گریپ واتر چیست؟

گریپ واتر یک مکمل غذایی است که بدون نسخه پزشک نیز قابل تهیه است.شربت گریپ واتر حاوی سدیم بی کربنات و مواد گیاهی مانند(رازیانه ، زنجبیل ، بابونه ، هِل ، شیرین بیان ، دارچین ، بادرنجبویه ، نعنا ، میخک ، شوید و...) میباشد. شربت گریپ واتر برای تسکین کولیک استفاده میشود؛ گریپ واتر همچنین برای درمان دندان درد ، سکسکه و نفخ شکم نیز عرضه میشود

تسکین کولیک

گریپ واتر عمدتا برای درمان کولیک در نوزادان استفاده میشود. کولیک وضعیتی است که در آن نوزاد بصورت مداوم گریه میکند. علت این گریه ناراحتی معده است که به خاطر رفلاکس اسید معده رخ میدهد و با درد و گرفتگی معده همراه است. سیستم گوارشی نوزادان نسبت به بزرگسالان کوچکتر بوده و کمتر توسعه یافته است و در برابر رفلاکس اسید آسیب پذیر تر است.(رفلاکس وضعیتی است که غذای موجود در معده همراه با اسید به مری رانده میشود). گریپ واتر در بزرگسالان میتواند جهت درمان برخی ناراحتی های روده و رفلاکس مصرف شود.

اگر نوزاد شما مبتلا به مشکلات گوراشی است که منجر به ناراحتی و علایم کولیکی در نوزاد میشود؛ گریپ واتر میتواند یک گزینه طبیعی برای تسکین علایم کولیک باشد. شوید و رازیانه گیاهان رایجی هستند که در تولید گریپ واتر از آنها استفاده میشود. رازیانه موجب کاهش گاز های دستگاه گوارش میشود و شوید نیز به هضم غذا کمک میکند.

نکات و هشدار ها

برخی از انواع گریپ واتر های موجود در بازار میتوانند حاوی موادی مانند الکل و شکر باشند. برچسب موجود روی دارو را به دقت مطالعه کنید تا از عدم وجود موارد ذکر شده در ترکیب آنها اطمینان حاصل نمایید. همچنین بعضی از انواع شربت های گریپ واتر به عنوان داروهای هومئوپاتی (همسان درمانی) توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده امریکا(FDA) پذیرفته شده اند و تابع آیین نامه این سازمان هستند. سایر انواع گریپ واتر که دارای تاییدیه FDA نیستند تنها به عنوان مکمل غذایی به حساب می آیند. گریپ واتر های دارای تاییدیه FDA اثربخشی و ایمنی قابل ملاحضه ای دارند.

اگر علاقه مند به استفاده از گریپ واتر هستید پیش از دادن آن به نوزاد حتما با پزشک متخصص اطفال در این مورد مشورت کنید. از خرید کردن گریپ واتری که توسط سایت های اینترنتی نامعتبر ارائه میشوند خودداری کنید. همچنین از درست کردن گریپ واتر در منزل و استفاده از آن اجتناب کنید. استفاده از چنین مواردی برای نوزاد از نظر ایمنی تایید نمیشود و ممکن است مضرات آن بیشتر از فوایدش باشد. در صورتی که پزشک متخصص اطفال استفاده از گریپ واتر را برای نوزاد شما تایید کرد نمونه های بدون الکل و قند آنرا خریداری و استفاده کنید. در مورد سایر روش های درمان کولیک با پزشک صحبت کنید زیرا تضمینی وجود ندارد که گریپ واتر کولیک نوزاد شما را بصورت کامل درمان کند.

نوزاد ها نمیتوانند با الکل کنار بیایند

یکی از دلایلی که موجب شده است گریپ واتر در تسکین و آرام کردن نوزادان مبتلا به ناراحتی ها و درد های شکمی به خوبی عمل کند وجود مقادیری الکل در ترکیب آن است. در واقع 3.6 درصد از ترکیب گریپ واتر از الکل تشکیل یافته است. بنابراین مقدار داروی پیشنهادی برای نوزادی که 4 کیلوگرم وزن دارد مانند  125 گرم از مشروبات الکلی میباشد. مقادیر بالای الکل میتواند برای نوزادان زیان آور باشد.

داروهای گیاهی و آلرژی

داروهای گیاهی مانند گریپ واتر که دارای تاییدیه FDA نیستند تضمینی در مورد امن بودن و مضر نبودنشان وجود ندارد. اثرات جانبی گیاهان موجود در گریپ واتر میتواند شامل ناراحتی خفیف معده تا واکنش های آلرژیک جدی و شدید باشد.

نحوه مصرف گریپ واتر

قدم اول: هوای داخل قطره چکان را تخلیه کنید. کلاهک قطره چکان را فشار داده و نگه دارید و آنرا داخل بطری دارو فرو کنید.
قدم دوم: کلاهک قطره چکان را رها کنید تا گریپ واتر وارد قطره چکان شود.
قدم سوم: قطره چکان را به آرامی از بطری خارج کرده و جهت تنظیم مقدار دوز دارو کلاهک قطره چکان را فشار دهید تا داروی اضافی از آن خارج شود.
قدم چهارم: دارو را به آرامی در دهان کودک بچکانید (اگر نوزاد به اندازه ای بزرگ شده است که میتواند آنرا ببلعد)
قدم پنجم: پیش از دادن گریپ واتر به نوزاد معمولا آنرا با آب مقطر مخلوط میکنند. بهترین زمان برای مصرف دارو؛ مصرف همراه با غذا یا پیش از خواب میباشد. در مقدار مصرفی دارو دقت کنید و از مصرف بیش از حد آن اجتناب کنید.

گریپ واتر و رفلاکس

ناراحتی معده یک مشکل شایع بین نوزادان میباشد که میتواند برای والدین هم سخت و دردسر ساز باشد. برخی از نوزادان نوعی از ناراحتی های شدید معده موسوم به رفلاکس اسید معده را تجربه میکنند. داروهایی که برای درمان رفلاکس در بزرگسالان استفاده میشود میتواند برای نوزادان مضر باشد و در واقع بدن نوزاد قادر به تحمل این داروها نیست. تحت چنین شرایطی استفاده از گریپ واتر میتواند موجب آرامش سیستم گوارشی نوزاد شود. سدیم بی کربنات موجود در گریپ واتر میتواند موجب کاهش اسید معده شود و از بروز رفلاکس ممانعت کند. گریپ واتر همچنین میتواند به عنوان یک نوشیدنی گیاهی برای درمان گرفتگی معده نیز استفاده شود.

علایم رفلاکس اسید در نوزادان میتواند شامل گریه مکرر ، کاهش وزن ، کاهش اشتها و مشکلات خواب باشد؛ در صورتی که نوزاد شما دارای این علایم است به پزشک مراجعه کنید و در مورد مصرف گریپ واتر به عنوان یک درمان مناسب با پزشک صحبت کنید.

ملاحضات:

داروهایی که برای درمان رفلاکس اسید بکار میروند میتوانند اثرات جانبی پیچیده ای برای نوزادان به دنبال داشته باشند؛ از مشکلات مربوط به روده و سیستم تنفسی. از این رو گریپ واتر جهت درمان رفلاکس میتواند جایگزین مناسبی برای این دارو ها باشد.

برخی از نوزادان ممکن است از خوردن گریپ واتر امتناع کنند مخصوصا زمانی که دچار رفلاکس هستند. در چنین شرایطی بهتر است حین شیر دادن به نوزاد مقداری از شیر مادر را با گریپ واتر مخلوط کرد و به نوزاد داد.

پرسش سوال

اگر هنوز سوالی در رابطه با شربت گریپ واتر (گریپ میکچر) دارید. میتوانید آن را در انجمن پرسش و پاسخ مطرح کرده و متخصصین مربوطه در وب سایت به آن جواب دهند.

مترجم: فرهاد نامدار
نوشته شده در 10 شهريور 1396
مرجع : www.livestrong.com
دیدگاه کاربران درباره شربت گریپ واتر (گریپ میکچر)

رشیدی

سلام روز بخیر.. من ب دخترم گرایپ میکسچر میدادم روی بسته نوشته بود تا 3هفته استفاده بشه.. ولی من حواسم نبود حدود 1ماه بهش دادم .. چن وقتیه همش شیر میریزه ب مقدار زیاد.. آیا از عوارض تاریخ گذشتگی این شربته یا ن؟ میخاسم بدونم آیا عوادض خطرناکی داره؟؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام مصرف دارو بعد از دوره تعیین شده روی بسته ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد. بهتر است برای مشخص شدن علت مشکل به وجود آمده برای کودک شما در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

اسرا

من بچم یک ماهشه سه روزی میشه خیلی نق میزنه تو خواب زور میزنه گریپ میچرم میدم بهش دلیلش چیه

شادی

سلام گریپ میکسچر و قطره استامینوفن تو فاصله کوتاهی استفاده بشه اشکالی داره

ارسال جواب

داروی

سلام مصرف دارو همیشه باید طبق دستور پزشک باشد. بهتر است که در فاصله زمانی کوتاه چند داروی مختلف را به کودک ندهید.

زهراصادقی

کودکم بعضی وقتهاشیرمیخوره یه مک میزنه گریه میکنه دلیلش چیه ممکنه دل درتلاشه

ارسال جواب

داروی

سلام امکان دارد کودک دچار مشکل گوارشی باشد که هنگام شیر خوردن دچار بی تابی میشود حتما به پزشک مراجعه کنید.

زهراصادقی

کودکم بعضی وقتهاشیرمیخوره یه مک میزنه گریه میکنه دلیلش چیه ممکنه دل درتلاشه

ارسال جواب

داروی

سلام ممکن است که مشکلی در سیستم گوارشی کودک وجود داشته باشد که هنگام خوردن شیر باعث ایجاد درد می شود. بهتر است که به پزشک مراجعه کنید تا با معاینه و آزمایش علت اصلی مشکل مشخص شود.

رضایی

با سلام الان نزدیکه ۱۰ روزه خراب کاری نکرده و خیلی هم گریه میکنه علتش چیه و راه درمان داره

ارسال جواب

داروی

سلام شما باید در اسرع وقت به اورژانس پزشکی مراجعه کنید.

نسيبه

احتمااا يبوست ايجاد شده و توسط گوش پاک کن و روغن زيتون بايد داخل مقعد بچه رو چرب کنيد خيلي سريع دفع ميشه.

ندا

شکم نوزاد را در جهت عقربه های ساعت با روغن زیتون چرب کن و با انگشتتان که آغشته به روغن زیتون است دم مقعد را چرب کنید اصلا و ابدا از گوش پاک کن و یا هر وسیله دیگر استفاده نکنید و اصلا داخل مقعد چیزی نکنید فقط دم مقعد با انگشت آرام و کم روغن زیتون بمالید

عسل سهرابی

سلام من تازه چن روز ک این شربت گریمیچر رو خریدن بچه ام همش توی خاب زور میکنه گریه ام تز این شربت بدم ایل ضرری نداره با تشکر

ارسال جواب

داروی

سلام بدون تجویز و تشخیص پزشک خیر مصرف نکنید.

داروی

اگر میدونید که کودک دچار وضعیت کولیک است ایرادی نداره که بهش بدین.

نویدی

بچه منم همینطور بود بردم دکتر گفت عفونت ادرار چند روز بستری بود کلیشم ورم کرد

مریم نظری

عزیزم شما از همین شربت آبیه گرفتید؟ از کجا تهیه کردید؟

عسل سهرابی

سلام من تازه چن روز ک این شربت گریم میکچر رو خریدم بچه ام همش توی خاب زور میکنه با گریه بلند میشه آیا ضرری نداره من از این شربت بدم باتشکر❤🌷

ارسال جواب

داروی

سلام فرزند شما ممکن است دچار شرایط کولیک باشد با مطلع کردن پزشک ایرادی ندارد.

عسل سهرابی

سلام من تازه چن روز ک این شربت گریم میکچر رو خریدم بچه ام همش توی خاب زور میکنه با گریه بلند میشه آیا ضرری نداره من از این شربت بدم باتشکر❤🌷

ارسال جواب

داروی

سلام کودک شما ممکن است دچار کولیک شده باشدبا در جریان گذاشتن پزشک ایرادی ندارد بدهید .

اسکندریا

این شربت برای بچه زیر یک ماه فایده دارد

ارسال جواب

ناصر

بله میتونید

اسکندریا

باسلام من اسکندی هستم این شربت برای بچه من ایا خوب است بچه هر چه شیر می خورد می اورد بالا

ارسال جواب

داروی

این دارو برای درمان حالت کولیک (گریه زیاد) ، سکسکه، نفخ شکم و دندان درد استفاده میشود .

مامان سلنا

سلام دخترم اسهال داره سربت دی سیکلومین و گرمیچیر استفاده میکنم ولی بازم موقع مدفوع زور میزنه انقدزور میزنه ادرار میکنه همش بچم ۳۶ روز بایدچیکارکنم.دی سیکلومین دکتربهش داده

ارسال جواب

داروی

سلام فورا با پزشک کودک تماس بگیرید و به او اطلاع دهید و در صورت ادامه علائم، فورا به پزشک مراجعه کنید.

عاطفه صبوری

سلام، پسر من ۵۰ روزشه رفلاکس معده داره دکتر بهش قطر پدی لاک، رانتیدین ،کولیک، موتلینیوم داده بعد هر بار مصرف موتلینیوم بلافاصله بالا میارود که خودم دارو رو قطع کردم بقیه داروهارو بهش میدم اما هنوز بالا میاره و همیشه زور میزنه البته شیر خشک ARهمراه شیر مادر میخوره برای همین هم ۲الی ۳ روز یکبار مدفوع میکنه همین باعث دل دردهای بیشتر شده لطفا راهنمایم کنید که باید چیکار کنم

ارسال جواب

داروی

اگر دچار ریفلاکس معده است شربت گرمیچر میتونه گزینه مناسبی برای درمان باشه .

بهاره

گریپ واتر باید چه مقدار به نوزاد ۳ ماهه داده شود؟

ارسال جواب

داروی

سلام . برای نوزاد سه ماهه 0/5 سی سی با قطره چکان بدید.

نیلوفر

سلام دختر من دوماهش هست و شکمش سفته و دوروز یه باردستشویی میکنه و خیلی هم نفخ داره و خیلی هم زور میزنه شربت گریپ میکچر براش خوبه؟؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام . بله گریپ واتر (گرمیچر) برای درمان وضعیت کولیک ( گریه مکرر) ،دندان درد , سکسکه و نفخ شکم استفاده میشود .

سعادت

برای زور زدن دمر بخوابونید کاملا برطرف میشه

مژگان

دختر منم از بدو تولد اینجوری بود البته دکتر بردم گفت بخاطر اینه که بچه ها تا سه ماه سیستم گوارششون کامل نیس وبیشتر بچه ها اینجورین و اینکه من به بچم شیرخشک نان میدادم که دکتر گفت سنگینه و شیر خشک سبک تجویز کرد ببلاک کامفورت و شربت پوروکید و بی بی کر و واقعا جواب داد البته یک هفته زمان برد به مرور و اینکه شیاف خونگی خیلی موثر بود

معین

سلام.من خاستم ازتون تشکر کنم هم بابت اطلاعات مفیدتون هم وقت و حوصله ای ک واسه مردم میزارید.خسته نباشید

ارسال جواب

زهرا قائدی

سلام شما گفته بودین برای نوزاد نیم سی سی از شربت گریپ واتر استفاده بشه اما چیزی که روی خود شربت نوشته شده بیشتر از چیزیه که شما میگین من تا الان واسه دخترم اینجوری استفاده کردم یعنی ممکنه بچم مشکلی براش پیش بیاد؟دخترم ریفلاکس داره دکتر کلی دارو براش نوشته اما یه ذره ام تغییر نکرده تازه بنظرم بدتر شده حالا من باید چیکار کنم؟

ارسال جواب

داروی

سلام دارو را مطابق دستور پزشک و با دوز و میزان توصیه شده استفاده کنید. اگر بعد از مصرف دارو علائم ادامه پیدا کرد و یا بدتر شد، حتما به پزشک اطلاع دهید.

فرزانه توکلی

سلام از شربت گریپ میکچر روزی چند بار باید به نوزاد سه ماهه داده شود؟؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام میزان دوزی ک باید به نوزاد بدید روی جعبه دارو درج شده

فرزانه توکلی

سلام از شربت گریپ میکچر روزی چند بار باید به نوزاد سه ماهه داده شود؟

ارسال جواب

داروی

میزان دوزی ک باید به نوزاد بدید روی جعبه دارو درج شده

بهاره1

من به پسرم همین شربت میدم روزی سه بار یک قاشق مرباخوری بعد از شیر خوردن مدفوع میکنه دستشویش کمی آبکی هست تقریبا 3 تا 4 بار در روز الان 50روزشه من خودم آلرژی دارم آیا امکانداره اون آلرژی داره یا به خاطر گریپ میچره روزی یکبار شربت بدم چطوره؟

ارسال جواب

داروی

سلام میزان و مقدار مصرف دارو را باید پزشک با توجه به شرایط کودک شما تعیین نماید. دستورالعمل پزشک را دنبال کنید. علائمی که بیان کردید را به پزشک اطلاع دهید و با او مشورت کنید.

آویساشریف زاده

سلام خسته نباشید.دخترم دوماهشه تابهش شیرمیدم سریع بالامیاره حتی آروقشم میگیرم امافایده نداره. دوسه روزیک بارمدفوع میکنه درحین شیرخوردن یاخوابیدن همش غرغرمیکنه دلیلش چیه وبرای بالاآوردنشم کمک کنیدخواهش میکنم

ارسال جواب

داروی

سلام کودک شما حتما باید توسط پزشک معاینه شود و سپس با توجه به صلاح دید پزشک اقدام به مصرف دارو نمایید.

آویساشریف زاده

سلام خسته نباشید.دخترم دوماهشه تابهش شیرمیدم سریع بالامیاره حتی آروقشم میگیرم امافایده نداره. دوسه روزیک بارمدفوع میکنه درحین شیرخوردن یاخوابیدن همش غرغرمیکنه دلیلش چیه وبرای بالاآوردنشم کمک کنیدخواهش میکنم

ارسال جواب

مریم حسینی

سلام من پسرم 6ماه و 15روزشه بعضی روزا تو خواب گریه میکنه بهش میکسیچر میدم اشکال داره الان داره دندون در میاره تب داره ولی استفراغ هم داره تو گوشی زدم استفراغ نشانه دندون در اوردن نیست نمیدونم چکار کنم یعنی استفرلغش بخاطر عفونته ممنون میشم جواب بدین😡خیلی نگرانم

ارسال جواب

داروی

سلام بله استفراغ ارتباطی با دندان در اوردن ندارد برای حصول اطمینان و فهمیدن دلیل استفراغ به پزشک داخلی یا متخصص اطفال مراجعه کنید.

مریم حسینی

سلام من پسرم 6ماه و 15روزشه بعضی روزا تو خواب گریه میکنه بهش میکسیچر میدم اشکال داره الان داره دندون در میاره تب داره ولی استفراغ هم داره تو گوشی زدم استفراغ نشانه دندون در اوردن نیست نمیدونم چکار کنم یعنی استفرلغش بخاطر عفونته ممنون میشم جواب بدین😡خیلی نگرانم

ارسال جواب

نرگس

سلام ببخشید بچه من دوماهشه رانیتیدین رو خیلی بد میخوره همش میپره تو گلوش ولی گریپ واتر رو دوست داره میشه باهم قاطی کنم همزملن بدم بهش ؟

ارسال جواب

داروی

سلام خیر به هیچ وجه داروها را باهم ترکیب و مخلوط نکنید.

مامان پارسا

سلام پسرم دوماه و 23 روزش هست .شیر میخوره بالا میاره آروغش میگریم ولی فایده نداره .دل درد هم داره همش گریه میکنه و به خودش میپیچه .دکتر بردم .چیکار کنم

ارسال جواب

داروی

سلام اگر با مصرف گریپ واتر مشکل رفع نشد به متخصص مراجعه کنید.

مامان پارسا

کف دست و پاش هم عرق میکنه همش دلیلش چیه

ارسال جواب

سامیاررئوف

پسر من 15 روزشه خیلی بی تابی میکنه میتونم گریمچر بدم بهش

ارسال جواب

داروی

سلام برای مصرف نوزادان زیر یک ماه با پزشک مشورت کنید

سمیه

سلام بچه من الان 3ماه و10روزشه ازموقع که به دنیا آمده هنوز هم اسهال هس شربت گریپ واترهم بهش دادم وزنش هم کمه چه شربتی بهش بدم بهتره

ارسال جواب

داروی

سلام کودک شما باید حتما توسط پزشک ویزیت شود، سپس با توجه به نظر پزشک داروی توصیه شده را استفاده کنید.

زهرا

آیا شربت نرس هارویز وزن نوزاد را کاهش میدهد؟

ارسال جواب

داروی

خیر تاثیری بر وزن کودک ندارد.

آدرین نوری

سلام خسته نباشید به نوزاد دوماهه ک فاویسم داره میشه گرمیچر داد ممنون میشم جواب بدید

ارسال جواب

داروی

سلام قبل مصرف حتما پزشک را در جریان بگذارید و با او مشورت کنید و اجازه پزشک را دریافت نمایید.

موسوی

سلام نوزاد من ۲۰ روزشه اشکالی نداره گریپ میچر بهش بدم ؟؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام برای مصرف نوزادان زیر یک ماه با پزشک مشورت کنید

موسوی

از چند وقت ب بعد میشه ب نوزاد گریپ میچر داد ؟؟؟؟نوزادم خیلی خواب نداره بیشتر وقت ها گریه میکنه ؟؟؟

ارسال جواب

داروی

اگر از یک ماه به بعد بدید مناسب تر است در صورتی که نوزاد زیر یک ماه است برای مصرف گرمیچر با پزشک مشورت کنید .

وحید دانشگر

با سلام. نوزاد ما 48 روزه هستش ، پزشکی که نوزادمون رو برده بودیم قطره Baby care و کولیک تجویز کرده بود واسش ، ولی با توجه به درد شکم و دل پیچه ناشی از کولیک ، اخیرا با توصیه های دوستان ، شربت گریپ میگچر رو میدیم و البته کولیک به فاصله زمانی ، سوال این هستش که این دو با هم تداخلی ندارن ؟ گریم میگچر با کولیک ؟

ارسال جواب

علی اصغر طاهری

شربت گرمیچر،شربت بسیار خوبی،برای انواع دل دردها ‌‌‌ونفخ شکم نوزاد بالای ۳کیلو میباشد،همه نوزادان باید روزی ۳بار استفاده کنن،

مر

چقدر باید گرمیکسچر به نوزادم بدهم

ارسال جواب

داروی

سلام یک قاشق چایخوری معادل ۲.۵ میلی لیتر

لیلا دانش تارا

دخترم زردی داشت برطرف کردیم حالا برگشته دوباره دستگاه آوردیم زیردستگاه میخوام بدونم میشه شربت گریپ میکسیچر بهش بدیم ضرر نداره

ارسال جواب

داروی

سلام حتما در این باره با پزشک کودک مشورت کنید و طبق نطر پزشک اقدام کنید.

مامان پری

باعرض سلام سوالم اینه کودک ۱ماه من خوب شیر میخورد اما بیقراری فراوان دارد به نظرافراد مسن فامیل ترنجبین حل شده +عرق نعناع میدادم اما مدتیه که بیقراری پسرم بیشتر شده ومدام گریه میکند ایا شربت گریپ میکچر برایش مناسب هست؟

ارسال جواب

داروی

سلام بله، اگر دچار شرایط کولیک و ریفلاکس میشه بهش گرمیچر بدید.

اردوان کهزادی

باعرض سلام وخسته نباشید شربت گرمیچر راتا چندماهگی میشه به نوزاد داد

ارسال جواب

داروی

سلام وقت بخیر تا دو سالگی .. البته دوسال به بالا هم قابل استفاده‌ است اما تاثیر خاصی ندارد .

آینه کریمی

سلام برای بچه 14روزه چ مقدار شربت گریپ واتر تجویز میشه؟

ارسال جواب

داروی

سلام برای نوزادان یک قاشق چایخوری معادل ۲.۵ میلی لیتر ‌.

سوزان مقدم

دخترم40روزشه همش بالا میاورد بعد شیر خوردن و ترش میکرد معده ش.دکتر رانیتیدین داد تلخ بود اصلا بچه بزور میخورد و تاثیری نداشت گریپ میکچر داد خوشمزه بود بچه خوب میخورد ولی بازم تاثیر نداشت تا اینکه قنداقش کردم ولی دستاشو بیرون قنداق گذاشتم الان شکر خدا خیلی خوب شده

ارسال جواب

خدیجه

با سلام تا چند ماهگی میشه از این شربت استفاده کرد.

ارسال جواب

داروی

با سلام تا دوسالگی ...

فاطمه تقوای

سلام دختره من بیست و چهاار روزشه موقعه شیر خوردن شکمش صدا میخوره در روز هم مدفوع زیاد میکنه آبکیه بعضی وقتا عاروق نمیزنه شبها اصلا نمیخوابه روزا خوابه نمیدونم مشکلش چیه کمکم کنید ایا مشکل معده داره شربت برای باد شکم گرفتم ولی خب نوشته یکماه ب بعد بخوره

ارسال جواب

داروی

سلام بهتر است نوزاد خود را به پزشک متخصص اطفال ببرید تا پزشک پس از معاینه، داروی متناسبی با سن کودک برای درمان نوزاد تجویز نماید.

نیایش

سلام این شربت مال چع گروه سنی هست آیا افراد نوجوان هم میتوانند استفاده کنند

ارسال جواب

داروی

سلام گریپ واتر در بزرگسالان میتواند جهت درمان برخی ناراحتی های روده و رفلاکس مصرف شود.

بهار چ

سلام‌من نوزادم‌پنج‌ماهشه خوابه یه دفعه بلند میشه گریه میکنه وپتهاشومیکوبه‌به زمین چندشبیه بد میخوابه ایا میتونه دل درد‌داشته‌باشه شربت گریپ‌رو بدم‌اشکالی نداره

ارسال جواب

داروی

سلام بله مشکلی ندارد .

سوناز عبدی

سلام پسر من دوماهش هست کولیک داره همش گریه می کنه می توتنم بهش شربت گرمیچر بدم‌

ارسال جواب

داروی

سلام بله مانعی ندارد .

خدیجه حسن پور

باسلام من دخترم چند روز است شکمش کارنکرده وکلیک هم داره آیا گریپ میکسچر بهش بده باعث دفع مدفوع می شود یانه؟ یافقط دفع گازمعده می شود؟

ارسال جواب

داروی

سلام برای شرایط کولیک مناسب است اما در بعضی کودکان یبوست شدید ایجاد می‌کند .

خدیجه حسن پور

من دخترم 45روزه است تا 25روزه شکمش کار می‌کرد اما از 25 روزگی تا الان فقط یکبار شکمش کار کرده ودکترهم پدی لاکت واسانس شوید داده الان گریپ میکسچر بهش بدم تاثیر دارد در روند کار کردن شکمش یانه؟ واز زمان کارنکردن شکمش بالا میاورد چون بچه ی من تا قبل ازاین کم بالا می‌آورد یا اصلا بالا نمی‌آورد.

ارسال جواب

داروی

سلام بله این دارو می تواند موثر باشد. اگر قصد استفاده از شربت گریپ واتر را برای نوزاد خود دارید، حتما با پزشک متخصص اطفال مشورت کنید

Negin

سلام خسته نباشید ببخشید من بچه هام دوقلوان بهشون شربت گریپ واترمیدم موقعه دستشوی کردن خیلی ب خودش زورمبده مدفوعشم سفت میگن گریپ واتر بیسوت میاره ابابخاطرشربت که اونجوری میشه

ارسال جواب

Negin

سلام خسته نباشید من بچه هام دوقلوان سی و پنج روزشونه بهشون شربت گریپ واترمیدم موقع دستشویی خیلی زورمیدن دستشویشونم سفت میگن گریپ واتربیوست میاره ایابخاطرگریپ واتر استفراغ هم میکنن

ارسال جواب

داروی

سلام گریپ واتر برای نوزادان بالای یک ماه قابل استفاده است.

داروی

بله در بعضی نوزادان یبوست شدید به وجود می آورد .

سوگند دانشیان

سلام من امروز شربت گریپ میکچر خریدم رنگش کرم میزنه بی رنگ باید باشه نیست داروخانه گفت جدید شرکتش اینجوری میزنه به نظر شما خراب شده یا نه ممنون

ارسال جواب

مژگان خداورنلو

با سلام پسر من ۱ماهشه دل درد داره ب خودش میپیچه و موقع شیر خوردن خودشو جمع می‌کنه آیا میتونم گریپ میکسچر بهش بدم؟

ارسال جواب

داروی

سلام گریپ واتر برای نوزادانی ک دچار شرایط کولیکی می‌شوند گزینه ی طبیعی و مناسب می‌باشد کولیک شرایطی است که در آن نوزاد بر اثر ناراحتی معده و رفلاکس به طور مداوم گریه می‌کند .

فاطمه بانو

سلام پسرم شش ماهه س برای اسهالش دکتر گرایپ واتر تجویز کرد تا چندروز باید بهش بدم؟

ارسال جواب

فاطمه بانو

سلام پسرمن شش ماهه‌س اسهال داشت پزشک براش گرایپ واتر تجویز کرد تا چندروز میتونم از این شربت بهش بدم؟ ممنون میشم پاسخ بدین.

ارسال جواب

داروی

سلام مدت زمان مصرف دارو را باید پزشک تعیین کند. دستورالعمل های پزشک را دنبال کنید. در این مورد با پزشک کودک مشورت کنید

فائزه حسینی

سلام شربت گریپ میکچربرای نوزادم گرفتم ازش استفاده نکردم چهارماهه ایاقابل استفاده هست یانه ؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام تا زمانی که دارو تاریخ انقضا دارد می توانید از این دوره استفاده کنید.

سنا مجدم

سلام پسرمن ۵۱ روزش هست نفخ شکم داره میشه گرمیچیر بهش بدم؟

ارسال جواب

سنا مجدم

سلام پسرمن ۵۱ روزش هست نفخ شکم داره میشه گرمیچیر بهش بدم؟

ارسال جواب

داروی

سلام بله این دارو برای درمان نفخ شکم مورد استفاده قرار می گیرد.

سمیرا

پسر من ۴۲روزش ریفلاکی و کولیک داره گریپ میکسچر نرس هاویز بهش روزی یه سی سی میدم با داروهای دایمتیکون و پدی لاکت و قطره آد و قطره کولیک اید کمیدم تداخلی نداره؟؟؟؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام حتماً قبل از استفاده از داروهای زیر ، با پزشک مشورت نمایید و اجازه پزشک را دریافت کنید تا کودک شما دچار تداخل دارویی نشود.

امیدی فر

سلام از شربت گریپ واتر میشه به کودک ۲ ماهه بدم برای نفخ تاثیرداره؟

ارسال جواب

داروی

سلام بله این شربت برای درمان نفخ کودک موثر است. قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید و از نوع بدون قند و بدون الکل این شربت استفاده نمایید.

مهدی عبداللهی

سلام پسرم یک ماهشه و کولیک داره و بهش داروی کولیک اید.دایمیتیکون.پدی لاکت.سایمیتیکون.کولیک گات.بایو لاکت.دادم اما هیچ کدوم اثری نداش آیا این دارو اثر داره و چقدر میتونم بهش بدم؟

ارسال جواب

داروی

سلام بله این دارو برای درمان کولیک موثر است. پیش از دادن شربت گریپ واتر به کودک، حتما با پزشک مشورت کنید. نوع بدون قند و بدون الکل این شربت را تهیه کنید.

الیاس

سلام چه مقدار گریپ واتر ب نوزاد بیست روزه باید داد ایا دادن ای شربت عوارضی دارد؟

ارسال جواب

داروی

حتما با پزشک کودک مشورت کنید و طبف صلاح دید پزشک اقدام کنید.

کبیری

ببخشید دکترگفت شربت گریپ واتر بدم هرجا فتم نداشت گرایپ واتر آدام اشکال نداره؟

ارسال جواب

داروی

این دو دارو مشابه هستند. اما بهتر است درباره جایگزین کردن دارو با پزشک مشورت کنید.

میثم

سلام آیا میشه گرایپ واتر رو با وعده شیرخشک ترکیب کرد و به نوزاد داد؟؟

ارسال جواب

داروی

بهتر این است که شربت گریپ واتر را بدون ترکیب کردن با شیر مادر و یا شیر خشک به کودک بدهید.

فاطمه ملایی

سلام میشه به بچه یک سال و نیم گریپ میکسچر بدیم اشکالی ندارع

ارسال جواب

داروی

خیر منع مصرفی ندارد.

فاطمه ملایی

سلام میشه به بچه یک سال و نیم هم گیرپ میکسچر بدیم اشکالی ندارد

ارسال جواب

داروی

خیر منعی برای مصرف نیست.

وحیده عظیمی

سلام دختر من ۵ ماهشه .من هر شب یک قطره چکان از این شربت ب دخترم میدم هروقت شربتو میخوره زود خابش میگیره.ممکنه این عمل ب مغز بچم اسیب بزنه؟چون گفتین الکل داره پرسیدم و اینکه روی قوطی شربت نوشته بدون الکل و بدون شیرین کننده.

ارسال جواب

وحیده عظیمی

سلام دختر من ۵ ماهشه .من هر شب یک قطره چکان از این شربت ب دخترم میدم هروقت شربتو میخوره زود خابش میگیره.ممکنه این عمل ب مغز بچم اسیب بزنه؟چون گفتین الکل داره پرسیدم و اینکه روی قوطی شربت نوشته بدون الکل و بدون شیرین کننده.

ارسال جواب

داروی

حتما نوع بدون الکل این دارو را تهیه کنید و به کودک بدهید. اگر نوع بدون الکل است خیر مشکلی ایجاد نمیکند.

الهه آقاخانی

سلام من نوزاد ۲۷روز دارم و از شربت گریپ میکچر بهش میدم ولی نمیدونم مدت زمان شربت تا کی هست

ارسال جواب

داروی

سوال شما واضح مطرح نشده است. تا زمانی که پزشک تشخیص دهد باید از این دارو استفاده کنید. شربت بعد از باز شدن تا ۳ ماه قابل استفاده است.

زهرا بینش

سلام من نوزادم ده روزشه یه دکتری گفت میشه گریپ میچر بدم متاسفانه بعد از دادن گریپ میچر فهمیدم برای بعد از یک ماهه دارم از استرس گریه میکنم توروخدا چیکار کنم اندازه دو خط از قطرهدچکون

ارسال جواب

داروی

به پزشک کودک اطلاع دهید و با در این خصوص صحبت کنید.

ali poormehr

این دارو برای نفخ شکم کودک موثر است میتونم بدم بهش؟

ارسال جواب

داروی

بله این دارو برای نفخ کودک مناسب است. با پزشک مشورت کنید.

sara karimi

کودک اصلا این دارو رو نمبخوره میشه هنگام شیر دادن این دارو را بهش بدیم؟

ارسال جواب

داروی

بله هنگام شیردادن به کودک مقداری از گریپ واتر را با شیر مادر ترکیب کنید و به کودک بدهید.

sara karimi

این دارو واقعا برای درمان نشکلات گوارشی کودک مفیده؟

ارسال جواب

داروی

بله این دارو برای درمان مشکلات گوارشی، درمان کولیک و نفخ در کودک موثر است. با دستور پزشک مصرف کنید.

amir

کودکم خیلی یبوست داره میتونم از دارو بهش بدم؟

ارسال جواب

داروی

بله این دارو برای درمان یبوست و مشکلات گوارشی کودک موثر است . با نظر پزشک مصرف شود.

mohammad

سلام من پسرم کولیک داره به صورتی که یکسره به خودش میپیچید وقتی رفتیم دکتر شربت گریپ میکسچر مارک نرس هارویز رو تجویز کردن همراه با یک دهم قرص باکلوفن دستشوی کردنش بهتر شده سه بار درست درمون ،اما یکسره خوابه اگر بیدارش میکنیم در حالت چرت ،البته رو دارو نوشته بدون الکل و برای دیابتی ها مناسب نیست ،یکم نگرانیم !@؟

ارسال جواب

داروی

مصرف قرص باکلوفن برای افراد زیر ۱۲ سال مجاز نیست. خواب آلودگی و خستگی هم از عوارض قرص باکلوفن است. حتما به پزشک اطلاع دهید و با پزشک متخصص دیگری در میان بگذارید.

الهام

این دارو برای دل پیچه بچه ۲ ساله خوبه؟

ارسال جواب

داروی

بله برای رفع دل پیچه مفید است. با نظر پزشک مصرف شود.

heli

چه زمانی صربت گریپ واتر رو به کودک بدهم؟

ارسال جواب

داروی

بهترین زمان مصرف این دارو همراه با غذا یا پیش از خواب است

امیدی فر

برای دندون درد می خواستم شربت رو استفاده کنم، میخواستم ببینم چه مدت طول میشه درد اروم شه؟

ارسال جواب

داروی

مدت زمان مصرف این دارو بستگی به نظر پزشک دارد. در اسرع وقت به دندان پزشکی مراجعه کنید.

شایلی

سلام وقتتون بخیر . مصرف شربت گریپ واتر برای کولیک نوزاد هر چند ساعت به چه مقدار مجاز هست ؟؟؟

ارسال جواب

داروی

میزان‌مصرف این دارو به سن و شرایط کودک بستگی دارد.کودکان یک تا شش ماه، سه بار در روز و هر بار به مقدار پنج میلی‌لیتر یا یک قاشق چای‌خوری کودکان هفت تا 12 ماه هر بار 10 میلی‌لیتر یا دو قاشق چای‌خوری 

حسینی نیا

شربت رو برای کولیک بدون تجویز پزشک میتونم برای بچم استفاده کنم؟

ارسال جواب

داروی

بهتر است با اجازه پزشک مصرف شود.

اکبری

شربت گریپ واتر (گریپ میکچر) برای رفلاکس بزرگسالان موثر است؟

ارسال جواب

داروی

این دارو برای رفلاکس معده نوزدان و کودکان تاثیر گذار است.

بهارمرعشی

سلام دخترمن ۳۵روزشه من دوروزه شربتو بهش صبحا میدم روزا نمیخوابه ولی شبا هردوساعت میخوابه بیدارمیشه زیرسینه دوباره میخوابه وقتی تاصبح شیرنمیخوره میخوابه اشکال داره یا ن چیکارکنم ممنونم

ارسال جواب

داروی

حتما با پزشک نوزاد گفت و گو کنید

محمدصاحبی

شربت گریپ واتر برای درد های معده ای استفاده میشه ؟

ارسال جواب

داروی

این دارو برای تسکین درد معده و شکم و کاهش نفخ در نوزادلن و کودکان استفاده می شود.

زینب

میشه شربت گریپ واتر رو بدون نسخه پزشک تهیه کرد ؟

ارسال جواب

داروی

بله نوع بدون الکل دارو را تهیه کنید. بهتر است با نظر پزشک مصرف شود.

عصمت رضوی

شربت گریپ واتر (گریپ میکچر) فقد برای کودکان قابل استفاده است ؟

ارسال جواب

داروی

این دارو معمولا برای کودکان و نوجوانان کاربرد دارد.

عصمت رضوی

شربت گریپ واتر (گریپ میکچر) فقد برای کودکان قابل استفاده است ؟

ارسال جواب

داروی

این دارو عمدتا برای کودکان و نوزادان استفاده می شود.

Zahra

میشه برای درد پریود استفاده کرد؟

ارسال جواب

داروی

خیر این دارو ضد نفخ و ضد درد برای نوزادان و کودکان است.

samir

برای رفع گرسنگی میشه از این دارو استفاده کرد؟

ارسال جواب

داروی

خیر این دارو باعث سیری نمی شود.

سهرابی

برای نوزاد چند وعده در روز کافیه؟

ارسال جواب

داروی

میزان مصرف این دارو به سن و شرایط نوزاد بستگی دارد که پزشک باید تعیین کند.

nazi

سلام این دارو فقط به صورت شربت یافت میشه؟

ارسال جواب

داروی

بله شربت و قطره این دارو موجود است.

samir

دکتر برای ورزشکارا عوارض نداره مصرفش ؟

ارسال جواب

مهتاب

برای نوزاد یک ماهه خوبه؟

ارسال جواب

داروی

می تواند برای رفع کولیک و دل درد نوزاد موثر باشد.

ali poormehr

این شربت را برای کولیک نوزاد ۶ ماهه روی چندبار باید مصرف کنند ؟ و هر بار به چه مقدار؟

ارسال جواب

داروی

بستگی به تشخیص پزشک و شرایط نوزاد دارد. با پزشک در این خصوص مشورت کنید.


ارسال دیدگاه برای شربت گریپ واتر (گریپ میکچر)

شما می توانید سوال های خود را در انجمن پرسش و پاسخ وب سایت داروی مطرح کنید و پزشکان و متخصصین داروی در این رابطه پاسخ دهند.

برای ارسال دیدگاه در این وب سایت شما بایستی قوانین وب سایت را در این رابطه مطالعه کنید.