موارد مصرف آریپیپرازول (ابیلیفای)

آریپیپرازول یک داروی ضد روان پریشی است و عملکرد مواد شیمیایی مغز را تغییر می دهد.

ابیلیفای برای درمان علائم بیماری های روانی مانند اسکیزوفرنی و اختلال دوقطبی نوع یک مورد استفاده قرار می گیرد (افسردگی مانیک). مشخص نیست که مصرف آریپیپرازول برای کودکان زیر 13 سال با اسکیزوفرنیا یا کودکان زیر 10 سال با اختلال دوقطبی بی خطر است یا خیر.

ابیلیفای همچنین برای درمان اختلالات افسردگی شدید افراد بالغ همراه با داروهای دیگری نیز مصرف می شود.

علاوه بر این ابیلیفای در کودکان 6 سال و 6 سال به بالا که از نشانه های سندرم توره یا علائم اختلال اوتیستیک (تحریک پذیری، نوسانات خلق و خو، کج خلقی و خودآزاری) دارند مورد استفاده قرار می گیرد.

اطلاعات مهم در مورد آریپیپرازول (ابیلیفای)

ابیلیفای برای استفاده در شرایط روانپریشی مرتبط با زوال عقلی توصیه نمی شود. این دارو می تواند خطر مرگ بزرگسالان با حالت های زوال عقلی را افزایش دهد.

برخی از افراد جوان هنگام استفاده از این دارو برای اختلال شدید افسردگی و سایر اختلالات روانپزشکی به خودکشی فکر می کنند. به تغییرات روحی و علائم آن آگاه باشید. هرگونه نشانه جدید یا وخیم را به پزشک خود گزارش دهید.

 پزشک شما لازم است پیشرفت درمان شما را در دوره استفاده از این دارو به طور منظم بررسی کند. خانواده و افراد دیگری که از شما مراقبت می کنند باید به تغییرات روحی شما هوشیار باشند.

به محض داشتن نشانه های زیر استفاده از ابیلیفای را متوقف کرده و با پزشک خود تماس بگیرید:

 • تب با عضلات سفت و ضربان قلب سریع
 • حرکات غیرقابل کنترل عضلات
 • علائم ناگهانی مانند بیحسی یا ضعف، سردرد شدید و مشکلات بینایی، گفتار یا تعادل

پیش از مصرف آریپیپرازول (ابیلیفای)

اگر به آریپیپرازول حساسیت دارید نباید از این دارو استفاده کنید.

ابیلیفای برای استفاده در شرایط روانپریشی مرتبط با زوال عقلی توصیه نمی شود.

ابیلیفای می تواند خطر مرگ بزرگسالان با حالت های زوال عقلی را افزایش دهد.

برای اطمینان از بی خطر بودن ابیلیفای در صورت داشتن هر یک از علائم زیر پزشک خود را مطلع سازید:

 • بیماری کلیوی یا کبد
 • بیماری قلبی، فشار خون بالا یا پایین، مشکلات ضربان قلب
 • کلسترول یا تری گلیسیرید بالا (نوعی از چربی در خون)
 • سابقه کمبود گلبول های سفید
 • سابقه حمله قلبی یا سکته مغزی
 • تشنج و یا صرع
 • سختی در بلعیدن
 • سابقه شخصی یا خانوادگی داشتن دیابت
 • سابقه اختلال وسواس فکری و عملی(OCD)، اختلال کنترل تکانه، یا رفتارهای اعتیاد آور.

برخی از افراد جوان هنگام استفاده از این دارو برای اختلال شدید افسردگی و سایر اختلالات روانپزشکی به خودکشی فکر می کنند. پزشک شما لازم است پیشرفت درمان شما را در دوره استفاده از این دارو به طور منظم بررسی کند. خانواده و افراد دیگری که از شما مراقبت می کنند باید به تغییرات روحی شما هوشیار باشند.

فرم مایع (محلول دهانی) این دارو امکان دارد تا 15 گرم شکر در هر مقدار مصرف دربرداشته باشد. قبل از مصرف محلول دهانی ابیلیفای در صورت داشتن دیابت پزشک خود را مطلع سازید.

ابیلیفای ممکن است باعث قندخون بالا شود. اگر دیابتی هستید قند خون خود را در طول دوره مصرف این دارو به طور منظم بررسی کنید.

قرص های خوراکی این دارو می تواند از فنیل آلانین بیشتر از 3 میلی گرم در هر قرص برخوردار باشد. اگر فنیل کتونوری دارید قبل از مصرف قرص ابیلیفای به پزشک خود اطلاع رسانی کنید.

مصرف داروهای ضد روان پریشی در سه ماهه آخر بارداری ممکن است در نوزادان مشکلاتی ایجاد کند مانند مشکلات تنفسی، مشکلات تغذیه ای، اضطراب، لرزش، و عضلات لمس یا سفت. هرچند اگر در دوره بارداری مصرف داروی خود را قطع کنید ممکن است دچار مشکلات دیگری نیز شوید. اگر باردار هستید بدون دوستور پزشک خود مصرف ابیلیفای را قطع نکنید.

آپریپرازول می تواند وارد شیر مادر شده و به کودک شیرخواره آسیب برساند. در طول دوره مصرف از این دارو نباید به نوزاد  شیر بدهید.

نحوه مصرف آریپیپرازول (ابیلیفای)

ابیلیفای را دقیقاً مطابق دستورات پزشک مصرف کنید. به تمام دستورالعمل های تجویز شده عمل کنید. امکان دارد پزشکتان هر از گاهی مقدار مصرف شما را تغییر دهد تا اطمینان حاصل شود که بهترین نتایج را می گیرید. از مصرف بیشتر ،کمتر و طولانی تر از مدت توصیه شده پرهیز کنید.

ابیلیفای را می توان بدون غذا یا همراه با غذا مصرف کرد.

برای مصرف قرص های خوراکی:

 • قرص ها را در بسته خود نگه دارید تا زمانی که آماده مصرف آن شوید. بسته را باز کرده و فویل را بیرون آورید. قرص را درون فویل فشار ندهید امکان آسیب زدن به قرص وجود دارد.
 • با استفاده از دست های خشک قرص را بیرون آورده و در دهان خود قرار دهید.
 • قرص را به یکباره نبلعید. بدون جویدن منتظر باشید تا در دهان حل شود. اگر خواستید می توانید مایعات بخورید تا به حل شدن قرص کمک کند.

ابیلیفای را به طور منظم استفاده کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

نباید مصرف ابیلیفای را ناگهان متوقف کرد. قطع کردن یکباره می تواند شرایط شما را وخیم تر سازد.

دارو را در دمای اتاق و به دور از گرما و رطوبت نگهداری کنید. مایع ابلیفای تا 6 ماه پس از باز شدن امکان استفاده دارد اما پس از تاریخ انقضاء درج شده بر روی برچسب مصرف نکنید.

در صورت فراموش کردن مصرف دارو

نوبتی که فراموش کردید را به محض به یادآوردن مصرف کنید. اگر به مصرف نوبت بعدی نزدیک هستید لازم نیست نوبت فراموش شده را مصرف کنید.

در صورت بروز مصرف بیش از حد (اووردوز)

مراقبت های فوری پزشکی دریافت کنید و یا به اورژانس زنگ بزنید.

نشانه های مصرف بیش از حد میتواند شامل خواب آلودگی، استفراغ، پرخاشگری، سردرگمی، لرزش، ضربان قلب سریع یا کند، تشنج، مشکل تنفس و غش باشد.

در طول  مصرف آریپیپرازول (ابیلیفای)

 • این دارو ممکن است به تفکر و عکس العمل شما تاثیر بد بگذارد. اگر رانندگی می کنید یا هر کاری که نیاز به هوشیار بودن دارد مراقب باشید. از برخاستن ناگهانی از حالت نشسته یا خوابیده جلوگیری کنید در غیر این صورت ممکن است احساس سرگیجه کنید. سرگیجه یا خواب آلودگی شدید می تواند موجب افتادن، شکستگی و یا آسیب های دیگر شود.
 • از نوشیدن نوشیدنی های الکلی پرهیز کنید. مصرف الکل باعث عوارض جانبی خطرناک می شود.
 • از گرمازدگی و از دست دادن آب زیاد جلوگیری کنید. مایعات زیاد مصرف کنید خصوصاً در آب و هوای گرم و هنگام ورزش. هنگام مصرف ابیلیفای گرمازده شدن و خشک شدن بدن به آسانی صورت می گیرد.

عوارض جانبی آریپیپرازول (ابیلیفای)

اگر هرگونه نشانه هایی از حساسیت به ابیلیفای مانند کهیر، سختی در تنفس، تورم صورت ، لبها، زبان یا گلو مشاهده کردید بلافاصله مراقبت های پزشکی دریافت کنید.

در صورت داشتن هر یک از موارد زیر با پزشک خود تماس بگیرید:

 • آشفتگی شدید، ناراحتی یا احساس بی قراری
 • جمع کردن یا حرکت دادن غیرقابل کنترل چشم ها، زبان، صورت، بازوها یا پاها
 • ظاهر ماسک مانند صورت، سختی در بلعیدن، مشکلات گفتاری
 • تشنج
 • افکار مربوط به خودکشی یا آزار رساندن به خود
 • واکنش شدید سیستم عصبی - ماهیچه های سفت و سخت، تب بالا، عرق کردن، سرگیجه، ضربات قلب سریع یا نا منظم، لرزش، احساس غش کردن
 • کاهش گلبول های خون - ضعف ناگهانی یا احساس مریضی، تب، گلودرد، لثه های متورم، زخم های دردناک دهان، زخم های پوستی، نشانه های آنفولانزا یا سرماخوردگی، سرفه، سختی در تنفس
 • قندخون بالا - تشدید تشنگی، افزایش ادرار، گرسنگی، خشکی دهان، رایحه میوه مانندِ نفس ها، خواب آلودگی، پوست خشک، کاهش وزن

هنگام مصرف این دارو ممکن است میل جنسی یا سایر امیال افزایش یابد. در صورت داشتن چنین تجربه هایی با پزشک خود صحبت کنید.

عوارض جانبی متداول ابیلیفای عبارتند از:

 • افزایش وزن
 • تاری دید
 • تهوع، استفراغ، تغییرات در اشتها، یبوست
 • هذیان
 • سردرد، سرگیجه، احساس خستگی
 • اضطراب، احساس بی قراری
 • مشکلات خواب
 • نشانه های سرماخوردگی مانند گرفتگی بینی، گلودرد یا عطسه

این لیست کاملی از عوارض جانبی ابیلیفای نیست و ممکن است عوارض ریگری رخ دهد. برای توصیه های بیشتر در مورد عوارض جانبی این دارو با پزشک خود تماس بگیرید.

تداخلات دارویی

مصرف ابیلیفای همراه با داروهایی که باعث خواب آوری یا تنفس آرام شما می شوند می تواند عوارض خطرناک و حتی مرگ آور داشته باشد. قبل از مصرف قرص خواب آور، داروی حاوی مخدر برای درد، داروضد سرفه، افسردگی، تشنج یا اضطراب با دکتر خود مشورت کنید.

داروهای بسیار دیگری می توانند با آریپیپرازول تداخل داشته باشند مانند داروهای تجویزی و غیرتجویزی، ویتامین ها و داروهای گیاهی. پزشک خود را از همه داروهایی که مصرف می کنید و یا در طول دوره درمان با ابیلیفای، مصرفشان را شروع یا متوقف کرده اید مطلع سازید.

پرسش سوال

اگر هنوز سوالی در رابطه با آریپیپرازول دارید. میتوانید آن را در انجمن پرسش و پاسخ مطرح کرده و متخصصین مربوطه در وب سایت به آن جواب دهند.

مترجم: متین ساعت ساز مغربی
نوشته شده در 11 مهر 1396
مرجع : www.drugs.com
دیدگاه کاربران درباره آریپیپرازول

سعید م.

من از این دارو برای فوبی مطالعه(!) استفاده می کنم. البته عوارض جانبی هم کمی آزارده هستند.

ارسال جواب

داروی

این دارو باید با تجویز پزشک مصرف شود.‌ از مصرف خودسرانه این دارو پرهیز کنید و از پزشک کمک بگیرید تا راه حل مناسبی به شما ارائه نماید.

امید فی الله

من خودزنی میکنم یعنی یه جای سالم تو بدنم پیدا نمیشه از گردن گرفته تا قوزکه پام جای تیغ جراحی یا اصلاحه.من حدودا۵-۶سال پیش یه اتفاق ناگواری واسم افتاد و بعد از اون دیگه کمکم شروع به خودزنی کردم و اگر مانع اون حس میشدم تشنج میکردم ولی اگر حداقل۲۰-۳۰خودزنی میکردم دیگه هیچ فشاری رو مغزم نبود و تشنج نمیکردم.من تازه از امشب شروع کردم مصرف این قرصو که یک دکتره خداشناس و محترم به نام دکتر سیدمطهر عمرانی متخصص اعصاب و روان واسم تجویز کرده اند و امیدوارم نتیجه بگیرم و مطمئنم خدا و این دکتر کمکم میکنند.۲بار هم خودکشی کردم اما ناموفق بوده ولی الان تصمیم به خودکشی ندارم اگر بخوام اون دو نفری که باعث از بین رفتن من شدن رو هم با خودم به اون دنیا میبرم و میدونم که خدا منو میبخشه چون میدونه که چقدر زجر کشیدم و غصه خوردم

ارسال جواب

داروی

با توجه به شرایط حادی که دارید باید بصورت مداوم تحت نظر روانپزشک و مشاور روانشناس باشید. دارو درمانی همراه با دریافت مشاوره میتواند شرایط تان را بهبود ببخشد.

نیوشا

من ولبان و اریپیپرازول رو که میخورم حالت تهوع شدیدمیگیرم و استفراغ میکنم ،،، من یه بار سابقه ی خودکشی با دارویی که دکتر اعصاب و روان تجویز کردن و من طی درمان میخورم داشتم داروهایی مثل فلووکسامین بی پیریدین لاموژین پیموزاید و ،،، متاسفانه موفقییت امیز نبود ،،،من ۱۸ سالمه و لکنت زبان واسترس و اضطراب شدید هم دارم که خیلی عذاب اوره ،،،دکترم گفته تا دوسال باید دارو بخوری ! یعنی ممکنه از دوسال هم بیشتر بشه ؟

ارسال جواب

محمد سهرابی

بستگی به شرلیط زندگی وذهنی داره این داروها نیاز به تغییر شرایط زندگی نیز دارند

سورنا

با عرض سلام . ۴۳ ساله هستم و ۲۱ ساله پنیک دارم چند دوره خوب شدم اما ۷ ساله درگیر شدم با دیازپام حدود ۱۰میلی بخاطر همین پانیک و البته اگورافوبیا هم اضافه شده الان تقریبا خونه نشینم .اسنترا میخورم دوماهه . رفتم دکتر برای قطع دیازپام الان آریپیپرازول ۵ و بی پریدن ۲ داده به همراه کلونازپام برای جایگزینی دیازپام. اما من از داروهای آتی سایکوتیک بشدت میترسم . قبلا هم الانزپین میدادن و اسنترا . دکتره برگشت بهم گفت اسکیزوفرنی داری😶😶 الان موندم چکار کنم من از سندروم لوپتیک بدخیم میترسم و دیگر عوارض این داروها. بنظرتون چکار کنم .دکتر اصلی خودم تشخیص ocdو پانیک گذاشته .الان نمیدونم چکار کنم

ارسال جواب

داروی

سلام برای مشکلات روحی و روانی مصرف دارو به تنهایی نمی تواند کارساز باشد. در طول مدت درمان شما باید تحت نظر روانپزشک باشید، و جلسات مشاوره روانشناسی باید برای شما انجام شود. روانپزشک باید از همه مشکلات شما اطلاع داشته باشد تا بتواند مصرف دارو در شما را کنترل کند. سعی کنید که همه مراحل درمان خود را طبق دستور روانپزشک انجام دهید.

مارال

سلام پسری 4 ساله دارم ک ب خاطر مسائل بیش فعالی دکتر بهش آرپیپرازول داده روزی 1 و واسه خوابش بپیریدول داده میخوام الان دندوناشو درست کنم ولی گفتن باید بیهوش بشه.باتوجه ب این داروها آیا واسش مشکلی پیش نمیاد بیهوش بشه.لطفا جوابمو بدین

ارسال جواب

داروی

سلام قبل از این کار راهنمایی یک متخصص بیهوشی را دریافت کنید.

مارال

سلام پسری 4 ساله دارم ک ب خاطر مسائل بیش فعالی دکتر بهش آرپیپرازول داده روزی 1 و واسه خوابش بی پیریدین داده میخوام الان دندوناشو درست کنم ولی گفتن باید بیهوش بشه.باتوجه ب این داروها آیا واسش مشکلی پیش نمیاد بیهوش بشه.لطفا جوابمو بدین

ارسال جواب

داروی

سلام قبل از این کار حتما باید با یک متخصص بیهوشی مشورت کنید. تصمیم این که بیهوش کردن پسر شما با این شرایط درست است یا نه باید توسط متخصص بیهوشی گرفته شود.

پری

پسر ۱۰ ساله قرص ایپیپرازول۵ روزی چند عدد باید مصرف کنه ممنون میشم جواب بدید🙏🙏

ثنا حق شناس

دختری 8 ساله دارم که در کنار قرص های تشنج.قرص ارپیپرازول هم مصرف میکنه.ایا سکسکه میتونه از عوارض این قرص باشه.ممنون

ارسال جواب

داروی

سلام بله سکسکه جز عوراض مصرف این دارو است.

عارفی

سلام پسر ۱۰ ساله دارم که دکتر به خاطر کمی استرس بهش قرض آرپیپرازول داده شبا تو خواب میشنه در صورتی که خوابه قبلا اینطوری نبود الان نزدیک چند ماهه دارم بهش میدم در طول روز هم فقط دوست داره راه بره آیا به خاطر مصرف آرپیپرازوله و اینکه آیا آرپیپرازول با ایمیپرامین تداخل دارویی داره

ارسال جواب

داروی

سلام مشکلات در خواب و احساس بی قراری جز عوارض مصرف این دارو هستند. مصرف ایمیپرامین همراه با آریپیپرازول، عوارض جانبی آریپیپرازول را افزایش می دهد.

الهام

دختر۷ساله من یک چهارم ازاین قرص روشب تاشب مصرف میکنه همراه باداروی کلوزام وفنوباربیتال خیلی دچارمشکل شده بخاطرکدوم دارو میتونه باشه؟باتشکر

ارسال جواب

داروی

مصرف هر کدام از این دارو ها ممکن است که عوارضی را به همراه داشته باشد بهتر است که در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید تا علت مشکلات به وجود آمده برای بیمار بررسی شود.

یاسمین محمدزاده

همسرم یه مدت بستری بودن دلالان حدود دو ماه قرص اریپپرازول به داروهای اضافه کرده دکترش قبلا ریسیپردون بیپریدان لیتیوم دپاکین میخورند الان ریسیپردون حذف کردن به جاش سه وعده اریپپرازول ۵ میلی میخورند خیلی خواب آلودگی داره امکان داره ازاین قرص باشه یا عادت میکنن ممنون میشم اگه جواب بدید با تشکر

ارسال جواب

داروی

عزیزم خواب آلودگی از عوارض این داروس حتما زیرنظر پزشک مصرف کنه چون غیر خواب آلودگی خیلی عوارض دیگه داره بدون تجویز پزشک اصلا مصرف نشه برای خواب آلودگی هم ب دکترش بگین شاید ی داروی دیگه جهت درمان خواب آلودگی بده

Sara

سلام،،دکتر واسه دخترم که چهار سالشه این دارو رو نوشته،شب که بهش دادم فردا ظهر دیدم پایین چشماش یکم کبود شده ایا عوارضه این قرصه؟؟؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام عزیزم این دارو معمولا برای افراد زیر ۶سال تجویز نمیشه جهت ادامه مصرف دارو پیش یک متخصص دیگه بریذ وزیر نظر متخصص مصرف کنید از عوارض دارو هم: ادرار، گرسنگی، خشکی دهان، رایحه میوه مانندِ نفس ها، خواب آلودگی، پوست خشک، کاهش وزن هنگام مصرف این دارو ممکن است میل جنسی یا سایر امیال افزایش یابد. در صورت داشتن چنین تجربه هایی با پزشک خود صحبت کنید. عوارض جانبی متداول ابیلیفای عبارتند از: افزایش وزن تاری دید تهوع، استفراغ، تغییرات در اشتها، یبوست هذیان سردرد، سرگیجه، احساس خستگی اضطراب، احساس بی قراری مشکلات خواب نشانه های سرماخوردگی مانند گرفتگی بینی، گلودرد یا عطسه این لیست کاملی از عوارض جانبی ابیلیفای نیست و ممکن است عوارض ریگری رخ دهد. برای توصیه های بیشتر در مورد عوارض جانبی این دارو با پزشک خود تماس بگیرید.

مارال

۲۸سالمه.دوسال هست مبتلابه استرس شدید بی خوابی وسواس فکری در مورد چهره شدم.چهره زیبایی دارم اما وسواس شدم.ویکسال هرروز فیلون می‌کشیدم واسیب زدن به خودم ازطریق مو کوتاه میکردم.چتدبارقرص خوردم برای خودکشی . ذهنم خیلی فشار داره.دوهفته هست دکتر داروی پایان وارییپیرازول ۵دادع!؟اثری داره

ارسال جواب

داروی

بله عزیزدلم تاثیر داره اما قشنگم وقتی چهره زیبا داری چرا وسواس ب خرج میدی ب خودت سخت نگیر توهرچهره ای هم داشته باشی خلق خدایی توجز قشنگ ترین نقاشی های خدایی مگه میشه نقاشی خدا زشت بشه پس قطعا تو هرچهره ای داشته باشی زیبایی من بهت پیشنهاد میکنم اصلا دارو نخوری و ب بدنت آسیب نزنی ب جای دارو برو پیش یک روانشناس روانشناسا دوستای خوبی برای آدم میشن ک حالتو خیلی خوب میکنن و بدون تجویز دارو به حال دلت صفا میده این دارویی ک مصرف میکنی خیلی عوارض وحشتناکی داره

مارال

ذهنم خیلی تحت فشار دکتر ولبان وارییپیرازول 5پرروپرنول وکلردیازپوکساید داده؟داروهای این دکتر اولین بارمیخورم...قبلی ها بهم لیتوم سدیم الازانپین آلپرازولام سرترالین میدادن ولی هیچ اثری روم نداشتن

ارسال جواب

داروی

پرانول ک استرس و دغدغه فکری رو کاهش میده دوداروی دیگه هم درمان درد شما هست وتاثیرگذاره حتما زیر نظر پزشک مصرف شه دوز دارو رو سرخود بالا نبرین حتی پرانول رو چون ب شذت ضربان قلب و کاهش میده اما بهتون پیشنهاد میکنم ب جای مصرف داروهای شیمیایی با عوارض بدی ک دارن از یک روانشناس خوب کمک بگیرید

لیلا قهرمانی

با سلام پسر من ۱۸ ساله هست و دچار اضطراب شدید شده روابط اجتماعی نداره اصلا از خونه بیرون نمیره و دائم تو خودشه دکتر براش قرص الزیکسا ممانتین تجویز کرده ولی خیلی پرخاشگر شده و لرزش پا داره به نظرتون قرص رو ادامه بده یا نه

ارسال جواب

داروی

سلام هیچ داروی اعصابی رو سرخود قطع نکنید پسر شما ممکنه دچارعوارض جانبی این دارو شده باشه حتما پیش پزشک برید تا شرایط روحی وجسمانی فرزندتون معاینه بشه برای ادامه یا قطع دارو

سمانه دوست محمدیان

سلام پسرم ۴٫۵ ساله است دکتر مغز واعصاب کودکان بردم تشخیص اختلال آسپرگر داده شده نوار مغزش بعضی جاها کمی درهم بود به همین خاطر بهش آریپیپرازول ۵ در دو نوبت دوز ۱٫۴ در هر نوبت داده شده و داروی والپروات سدیم ۳ سی سی در دو نوبت در روز داده

ارسال جواب

داروی

سلام دارو را طبق دستور پزشک و تا پایان دوره مصرف استفاده کنید تا مشکل برطرف بشود.

ب احمدی

باسلام ادرار من خیلی زیاد شده به گونه ای که بعضی وقتها کنترلش از دستم خارج میشود من قرص آسنترا هم استفاده میکنم آیا این جریان ادرار طبیعی است

ارسال جواب

داروی

افزایش ادرار از عوارض جانبی این داروس مصرف متوقف نکنید وبرای ادامه مصرف ب پزشک مراجعه کنید

سلام نور. اسکندری

سلام. من دختر پنچ. ساله. دارم مبتلا به اوتیسم. هست. دکتر بهش. رسپردون. و اریپیپرازول 5. نصف قرص. مییدم. چطور میدونم. این. قرص ها رو‌قط. کنم. بهش ندم دیگه. ممنون. اگر. جواب منو بدین. سپاس

ارسال جواب

داروی

سلام مصرف داروهای ضد روانپریشی را نباید ناگهان متوقف کنید برای قطع مصرف داروها راهنمایی پزشک متخصص را دریافت کنید.

مهرگان

سلام من پسر 6ساله دارم بیش فعالی داره شبها تا ساعت 3نمیخوابیددکتربرای بی خوابی 1/4آ ریپیپرازول برای بیش فعالی رتالین نوشت از عوارض اریپیپرازول میترسم چکار کنم

ارسال جواب

داروی

سلام هر دارویی علاوه بر مزایایی که دارد، عوارضی نیز به همراه دارد اما اگر دارو طبق دستور پزشک و با دوز مناسب و در مدت زمان گفته شده مصرف شود، احتمال بروز عوارض کاهش می یابد. اگر کودک شما بعد از مصرف آریپیپرازول دچار عوارض جانبی دارو شد، سریعا به پزشک اطلاع دهید. در مورد بی خوابی کودک خود می توانید با پزشک دیگری نیز مشورت کنید، شاید راه دیگری به جز مصرف دارو وجود داشته باشد.

داروی

سلام بله. شما باید دارو را با توجه به دستور پزشک و با دوز توصیه شده مصرف کنید.

ن.م از تهران

سلام من پنجاه روزه ابیلی فای می خورم چون کمیاب هست و سخت گیر میاد هنوز نتونستم گیر بیارم و الان تموم کردم حالا چیکار کنم تا عوارض قطع ناگهانی بهم دست نده دکترم هم نیست که ازش بپرسم

ارسال جواب

داروی

سلام شما می توانید به داروخانه های آنلاین معتبر سر بزنید و یا با شماره 1940 تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. اگر دارو را پیدا نکردید و به پزشک خود دسترسی ندارید، برای جایگزین کردن دارو با پزشک دیگری مشورت کنید.

مریم محمدی

با سلام برادر من ۲۳ سالشه حدود دو ساله که قرص اریپیپیرازول5استفاده میکنه وقرص بی پریدن2ریسپریدن وپرانول هم استفاده میکنه قبلا که به پزشک مراجعه نکرده بودیم خیلی اوزاش بهم ریخته بود ولی الان خداروشکر بامصرف این داروها خیلی بهتر شده ولی نمیدونم چراخیلی لاغر شده وخیلی وقتا میبینمش رنگش مسله گچ شده آیا این قرصا در آینده عوارض خاستیم داره که به بدنش اسیب وارد شود لطفا جوابمو بدید باسپاس

ارسال جواب

داروی

سلام تغییر در اشتها و تغییر در وزن از عوارض داروهای ذکر شده می باشد. در این مورد حتما با پزشک بیمار مشورت کنید. ممکن است لاغری بیمار دلایل دیگری نیز داشته باشد که باید توسط پزشک تشخیص داده بشود.

سوری جلیلی

سلام بعد از مصرف آریپیپرازول ،اضطراب دارم 9روز هست که شروع کردم آیا این حالت از بین میره؟

ارسال جواب

داروی

سلام بی‌قراری و اضطراب از عوارض جانبی مصرف این دارو می باشد. این عارضه را حتماً به پزشک اطلاع دهید و اگر اضطراب شما همچنان ادامه پیدا کرد و یا تشدید شد فورا به پزشک مراجعه کنید.

سوری جلیلی

سلام ،9 روزا که قرص آریپیپرازول مصرف میکنم (دوقطبی هستم) از روز سوم تا حالا آرامشمو از دست دادم واضطراب شدید دارم آیا این حالت از بین میره یا نه؟

ارسال جواب

داروی

سلام بی قراری و آشفتگی شدید از عوارض جانبی این دارو است. حتما با پزشک تماس بگیرید و با او مشورت کنید. اگر این عوارض ادامه پیدا کرد یا بهبود نیافت، باید حضورا به پزشک مراجعه کنید تا راه حل مناسبی به شما ارائه کند.

خمیده.د

سلام یه پسرهفت ساله دارم که هنوز نمیتونه درست حرف بزنه بردمش پیش دکتر مغزواعصاب بهش قرص بایوپیپرازول5 داده.عوارضش رو میخوام بدونم.ممکنه رو هوش و تمرکز بچه تاثیر بدی بذاره؟

ارسال جواب

داروی

سلام عوارض احتمالی این دارو عبارتند از : افزایش وزن تاری دید تهوع، استفراغ، تغییرات در اشتها، یبوست هذیان سردرد، سرگیجه، احساس خستگی اضطراب، احساس بی قراری مشکلات خواب نشانه های سرماخوردگی مانند گرفتگی بینی، گلودرد یا عطسه این لیست کاملی از عوارض جانبی داروی آریپیپرازول نیست و ممکن است عوارض دیگری رخ دهد. برای توصیه های بیشتر در مورد عوارض جانبی این دارو با پزشک خود تماس بگیرید.

خمیده.د

سلام یه پسر هفت ساله دارم که هنوز نمیتونه درست حرف بزنه و تو گفتار اختلال داره بردمش دکتر مغزواعصاب بهش قرص بایوپیپرازول5داده.میخوام عوارضش رو بدونم.ممکنه این قرص روی هوش و تمرکز بچه تاثیربدی بذاره؟ایا این قرص وابستگی هم داره؟یعنی تا زمانی که مصرف میکنند علایم داره؟

ارسال جواب

داروی

سلام عوارض جانبی این دارو عبارتند از در صورت داشتن هر یک از موارد زیر با پزشک خود تماس بگیرید: آشفتگی شدید، ناراحتی یا احساس بی قراری جمع کردن یا حرکت دادن غیرقابل کنترل چشم ها، زبان، صورت، بازوها یا پاها ظاهر ماسک مانند صورت، سختی در بلعیدن، مشکلات گفتاری تشنج افکار مربوط به خودکشی یا آزار رساندن به خود واکنش شدید سیستم عصبی - ماهیچه های سفت و سخت، تب بالا، عرق کردن، سرگیجه، ضربات قلب سریع یا نا منظم، لرزش، احساس غش کردن کاهش گلبول های خون - ضعف ناگهانی یا احساس مریضی، تب، گلودرد، لثه های متورم، زخم های دردناک دهان، زخم های پوستی، نشانه های آنفولانزا یا سرماخوردگی، سرفه، سختی در تنفس قندخون بالا - تشدید تشنگی، افزایش ادرار، گرسنگی، خشکی دهان، رایحه میوه مانندِ نفس ها، خواب آلودگی، پوست خشک، کاهش وزن هنگام مصرف این دارو ممکن است میل جنسی یا سایر امیال افزایش یابد. در صورت داشتن چنین تجربه هایی با پزشک خود صحبت کنید. عوارض جانبی متداول ابیلیفای عبارتند از: افزایش وزن تاری دید تهوع، استفراغ، تغییرات در اشتها، یبوست هذیان سردرد، سرگیجه، احساس خستگی اضطراب، احساس بی قراری مشکلات خواب نشانه های سرماخوردگی مانند گرفتگی بینی، گلودرد یا عطسه. قرص را تا پایان زمان مصرف توصیه شده استفاده کنید. این دارو وابستگی ایجاد نمی کند اما نباید به یکباره و ناگهانی متوقف شود.

!!من مهری جعفری

سلام خسته نباشید من دخترم هفت سالشه دکتر به دخترم به خاطر نفسانی خلقی بهش دار اریپیرازول داده نصف شب و نصف صبح وبرا پیش فعالی هم ریتالین داده میخواستم بعدا براشون مشکل پیش نیاورد عوارض داره یا نه

ارسال جواب

!!من مهری جعفری

سلام خسته نباشید مخواستم ببینم دخترم هفت سالشه دارو دکتر داده اریپیرازول وریتالین میخوره برا پیش فعالی وهم نفسانی خلقی مخواستم ببینم این دارو ها بعدا عوارض داره یا نه

ارسال جواب

داروی

سلام هر دارویی علاوه بر مزایایی که دارد، عوارضی نیز به همراه دارد. اما اگر این دارو با توجه به دستور پزشک و با دوز مناسب و در مدت زمان توصیه شده مصرف شود، احتمال بروز این عوارض کاهش می یابد. عوارض احتمالی این دارو عبارتند از : افزایش وزن تاری دید تهوع، استفراغ، تغییرات در اشتها، یبوست هذیان سردرد، سرگیجه، احساس خستگی اضطراب، احساس بی قراری مشکلات خواب نشانه های سرماخوردگی مانند گرفتگی بینی، گلودرد یا عطسه

امیر حسین قلی‌زاده

سلام پسرم 15 سالشه دکتر بیمارستان روزبه قرص اریپیپرازول داده از اولین روز که قرص داده ام استفراغ و سردرد داره الان استفراغ قطع شده ولی سردرد دارد

ارسال جواب

امیر حسین قلی‌زاده

سلام پسرم 15 سالشه دکتر بیمارستان روزبه قرص اریپیپرازول داده از اولین روزهای که قرص دادم استفراغ و سر درد داره

الی

سلام می بخشید این قرص اریپیپرازول که به پسر شما داده خواب اوریش زیاده ؟؟، چون دکتر به منم داده خواستم ببینم چطوریه

داروی

سلام سردرد، تهوع و استفراغ از عوارض جانبی متداول داروی آریپیپرازول می باشد. با پزشک تماس بگیرید تا برای کاهش یا رفع این عوارض راه حلی مناسب به شما پیشنهاد کند.

امیر حسین قلی‌زاده

سلام

ارسال جواب

قاصدک

سلام ببخشید من اشتباها نصف یه قرص از این داروی آریپیپرازول رو خوردم و کمی احساس سرماخوردگی دارم تو این وضعیت کرونایی احساس خوبی نیست ممنون میشم راهنماییم کنید

ارسال جواب

داروی

سلام داشتن نشانه ها و علائم سرماخوردگی و آنفولانزا از عوارض جانبی این دارو می باشد. در صورت ادامه علائم، با پزشک مشورت کنید.

شیدا

سلام حدود ده سال بصورت مقطعی شیشه مصرف کردم بیست روزه ک این دارو رو مصرف میکنم و ۵ روزه ک شدید پاه درد و بیقراری دارم میخام دارو رو قطع کنم نحوه ی قطع ان چیه و دارویی هست ک جایگزین کنم؟

ارسال جواب

داروی

سلام تمام علائمی که ذکر کردید از جمله احساس بی قراری و درد عضلانی جزو عوارض جانبی این دارو می باشند. هرگز این دارو را به صورت ناگهانی و خودسرانه قطع نکنید و در مورد جایگزین کردن دارو و یا شیوه صحیح قطع دارو با پزشک مشورت کنید

محمد محمدی فر

در متنتون نوشته الکل مصرف کنید.

ارسال جواب

داروی

اگر دقت کنید نوشته از مصرف الکل با این دارو جدا خودداری فرمایید.

آریا

ببخشید من 16 سالمه و به بیش فعالی و وسواس فکری دچار بودم دکتر برام سرترالین و اریپیپرازول و ریتالین نوشت و کامل مشکلات وسواس فکریم حل شد ولی بیش فعالی تازه بد ترم شده نمیدونم دلیلش چیه بعدش من یه مدت نخوردم اریپیپرازول دوباره میتونستم خیلی بهتر فکر کنم ، بهتره بنظرتون با هماهنگی پزشک قطعش کنم؟ و ایا ضرری اصلا داره؟

ارسال جواب

داروی

سلام خیر هرگز این دارو را بدون اجازه پزشک و به صورت ناگهانی و خودسرانه قطع نکنید و در مورد ادامه و یا شیوه صحیح قطع دارو با پزشک مشورت کنید.

رضا دشتاک

سلام وخسته نباشین من از قرص آریزوور مصرف می کنم و خیلی عرق می کنم و هنگام ادرار مایع منی هست یعنی از عوارض قرص مصرف می کنم و قرص آسنتر هم مصرف می کنم

ارسال جواب

داروی

سلام بله علائمی که ذکر کردید می تواند از عوارض این دارو باشد. با پزشک خود مشورت کنید. اگر این عوارض ادامه پیدا کرد، حتما باید به پزشک مراجعه کنید.

رضا دشتاک

سلام وخسته نباشین من از قرص آریزوور مصرف می کنم و خیلی عرق می کنم و هنگام ادرار مایع منی هست یعنی از عوارض قرص مصرف می کنم و قرص آسنتر هم مصرف می کنم

ارسال جواب

رضا دشتاک

سلام وخسته نباشین من از قرص آریزوور مصرف می کنم و خیلی عرق می کنم و هنگام ادرار مایع منی هست یعنی از عوارض قرص مصرف می کنم و قرص آسنتر هم مصرف می کنم

ارسال جواب

داروی

سلام علائمی که ذکر کردید، ممکن است از عوارض جانبی این دارو باشد. اگر این عوارض ادامه پیدا کرد، حتما به پزشک مراجعه کنید.

رضا دشتاک

سلام و خسته نباشین من خیلی انگشت های پاها و دست هایم و استخون های بدنم درد می کنه یعنی از عوارض قرص آریپیپرازول هست ممنونم میشم بابت جوابم

ارسال جواب

رضا دشتاک

سلام و خسته نباشین من خیلی انگشت های پاها و دست هایم و استخون های بدنم درد می کنه یعنی از عوارض قرص آریپیپرازول هست ممنونم میشم بابت جوابم

ارسال جواب

داروی

سلام درد عضلانی و استخوانی و همچنین درد مفاصل از عوارض این دارو می باشد. این عوارض را به پزشک اطلاع دهید و طبق نظر پزشک اقدام کنید.

رویا

سلام آیا آریپیپرازول باعث افزایش شدید میل جنسی میشه؟

ارسال جواب

داروی

سلام بله ممکن است هنگام مصرف این دارو تمایل و میل جنسی افرایش پیدا کند.

نیلوفر

ایا حالت تهوع عوارض مصرف قرص اریپیپرازول۵ برای کودک ۸ونیم ساله است؟؟؟

ارسال جواب

الی

یکی به من بگه اریپیپرازول ۵ خواب اوری بودنش زیاد هست یانه؟؟ ممنونم می شم اگر یکی جواب بده

داروی

سلام بله تهوع و استفراغ از عوارض جانبی متداول این دارو می باشد. اگر کودک شما دچار این عارضه شده، برای رفع یا کاهش تهوع کودک از پزشک کمک بگیرید

الی

سلام میخواستم بدونم اریپیپرازول ۵ میزان خواب اور بودنش زیاد هست؟

ارسال جواب

داروی

سلام بله. دارو را طبق نسخه پزشک و با دوز توصیه شده مصرف کنید.

Fatemeh ID

سلام روان پزشک برای من قرص ها سراترالین۵۰،لیتیوم۳۰۰،اریپیپرازول۵،کلونازپام۱،تجویز کردند و من سه روزه که بسیار زیاد سردرد دارم و مدام مضطربم و استرس و دلشوره دارم و فکرای بدی توی سرمه مثل اینکه نباشم،آیا این ها عوارض این قرص ها هست و جای نگرانی نداره؟

ارسال جواب

Fatemeh ID

سلام روان پزشک برای من قرص ها سراترالین۵۰،لیتیوم۳۰۰،اریپیپرازول۵،کلونازپام۱،تجویز کردند و من سه روزه که بسیار زیاد سردرد دارم و مدام مضطربم و استرس و دلشوره دارم و فکرای بدی توی سرمه مثل اینکه نباشم،آیا این ها عوارض این قرص ها هست و جای نگرانی نداره؟

ارسال جواب

داروی

سلام علائمی که ذکر کردید جزو عوارض جانبی داروهای بیان شده می باشد. حتماً عوارضی که دارید را به پزشک اطلاع دهید و طبق دستور پزشک اقدام نمایید.

Benmah

سلام خسته نباشید دکتر مغز و اعصاب واسه پسر5سالم به خاطر شیطنتها و اذیت کردنهاش قرص آریپیرازول5نوشته یه دونه شب یه نصف صبح. حدود4ماهه داره استفاده میکنه اما رفتارش بهتر که نشده هیچ بدترم شده.نمیدونم چیکار کنم خیلی اذیتمون میکنه خواهشن یه راهنمایی بکنید😢

ارسال جواب

داروی

ممکن است این دارو باعث تشدید رفتارهای کودکتان شده باشد. مجدد به پزشک مراجعه کنید و وضعیت کودک خود را به پزشک گزارش دهید تا درمان مناسبی به شما ارائه کند.

مریم

سلام من دو هفته هست که قرص اریزوور ۵ میخورم که بعه غیر از عوارض شایع مثل بیقراری و بیخوابی....پادرد شدید گرفتم سوالم اینه که میتونه از عوارض قرص بلشه؟

ارسال جواب

داروی

درد عضلانی و سختی عضلات از عوارض جانبی این دارو می باشد. حتما به پزشک اطلاع دهید.

ارسال جواب

Atefeh

ببخشید من الان یه مدتی هس که این قرص رو میخورم ولی هر موقع استفاده کردن باعث سرگیجه و حالت تهوعم میشه

ارسال جواب

ناتاشا محتشم

سلام خوبین پسر من 4سالو نیمشه هیجان جشن تولد شلوغی دچار لرزش پا و دست میشه پیش فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان رفتم اریپیرازول ۵تجویز کرد نصف شب نصف صبح ولی تغییری نکرده به نظرتون سنش کم نیست اخه استرس دارم خیلی کوچیکه این دارو رو هم گفته که باید بخوره نگرانم چیکار کنم

ارسال جواب

ناتاشا محتشم

سلام خوبین پسر من 4سالو نیمشه هیجان جشن تولد شلوغی دچار لرزش پا و دست میشه پیش فوق تخصص مغز و اعصاب کودکان رفتم اریپیرازول ۵تجویز کرد نصف شب نصف صبح ولی تغییری نکرده به نظرتون سنش کم نیست اخه استرس دارم خیلی کوچیکه این دارو رو هم گفته که باید بخوره نگرانم چیکار کنم

ارسال جواب

شهریار اژدری

سلام آقای دکتر من وسواس فکری عملی قوی دارم لامصب با اس سیتالوپرام 20نمیره دکتر بهم اریزور 5هم داده نوشته 1دونه منتها من ترسیدم یکدونه بخورم یک چهارم خوردم خیلی اذیت شدم در ضمن من دچار پنیک اتک هم میشم یک صرع ریزی هم دارم از این 2 3ثانیه ای ها.گیر کردم رو مسایل تکراری اصن نمتونم تو لحظه باشم خیلی توانمند بودم الان اصن عجیب چیز شده یعنی برعکس شده😂.مجبور شدم ساکت باشم اکثر جاها بدجوری با خودم درگیر شدم.پرویی هم میشه اما اگه میشه یک راهنمایی جامع میکنید?

ارسال جواب


ارسال دیدگاه برای آریپیپرازول

شما می توانید سوال های خود را در انجمن پرسش و پاسخ وب سایت داروی مطرح کنید و پزشکان و متخصصین داروی در این رابطه پاسخ دهند.

برای ارسال دیدگاه در این وب سایت شما بایستی قوانین وب سایت را در این رابطه مطالعه کنید.