. عوارض جانبی می تواند خفیف یا شدید، موقت یا دائمی باشد.

عوارض جانبی زیر حداقل در 1٪ از افرادی که این دارو مصرف می کنند گزارش شده است. بسیاری از این عوارض جانبی را می توان مدیریت کرد و برخی ممکن است با گذشت زمان از بین بروند.

اگر در مورد عوارض جانبی دیان 35 نگران هستید، با پزشک خود درباره خطرات و مزایای این دارو صحبت کنید.

اگر این عوارض جانبی را تجربه کردید با پزشک خود در تماس باشید. پزشکتان میتواند در کنترل عوارض جانبی به شما کمک کند.

 • درد، حساسیت یا تورم در سینه
 • قهوه ای، لکه های لکه بر روی پوست در معرض پوست
 • بروز لکه های قهوه ای در قسمت هایی از پوست که در معرض محیط قرار دارند. (پوشیده نیستند)
 • سرگیجه
 • سردرد
 • افزایش یا کاهش علاقه به مقاربت جنسی
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • افزایش یا کاهش وزن

اگرچه اغلب عوارض جانبی که در زیر ذکر شده اتفاق نمی افتد، اما اگر با پزشک خود در رابطه با آن ها تماس نگیرید، می توانند مشکلات جدی ایجاد کنید.

در صورت بروز هر یک عوارض جانبی زیر، با پزشک خود در اسرع وقت در تماس باشید:

 • تغییرات در الگوی خونریزی رحم در طول یا در بین دوره قاعدگی (مانند کاهش خونریزی، خونریزی در اواسط دوره ، خونریزی طولانی مدت، توقف کامل خونریزی قاعدگی که طی چند ماه به صورت متوالی اتفاق می افتد یا توقف خونریزی قاعدگی که گاهی اوقات اتفاق می افتد)
 • علائم افسردگی (مثلا تمرکز ضعیف، تغییر وزن، تغییر در خواب، کاهش علاقه به فعالیت ها، افکار خودکشی)
 • برای زنان مبتلا به دیابت: افزایش قند خون، ضعف، تهوع، پریدگی رنگ پوست و یا عرق کردن
 • برای زنان با سابقه بیماری سینه: توده ها در پستان
 • سردرد یا میگرن
 • فشار خون بالا
 • علائم مشکلات در کبد (مثل تورم، درد، حساسیت یا توده در قسمت فوقانی شکم، زرد شدن چشم و پوست و خارش پوست)
 • بروز عفونت در واژن همراه با خارش،تحریک پذیری و ترشحات غلیظ و سفید رنگ.
 • تغییرات و مشکل در بینایی

مصرف دارو را در صورت وجود هر یک از موارد زیر متوقف کرده و به پزشک مراجعه کنید:

 • درد شکمی یا معده (ناگهانی، شدید یا ادامه دار)
 • نشانه لخته های خونی (به عنوان مثال سرفه کردن خونی، درد در قفسه سینه، کشاله ران یا پا به ویژه در ماهیچه ساق پا)
 • علائم حمله قلبی (به عنوان مثال درد ناگهانی قفسه سینه یا دردی که در  کمر، پایین بازو و فک پخش شود، احساس پر شدن سینه، حالت تهوع، استفراغ، عرق کردن و اضطراب)
 • علائم سکته مغزی (مانند سردرد ناگهانی یا شدید، از دست دادن ناگهانی تعادل بدن، تغییر در بینایی؛ لکنت زبان، ضعف ناگهانی، بی حسی یا درد در دست یا پا)
 • تنگی نفس
 • تورم صورت، دست ها، پاها یا جریان های هوایی

بعضی از افراد ممکن است عوارض جانبی دیگری که در این صفحه ذکر نشده است داشته باشند. در صورتی که بعضی از علائم شما را نگران می کند، با پزشک خود مشورت کنید.

آیا برای این دارو احتیاط یا هشدار دیگری وجود دارد؟

قبل از مصرف این دارو، حتما پزشک خود را در مورد هرگونه بیماری ها یا آلرژیهایی که ممکن است داشته باشید، هر گونه دارویی که مصرف می کنید، بارداری یا شیردهی و یا سایر موارد مهم دیگر درباره سلامتی خود مطلع سازید.این عوامل ممکن است بر روی چگونگی مصرف این دارو تاثیر بگذارد.

کنترل بارداری (ضد بارداری): در صورتی که از این دارو با هدف پیشگیری از بارداری استفاده میکنید نباید به تنهایی به این دارو اکتفا کنید. زنان باید هنگام مصرف این دارو از یک روش غیر هورمونی کنترل بارداری(مانند کاندوم) هم استفاده کنند. قرصهای کنترل قاعدگی نباید همزمان با سایپروترون اتیینیل استرادیول مصرف شوند.

لخته های خون: این دارو به نظر می رسد خطر لخته شدن خون را افزایش دهد. این لخته های خون ممکن است در هر کجای بدن ایجاد شود، اما زمانی که در عضلات بزرگ، ریه، مغز (سکته مغزی) یا قلب (حمله قلبی) اتفاق می افتد بیشتر قابل توجه است. خطر لخته شدن خون در زنان بالای 35 سال زیاد است. اگر درد قفسه سینه یا پا، تنگی نفس بدون علت مشخص، ضربان قلب سریع و نامنظم، سردرد شدید، تاری دید و یا لکنت زبان را تجربه کردید باید به اورژانس (مراقبت های فوری) مراجعه کنید.

دیابت: این دارو می تواند موجب تغییرات در قند خون شود. اگر دیابت دارید یا سابقه دیابت در خانوادتان وجود دارد، با پزشک خود مشورت کنید که چگونه این دارو ممکن است بر وضعیت پزشکی شما تأثیر بگذارد و چگونه وضعیت پزشکی شما ممکن است بر میزان مصرف و اثر بخشی این دارو تاثیر بگذارد و اینکه آیا نیاز به نظارت خاص است یا نه.

افسردگی: هورمون هایی مانند سینو اورتین اتیلین استروئیدول سایپرترون موجب تغییرات خلقی و علائم افسردگی می شوند. اگر افسردگی یا سابقه افسردگی دارید، با پزشک خود مشورت کنید که چگونه این دارو ممکن است بر وضعیت پزشکی شما تاثیر بگذارد و اینکه آیا نیاز به نظارت خاص است یا نه.

اگر کسی در خانواده شما علائم افسردگی مانند تمرکز ضعیف، تغییر وزن، تغییر در خواب، کاهش علاقه به فعالیت ها را دارد، این موضوع را پزشک خود در میان بگذارید.

فشار خون: اگر شما فشار خون بالا دارید که تحت کنترل و درمان نیست؛ نباید از  این دارو مصرف کنید. اگر فشار خون بالا دارید، با پزشک خود مشورت کنید که چگونه این دارو ممکن است بر وضعیت پزشکی شما تأثیر بگذارد و یا چگونه وضعیت پزشکی شما ممکن است بر میزان مصرف و اثر بخشی این دارو تاثیر بگذارد و اینکه آیا نظارت خاصی لازم است یا نه.

عملکرد کبد:  سایپروتون - اتینیل استرادیول می تواند باعث کاهش عملکرد کبد و بیماری کبد شود. اگر عملکرد کبد شما کاهش یافته و دچار بیماری کبد شده اید، با پزشک خود مشورت کنید که چگونه این دارو ممکن است بر وضعیت پزشکی شما تأثیر بگذارد و یا چگونه وضعیت پزشکی شما ممکن است بر میزان مصرف و اثربخشی این دارو تاثیر بگذارد و اینکه آیا نیاز به نظارت خاص است یا نه. این دارو نباید توسط زنان مبتلا به بیماری شدید کبد مصرف شود.

اگر علائم مشکلات کبدی مانند خستگی، احساس نا خوشی، از دست دادن اشتها، حالت تهوع، زردی پوست، سفیدی در چشم ها، ادرار تیره، مدفوع کمرنگ، درد شکمی یا تورم و خارش پوستی داشته باشید، بلافاصله با پزشک خود مشورت کنید.

شرایط پزشکی: ترکیبی از بیماری ها و شرایط چاقی، فشار خون بالا و دیابت به میزان قابل توجهی خطر عوارض جانبی این دارو را افزایش می دهد. اگر این ترکیب بیماری ها و شرایط پزشکی را داشتید، با پزشک خود مشورت کنید که چگونه این دارو ممکن است بر وضعیت پزشکی شما تأثیر بگذارد و یا چگونه وضعیت پزشکی شما ممکن است بر میزان مصرف و اثر بخشی این دارو تاثیر بگذارد و اینکه آیا نیاز به نظارت خاص است یا نه.

این دارو می تواند باعث احتباس مایعات در بدن شود و شرایطی مانند فشار خون بالا، بیماری قلبی یا بیماری کلیوی را بدتر کند.

میگرن: این دارو می تواند سردرد میگرنی را ایجاد کند. اگر یک الگویی جدید در سردرد خود تجربه کردید که شدید، ماندگار و یا مکرر است؛ در اسرع وقت با پزشک خود تماس بگیرید. سایپروتون و اتینیل استرادیول برای افراد مبتلا به سردرد میگرنی توصیه نمی شود.

سیگار کشیدن: سیگار خطر عوارض جانبی جدی را در قلب و عروق خونی بالا می برد. این خطر با میزان سن و مقدار مصرف سیگار (15 سیگار یا بیشتر در روز) افزایش می یابد و حتی برای زنان بالای 35 سال جدی تر است. زنان که از این دارو استفاده می کنند نباید سیگار بکشند.

جراحی: وضعیت های خاصی مانند بستری طولانی مدت ممکن است باعث ایجاد لخته شدن خون شود. با پزشک خود درباره خطرات و مزایای موقت متوقف کردن این دارو صحبت کنید. اگر برای جراحی برنامه ریزی شده باشید، به همه پزشکانی که در مراقبت شما سهیم هستند، درباره مصرف این دارو اطلاع دهید.

خونریزی واژینال: هر گونه خونریزی غیر معمول واژینال را به دکتر خود گزارش دهید.

بینایی و لنز های چشم: سایپروترون - اتینیل استرادیول ممکن است باعث تغییر شکل چشم شود. اگر لنز های چشمانتان جا افتاده تر(فیت) مثل قبل نیستند، با پزشک یا چشم پزشک خود مشورت کنید. شما ممکن است نیاز به توقف استفاده از آنها را داشته باشید یا از یک جفت لنز  متفاوت استفاده کنید. اگر در هنگام مصرف این دارو دچار تغییرات بینایی شدید، حتما با پزشک خود مشورت کنید.

بارداری: این دارو نباید توسط زنان باردار مصرف شود، زیرا این کار می تواند سبب آسیب رسیدن به جنین در حال رشد شود. اگر باردار یا هنگام مصرف این دارو مشکوک به بارداری هستید، بلافاصله با پزشک خود در میان بگذارید.

پس از متوقف کردن درمان و استفاده نکردن از این دارو، باید منتظر بمانید تا حداقل یک دوره دوره قاعدگی طبیعی رخ دهد تا تصمیم به بارداری بگیرید.

شیردهی: این دارو به شیر مادر منتقل می شود و می تواند مقدار و کیفیت تولید شیر مادر را کاهش دهد. این دارو برای زنان شیرده توصیه نمی شود.

تداخل دارویی دیان 35

سایپروترون - اتینیل استرادیول میتواند در اثر بخشی با هر یک از موارد زیر تداخل داشته باشد:

 • alcohol
 • ampicillin
 • amiodarone
 • analgesics (painkillers; e.g., acetaminophen, codeine)
 • anastrozole
 • antacids
 • antihistamines (e.g., chlorpheniramine, loratidine)
 • antimigraine medications (e.g., dihydroergotamine)
 • antipsychotic medications (e.g., haloperidol, perphenazine, olanzapine)
 • antiseizure medications (e.g., carbamazepine, lamotrigine, phenobarbital, phenytoin, primidone, topiramate)
 • aprepitant
 • aripiprazole
 • "azole" antifungals (e.g., fluconazole, ketoconazole, voriconazole)
 • barbiturates (e.g., pentobarbital, secobarbital)
 • beta-blockers (e.g., metoprolol, atenolol)
 • boceprevir
 • bosentan
 • caffeine
 • calcium channel blockers (e.g., diltiazem, nifedipine, verapamil)
 • certain benzodiazepines (e.g., alprazolam, bromazepam, clonazepam)
 • chloral hydrate
 • cholestyramine
 • clofibrate
 • clonidine
 • cobicistat
 • colesevelam
 • conivaptan
 • corticosteroids (e.g., dexamethasone, prednisone)
 • cotrimoxazole
 • cyclosporine
 • dabrafenib
 • dacarbazine
 • dasatinib
 • deferasirox
 • dehydroepiandrostenone
 • diabetes medications (e.g., glyburide, gliclazide)
 • dofetilide
 • dronedarone
 • duloxetine
 • estrogens (e.g., conjugated estrogen, estradiol, ethinyl estradiol)
 • exemestane
 • exenatide
 • felbamate
 • flutamide
 • griseofulvin
 • HIV non-nucleoside reverse transcriptase inhibitors (NNRTIs; e.g., delaviridine, efavirenz, etravirine, nevirapine)
 • HIV protease inhibitors (e.g., atazanavir, indinavir, ritonavir, saquinavir)
 • hyaluronidase
 • imatinib
 • isoniazid
 • isotretinoin
 • ivacaftor
 • levothyroxine
 • lidocaine
 • macrolide antibiotics (e.g., clarithromycin, erythromycin)
 • melatonin
 • meperidine
 • methyldopa
 • metronidazole
 • mexiletine
 • mifepristone
 • mirtazapine
 • modafinil
 • mycophenolate
 • nefazodone
 • nitrofurantoin
 • norfloxacin
 • penicillin
 • pimozide
 • phenylbutazone
 • prucalopride
 • rasagiline
 • retinoic acid (Vitamin A) derivatives
 • rifabutin
 • rifampin
 • ropinirole
 • rufinamide
 • St. John's wort
 • selective serotonin reuptake inhibitors (e.g., citalopram, fluoxetine, paroxetine, sertraline)
 • selegiline
 • simeprevir
 • "statins" (e.g., atorvastatin, pravastatin, simvastatin)
 • telaprevir
 • tetracycline
 • theophyllines (e.g., aminophylline, oxtriphylline, theophylline)
 • thyroid medications (e.g., levothyroxine, desiccated thyroid)
 • tipranavir
 • tocilizumab
 • tranexamic acid
 • tricyclic antidepressants (e.g., amitriptyline, desipramine)
 • ulipristal
 • ursodiol
 • warfarin
 • vitamin C (ascorbic acid)

اگر از هر یک از این داروها استفاده می کنید، با پزشک خود صحبت کنید. طبق شرایط خاص شما، پزشک ممکن است موارد زیر را برای شما توصیه کند:

 • متوقف کردن مصرف یکی از داروها
 • جایگزین کردن داروهای  مصرفی با داروهای دیگر
 • و...

تعامل بین دو دارو همیشه به این معنی نیست که شما باید یکی از آنها را متوقف کنید. در مورد چگونگی مدیریت تعاملات دارویی باید با پزشک خود صحبت کنید.

داروهای غیر از موارد ذکر شده در بالا ممکن است با این دارو ارتباط و موجب تداخل در اثر بخشی آن شوند. پزشک خود را درباره مصرف دارو ها ی با نسخه ،دارو های بدون نسخه و داروهای گیاهی مطلع سازید.. همچنین  هر مکملی  که مصرف میکنید با پزشک خود در میان بگذارید، کافئین، الکل، نیکوتین سیگار یا داروهای خیابانی می تواند بر عملکرد بسیاری از داروها تأثیر بگذارند، باید آن ها را با پزشک در میان بگذارید.

پرسش سوال

اگر هنوز سوالی در رابطه با قرص دیان دارید. میتوانید آن را در انجمن پرسش و پاسخ مطرح کرده و متخصصین مربوطه در وب سایت به آن جواب دهند.

مترجم: امیر فرصتی
نوشته شده در 01 ارد 1396
مرجع : www.medbroadcast.com
دیدگاه کاربران درباره قرص دیان

سمانه رادمهر

قرص دیان آمریکایی است؟

ارسال جواب

ساجده دهانی

ازدکترپرسیدم گفت ک خارجیه

داروی

سلام این قرص محصول کشور آلمان است

ساجده دهانی

من اولین بسته دیان رامصرف کردم الان یه هفته است نخوردم ولی پریودنشدم بازم قرص جدید رابخورم یا بزارم پریود بشوم

ارسال جواب

ساجده دهانی

اگه پریودشدم چندروزبعدبسته دوم راشروع کنم

داروی

سلام بخاطر تاخیر یک هفته ای در مصرف دارو، قبل از اینکه دوباره مصرف دارو را شروع کنید بهتر است که با پزشک خود مشورت کنید.

مهسا

سلام من الان ۵۰روزه پریود نشدم رفتم دکتر واسم قرص دیان نوشته ب نظرتون باخوردن این قرص پریود میشم

ارسال جواب

داروی

سلام دارو را طبق دستور پزشک مصرف کنید. در صورت مشاهده علائم غیر معمول در طول مصرف، حتما به پزشک خود اطلاع دهید.

رویا رسولی

قیمتشو میتونم بدونم

رویا رسولی

سلام کسی اطلاع داره قیمت دیان الان چند شده؟البته خارجیش

ارسال جواب

مهسا

بسته ای ۸۷

رویا رسولی

سلام.کسی میدونه قیمت قرص دیان خارجی الان چند شده؟

ارسال جواب

سارا خدایی

سلام من طبق تجویز پزشکم که گفت ۶ ماه دیان بخور واسه بهبود جوش ۶بسته خریداری کردم ولی الان که در حین استفاده بسته دوم هستم متوجه شدم که این قرص با من سازگاری نداره و نمیخوام دیگه مصرف کنم اگه کسی نیاز داره من ۴ بسته قرص دیان دارم که تا سال ۲۰۲۴ تاریخ انقضا دارن.

ارسال جواب

مهسا حیدری

هر بسته رو به چ قیمت میفروشید؟

عارفه موسوی

سلام من نیاز دارم. چجوری میتونم بگیرم ازتون !؟ شماره تون رو برای من email کنید mousavi.sk68@gmail.com

فرهاد سرشاری

من میخوام

معصومه جعفری

سلام.ممنون بابت توضیحاتون،تو این مطالب نوشته شده نباید موقع خونریزی های غیر معمولی وارژن از این قرص استفاده کرد اما دکتر من واس همین ب من این قرص را تجویز کردن یعنی استفاده از اون اشکال داره واسم؟!!دخترم

ارسال جواب

مر نصر

سلام.من برای درمان تخمدان پلیکیستیک استفاده کردم ولی از ابتدا دچار لک بینی شدم و بعد از ده روز پریود شدم.به فاله چند روز از پایان پریودی هم باز لکه بینی داشتم که با مشورت دکتر قطع کردم.بعد از چهار روز دوباره پریود شدم و بعد از اتمام پرید به فاصله سه روز دوباره لک بینی دارم.آیا همچنان از عوارض دیانه؟

ارسال جواب

رها سالاری

تاریخ انقضای این قرص رو کجای بسته نوشتن؟؟؟؟؟؟ من یه بسته خریدم از داروخانه مشهد؛ 24/06/2015 _516/2015 اینو روش نوشته. این الان تاریخشه؟؟؟؟ الان که 2020 هستیم....

ارسال جواب


ارسال دیدگاه برای قرص دیان

شما می توانید سوال های خود را در انجمن پرسش و پاسخ وب سایت داروی مطرح کنید و پزشکان و متخصصین داروی در این رابطه پاسخ دهند.

برای ارسال دیدگاه در این وب سایت شما بایستی قوانین وب سایت را در این رابطه مطالعه کنید.