معرفی محصول

مکمل غذایی مخصوص برای مادر و جنین

پرگناکر جزو محبوب ترین مکمل های غذایی بوده و مورد اعتماد بسیاری از مادران قرار گرفته است. این مکمل برای تقویت رژیم غذایی زنان باردار یا زنانی که درحال برنامه ریزی برای باردار شدن هستند استفاده میشود. پرگناکر حاوی 19 عدد از مهمترین ویتامین ها و مواد معدنی است که بصورت کاملا علمی تولید و توسعه داده شده است. پرگناکر حاوی 400 میکروگرم فولیک اسید و 10 میکروگرم ویتامین D میباشد که توسط دپارتمان "سلامت در طول بارداری و شیردهی" انگلستان توصیه شده است. پرگناکر بصورت دقیق و توسط متخصصین تولید شده است بطوری که سطوح مواد موجود در این مکمل در حد متوسط بوده و برای افراد باردار کاملا امن است.

مقادیر توصیه شده فولیک اسید و ویتامین D

دپارتمان سلامت انگلستان برای زنانی که قصد باردار شدن دارند توصیه میکند از زمان تصمیم گرفتن جهت بارداری تا هفته دوازدهم بارداری از مکمل های غذایی استفاده کنند که حاوی 400 میکروگرم فولیک اسید و 10 میکروگرم ویتامین D میباشد. این دقیقا برابر با همان مقداری است که در مکمل پرگناکر بکار رفته است. مصرف مکمل های حاوی فولیک اسید سبب افزایش فولات در بدن مادر میشود. کمبود فولات در بدن مادر یک عامل خطرناک محسوب میشود زیرا میتواند سبب بروز نقایص لوله عصبی در جنین در حال رشد شود. مصرف فولیک اسید پس از هفته دوازدهم بارداری نیز میتواند مفید باشد. زیرا به رشد بافت های مادر در طول بارداری کمک میکند.

مهم: برخی از مکمل های دوران بارداری فاقد مقدار دقیق 400 میکروگرم فولیک اسید و 10 میکروگرم ویتامین D هستند که توسط دپارتمان "سلامت در طول بارداری و شیردهی" انگلستان توصیه شده است

فولیک اسید به علاوه ویتامین B12 و مواد معدنی کلیدی

مطالعات گسترده اهمیت مصرف صحیح ویتامین ها و مواد معدنی را در طول بارداری و پس از آن به اثبات رسانده است. پرگناکر طیفی از مواد مغذی را ارائه میدهد که حاوی مقادیر امن و معقولی از ویتامین B2, B6 و B12 است که در تولید طبیعی گلبول های قرمز خون مشارکت میکنند.

پرگناکر فاقد مقادیر بیش از حد آهن است

برخلاف بسیاری از مکمل های دوران بارداری، پرگناکر حاوی مقادیر ایده آل و متوسطی از آهن است. مصرف مقادیر زیاد آهن در طول بارداری توصیه نمیشود مگر در مواردی خاص که توسط پزشک توصیه شده باشد.

پیش از بارداری

مصرف پرگناکر پیش از باردای برای زنانی که قصد دارند صاحب فرزند شوند توصیه میشود. زیرا پرگناکر سبب ذخیره شدن مواد مغذی مانند آهن در بدن مادر میشود. تغذیه خوب از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا بدن زنان را برای دوران بارداری که همراه با افزایش نیاز های غذایی است آماده میکند. برخی از مواد غذایی مانند فولیک اسید، ویتامین B12 و روی از همان روزهای نخست بارداری دارای اهمیت خاصی هستند. عنصر روی در فرایند طبیعی باروری و تولید مثل نقش مهمی دارد حال آنکه ویتامین B12 در تولید طبیعی گلبول های قرمز خون و روند تقسیم سلولی مشارکت دارد.

در تمام دوران بارداری

تغذیه مناسب نه تنها در دوازده هفته اول بلکه در تمام دوران بارداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است. پرگناکر مواد مغذی ضروری مانند فولیک اسید را ارائه میکند که در طول نه ماه بارداری نقش مهمی در بدن ایفا میکند و در تولید طبیعی خون موثر است. شما میتوانید در تمام دوران بارداری از پرگناکر استفاده کنید.

فرمولاسیون ویژه توسط افراد متخصص

فرمولاسیون پرگناکر توسط افراد متخصص انجام شده است و موجب تقویت رژیم غذایی مادران در طول بارداری میشود. این مکمل غذایی طیف گسترده ای از مواد مغذی را شامل میشود که مقدار آن ها با دقت تعیین شده است و کاملا امن است و بر اساس تحقیقات بین المللی توسعه یافته است.

مواد تشکیل دهنده پرگناکر

ویتامین ها و مواد معدنی تشکیل دهنده پرگناکر:

 • ویتامین D
 • ویتامین E
 • ویتامین K
 • ویتامین C
 • ویتامین B6
 • ویتامین B12
 • تیامین (ویتامین B1)
 • ریبوفلاوین (ویتامین B2)
 • نیاسین (ویتامین B3)
 • فولیک اسید
 • بیوتین
 • پانتوتنیک اسید
 • منیزیم
 • آهن
 • روی
 • مس
 • سلنیم
 • ید
 • بتاکاروتن

نحوه مصرف پرگناکر

توصیه میشود روزانه یک قرص همراه با غذا یا بلافاصله پس از یک وعده غذایی اصلی مصرف شود. قرص را همراه با آب یا یک نوشیدنی سرد ببلعید. مصرف قرص همراه با غذای کافی میتواند روند جذب دارو را به حداکثر برساند و همچنین سبب کاهش احتمال بروز حالت تهوع میشود. درصورتی که مولتی ویتامین ها با معده خالی مصرف شوند میتوانند باعث تهوع شوند. پرگناکر باید با معده پر مصرف شود. قرص را با مقدار کافی آب ببلعید تا مطمئن شوید که دارو بصورت کامل پایین رفته باشد. داروهای جویدنی حاوی مواد طعم دهنده و سایر مواد خاص هستند که سبب جذب دارو از طریق دهان میشود. پرگناکر فاقد این مواد است و بنابراین توصیه میشود از جویدن آن خودداری شود. مصرف قرص های پرگناکر برای افراد گیاهخوار نیز مناسب است.

درصورت فراموش کردن مصرف دارو:

درصورتی که مصرف دارو را فراموش کردید مصرف آن را از روز بعد طبق روال قبلی ادامه دهید و از مصرف داروی اضافی جهت جبران نوبت از دست رفته خودداری کنید.

درصورت مصرف بیش از حد(اووردوز) فورا به اورژانس یا مراکز درمانی مراجعه کنید.

اگر در بلعیدن قرص ها مشکل دارید

درصورتی که بلعیدن قرص ها برای شما سخت است میتوانید آنها را به دو یا سه قسمت تقسیم کرده و همراه با آب ببلعید. درصورت کارساز نبودن این روش بهتر است مقداری از غذا را بجوید و قرص شکسته شده را در دهان گذاشته و همراه با غذای جویده شده و آب ببلعید.

عوارض جانبی پرگناکر

پرگناکر تا زمانی که بصورت توصیه شده مصرف شود عوارض جانبی شناخته شده ای ندارد. لیست زیر شامل تعدادی از عوارض جانبی مواد بکار رفته در ساختار پرگناکر میباشد که ممکن است اتفاق بیفتند. درصورت بروز هرگونه عوارض جانبی که با مرور زمان از بین نمیرود به پزشک مراجعه کنید از جمله:

 • سردرد
 • یبوست
 • استفراغ
 • بروز طعم ناخوشایند و غیر طبیعی در دهان
 • ناراحتی معده

تداخلات دارویی

درصورت مصرف هرگونه دارو یا مکمل غذایی دیگر همراه با پرگناکر با پزشک مشورت کنید. از آنجایی که پرگناکر حاوی ویتامین K میباشد درصورت مصرف داروهای رقیق کننده خون، بدون دستور پزشک از پرگناکر استفاده نکنید. تعدادی از داروهایی که میتوانند با پرگناکر تداخل ایجاد کنند:

 • فلوروراسیل
 • کلسیتریول
 • کاپسیتابین
 • سیپروفلوکساسین

پرسش سوال

اگر هنوز سوالی در رابطه با پرگناکر دارید. میتوانید آن را در انجمن پرسش و پاسخ مطرح کرده و متخصصین مربوطه در وب سایت به آن جواب دهند.

مترجم: فرهاد نامدار
نوشته شده در 28 بهمن 1396
مرجع : www.vitabiotics.com
دیدگاه کاربران درباره پرگناکر

سارین

سلام ببخشید‌ ایا خوردن چای و لبنیات همراه با این دارو درسته یا نه ؟

ارسال جواب

داروی

سلام توصیه میشه که این مکمل همراه با آب زیاد یا نوشیدنی های سرد به همراه وعده غذایی اصلی مصرف شود. بهتر است که با معده خالی مصرف نشود. مصرف لبنیات هم باید به اندازه نیاز روزانه بدن باشد.

سارا ابراهيمى

سلام من از پرى روز مصرف قرص پرگناکر کانسپشن و اسيد فوليک رو شروع کردم و قرص پروژسترون و متفورمين رو هم يک ساله مصرف ميکنم و قرص کنکور دوز 2.5 ميلى گرم رو نصف هر قرص رو هرروز.و از ديروز غروب سه چهار چاى بدنم يهو قرمز ميشه و کهير مانند خيلى کوچيک و خارش ميگيره و وقتى دست نميزنم بعد چند دقيقه ميره.حساسيت به کدوم اينا ميتونه باشه قرص کنکور رو سه ماهه مصرف ميکنم و پروژسترون و متفورمين رو نزديک يک سال و نيم و تا الانم مشکلى نبوده و قرص پرگناکر کانسپشن و اسيد فوليک رو تازه.

ارسال جواب

داروی

سلام مصرف پروژسترون موجب کاهش اثر متفورمین می شود. مصرف متفورمین باعث کاهش سطح فولیک اسید می شود. قرمزی پوست هم جز عوارض مصرف پروژسترون هست. بهتر است که با پزشک خود در مورد مصرف این دارو ها به طور همزمان، مشورت کنید.

سعیده فرزانه

سلام وقت بخیر،ایا برای کسی که تصمیم به بارداری داره و مصرف قرص پرگناکر رو شروع کرده نیاز که فولیک اسید هم مصرف کنه یا همین قرص مقدار لازم رو داره و دیگه نیاز نیست فولیک اسید جدا مصرف شه؟

ارسال جواب

داروی

سلام میزان فولیک اسید موجود در این قرص، نیاز روزانه بدن را تامین می کند. اما گاهی اوقات ممکن است که پزشک به تشخیص خود، برای جبران کمبودهایی در بدن شما به صورت جداگانه نیز فولیک اسید را تجویز کند.

زهرا.

من هفته چهاردهم بارداري ام.از اول ماه چهارم اين قرص پرگناکررو مصرف ميکنم .ايالازمه فوليک اسيد بخورم يانه؟

ارسال جواب

داروی

سلام اگر پزشک تشخیص دهد که بدن شما نیاز بیشتری به مصرف فولیک اسید دارد می توانید با نظر پزشک فولیک اسید را مصرف کنید. در عیر اینصورت مصرف قرص پرگناکر به تنهایی می تواند پاسخگوی نیاز روزانه بدن شما باشد.

عذرا محمودی

سلام به نظرتون مصرف این قرص باعث به وجود اومدن جوش صورت میشه چون من خوردم صورتم تعداد کمی جوش زد

ارسال جواب

داروی

سلام جوش زدن رو پوست شما می تواند به علت های مختلف از جمله تغذیه باشد. مصرف مکمل را ادامه دهید، در صورت تداوم یا تشدید جوش ها به پزشک مراجعه کنید.

حسینی

سلام. ایا این قرص با کپسول گل مغربی تداخل داره؟

ارسال جواب

داروی

سلام خیر تا به حال هیچ گونه تداخلی برای مصرف این دو مکمل گزارش نشده است.

عسکری

سلام من هفته ۱۵ هستم و دکتر برام این قرص نوشته وقرص آسپرین هم مصرف میکنم آیا باهم تداخل داره؟

ارسال جواب

داروی

سلام بر اساس گزارشات تا به حال تداخلی برای مصرف آسپرین با پرگناکر ثبت نشده است. اما بهتر است که در این رابطه با پزشک خود نیز مشورت کنید.

فرزانه

سلام من هفته19بارداری هستم وپزشکم پرگناکر رابرام تجویز کرده من کنارش فروفولیک هم مصرف میکنم لازمه فرفولیک مصرف کنم یاهمین کافیه تداخل ک ایجادنمیکنع؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام فرزانه جان پرگناکر کمبود اهن مورد نیاز بدن رو جبران میکنه اما اگر فقر آهن شدید نداری همین مکمل برات کفایت می کنه

فرزانه

سلام من هفته19بارداری هستم وپزشکم پرگناکر رابرام تجویز کرده من کنارش فروفولیک هم مصرف میکنم لازمه فرفولیک مصرف کنم یاهمین کافیه تداخل ک ایجادنمیکنع؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام مصرف پرگناکر آهن مورد نیاز بدن را تامین می کند. در صورتی که کمبود آهن شدید ندارید مصرف این مکمل به تنهایی برای شما کافی است.

نفیسه

سلام,من قصد بارداری داریم,باید چند روز قرص پرگانکر و مصرف کنم بعد اقدام کنم, یا مشکلی نداره حتی ی روزم بخورم

ارسال جواب

داروی

بهتر است که شما قبل از شروع مصرف ابتدا با پزشک خود مشورت کنید و طبق دستور پزشک از این قرص استفاده کنید.

فاطمه

سلام وقتتون بخیر،افرادی ک باردار نیستن هم میتوانند این دارو را مصرف کنن؟

ارسال جواب

داروی

افرادی که در حال برنامه ریزی برای بارداری هستند نیز می توانند از این مکمل استفاده کنند.

نازنین

سلام ببخشیدمن28هفته وویک روزمه دکترم قرصهایzink plus b.complex_easy lron28mg_ویتامینD3_مولتی پرنتال_سپروهپتادین4_لانسوپرازول نوشته برا مصرف روزانم خودمم بعضی مواقع اخرشبافولیکوید مصرف میکنم هموگلبینم تو ازمایشم11.1_هماتوکریتمم32بوده وزن جنینمم در27هفته و یک روز1147grبوده ایامنم میتونم از این دارو استفاده کنم تداخل نداره با داروهایی روزانم؟؟ 🙏

ارسال جواب

داروی

سلام برای پیشگیری از بروز تداخلات دارویی و عوارض ناشی از آن، حتماً پیش از مصرف داروی پرگناکر پزشک را در جریان تمام لیست داروهای مصرفی خود از جمله داروهای با نسخه و یا بدون نسخه مثل مکمل‌ها و ویتامین‌ها و داروهای گیاهی قرار دهید و با او مشورت نمایید.

نسرین

سلام من هفته 17 بارداری هستم دکتر برام پرگوناکر نوشته ایا نیاز هست همزمان با اون مولتی ویتامین مینرال هم مصرف کنم یا همون پرگوناکر کافیه

ارسال جواب

داروی

پرگناکر یک مکمل غذایی کامله اما اگر پزشک تشخیص داد ک نیاز به مولتی ویتامین مینرال دارین مصرف کنید

شادی

اگر یادمون. بهر این قرص روز بعد مشکلی پیش نمیاد

ارسال جواب

داروی

درصورتی که مصرف دارو را فراموش کردید مصرف آن را از روز بعد طبق روال قبلی ادامه دهید و از مصرف داروی اضافی جهت جبران نوبت از دست رفته خودداری کنید.

عاطفه غلامی

مصرف پرگناکر در سه ماهه ی اول بارداری مشکلی نداره؟ چون همه میگن مولتی ویتامین باید از هفته ی ۱۶ به بعد شروع بشه ولی رو جعبه ی این قرص نوشته برای تمام طول بارداری...

ارسال جواب

داروی

خیر هیچ ایرادی نداره شما میتونید پرگناکر رو در تمام طول بارداری (9ماه) استفاده کنید.

عاطفه غلامی

مصرف پرگناکر در سه ماهه ی اول بارداری مشکلی نداره؟ چون همه میگن مولتی ویتامین باید از هفته ی ۱۶ به بعد شروع بشه ولی رو جعبه ی این قرص نوشته برای تمام طول بارداری...

ارسال جواب

داروی

سلام خیر راهنمایی روی جعبه دارو را مطالعه کنید و مطابق آن عمل کنید .

زری

من پرگناکر رو واسه قبل از بارداری مصرف میکنم ولی از وقتی مصرف میکنم رنگ ادرارم خیلی پر رنگ شده دلیلش چی هست؟ایا ادامه بدم؟

ارسال جواب

داروی

تا زمانی که پرگناکر رو طبق نحوه توصیه شده مصرف کنید دچار عوارض جانبی نمیشوید و تغییررنگ ادرار هم از عوارض پرگناکر نیست شما برای درمان حتما به پزشک مراجعه کنید.

نازنین

ایا قرص پرگناکر بایددرپریودی هم مصرف بشه؟

ارسال جواب

داروی

بایدی در این زمینه وجود ندارد اما اگر دچار هرگونه کمبود مکمل های به کار رفته در این دارو هستید زیر نظر پزشک مصرف کنید.

رویا

من ۱۳ روزه دارم از این قرص مصرف میکنم۴روزه ک پریودیم عقب افتاده خواستم ببینم طبیعیه یانه؟ آخه پریودیم منظم بوده

ارسال جواب

داروی

سلام خیر تغییر در سیکل قاعدگی جز عوارض جانبی نیست

Sepide syp

سلام و خسته نباشین ایا مصرف این مکمل با داروی استامینوفن معمولی با اختلاف ساعت ، تداخل دارن؟

ارسال جواب

داروی

سلام خیر تداخلی ندارد .

فدایی

سلام من برای چهار ماه آینده تصمیم به بارداری دارم در آزمایشم مشکلی نیست میتونم هفته ای دوبار استفاده کنم یا باید روزانه استفاده بشه ؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام توصیه میشود روزانه یک عدد قرص همراه وعده غذایی یا بلافاصله بعد از وعده غذایی اصلی مصرف شود

شهاب

سلام،من28روز از قرص پرگناکر استفاده میکنم دو هفته است معده ام هر چند دقیقه یکبار درد خفیفی میگیره و ول میکنه،بنظرتون این دارو برام مضر؟ بیماری سندروم بهجت(معده دردهای شدید دوره ای) هم دارم، البته دکترم هنوز کامل مطمئن نیست

ارسال جواب

داروی

سلام بله ناراحتی معده جز عوارض جانبی می‌باشد در صورتی که به مرور زمان عارضه ازبین نرفت به پزشک مراجعه کنید

شهاب

سلام، من بیست و هشت روز که از این دارو استفاده میکنم جهت آماده شدن برای بارداری، دو هفته است که هر چند دقیقه یکبار معده ام دردخفیفی میگیره بعد هم ول میکنه آیا این دارو برام مضر؟ بیماری سندروم بهجت (معده دردهای شدید دوره ای) هم دارم البته دکترم هنوز کامل مطمئن نیست

ارسال جواب

داروی

سلام ناراحتی معده از عوارض جانبی این دارو می باشد. این عارضه را به پزشک اطلاع دهید به ویژه اگر علائم ادامه پیدا کرد و یا رو به وخامت رفت.

سحر سلیمانی

سلام خسته نباشید من 44سالمه و میخوام باردار بشم دکترم پرگنا کر رو برام تجویز کرده ولی الان دوماهه که پریود نشدم و حامله هم نیستم

ارسال جواب

داروی

سلام مشکلات در سیکل قاعدگی ربطی به مصرف این دارو ندارد برای درمان عارضه به پزشک مراجعه کنید

سحر سلیمانی

سلام خسته نباشید من 44سالمه و قصد دارم باردار بشم دکترم قرص پرگنا کر رو برام تجویز کرده الان دوماهه پریود نشدم و حامله هم نیستم آزمایش و سونوگرافی هم نرمال بوده کیست خم ندارم

ارسال جواب

داروی

سلام حتما این موضوع را به پزشک اطلاع دهید و طبق دستورالعمل پزشک اقدام نمایید.

زهرا

سلام آيا مصرف پرگناكر اضافه وزن به همراه دارد؟

ارسال جواب

داروی

قرص پرگناکر حاوی مقداری از ویتامین ها و مواد معدنی است ک ممکن است تاحدی باعث افزایش اشتها شود. برای کاهش این اثر، می توانید پرگناکر را بین وعده غذای خود میل نمائید.

زهرا

لطفا بفرماييد كه اووژن هم ممكنه باعث چاقي بشه؟

ارسال جواب

نگار ملكي

سلام من ٢١ هفته هستم و مصرف قرصم از ١٤ هفتگي بوده و يك روز در ميان با غذا ، الان دو باره كه قرص رو مصرف مي كنم دلم ضعف شديدي مي گيره ، دليلش چي مي تونه باشه ؟ بعد از غذا اين دوبار هم قرص رو مصرف كردم

ارسال جواب

داروی

سلام ممکن است شما دچار عوارض جانبی این دارو شده باشید. به پزشک خود اطلاع دهید.

مامان مبین

ایا از قرص پرگناکر برای چاقی هم میشود استفاده کرد یانه من شنیدم باخوردن این قرص چاق میشویم درست است یا غلط

ارسال جواب

داروی

سلام بله این قرص حاوی مقادیری از ویتامین ها و مواد معدنی می‌باشد که تا حدی باعث افزایش اشتها میشود .

مامان مبین

کسی نیست جواب بده

ارسال جواب

فاطمه

این قرص باعث سوزش معده من میشه وخیلی زودزودگرسنه میشم راحل چیه؟

ارسال جواب

داروی

دچار عوارض جانبی میشوید به پزشک خود اطلاع دهید و راهنمایی لازم را دریافت کنید

فاطمه زبده

من اين قرص را كه مخصوص تقويت كننده تخمك گذاري بود را مصرف ميكردم و بعد دو ماه الان باردار شدم ولي هنوز يك جعبه از ان دارم ،ايرادي ندارد اين بيست و هشت تاي بقيه را مصرف كنم ، و بعد بروم قرص مخصوص دوره بارداريش رو بگيرم،چون داروخانه هم پس نميگيرد،ممنون ميشم كمكم كنيد

ارسال جواب

داروی

سلام حتما در این مورد نظر پزشک را بپرسید و طبق دستور پزشک اقدام نمایید. دارو را دقیقاً مطابق دستور پزشک مصرف کنید.

شقایق طاهری

سلام من تنبلی تخمدان دارم وبرای اقدام به بارداری دکترم قرص گلوکوفاژ وقرص پرگناکر وکپسول واژینال لاکتوواژ داده الان تکرر ادرار گرفتم علتش چی میتونه باشه؟

ارسال جواب

داروی

سلام حتما این موضوع را به پزشک اطلاع دهید تا علت مشخص و برطرف شود.

سمیه

سلام،من ماه اول بارداریم دکتر برام فولیک 5 تجویز کرده ایا میشه پرگنا رو هم مصرف کنم؟اضافه شدن میزان فولیک اسید خطری نداره؟

ارسال جواب

داروی

سلام حتما در این مورد با پزشک خود مشورت کنید و با توجه به نظر پزشک اقدام به مصرف دارو کنید. میزان بیش از اندازه هر ماده ای در بدن می‌تواند سبب بروز مشکلاتی بشود.

عسل

سلام ببخشید من روزها باغذا یک کپسول درموبلا میخورم که واسه پوست ومو هست وشبها باغذا یک قرص پراگناکر مصرف میکنم میخوام بدونم موردی نداره؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام بهتر است این دارو را با اجازه پزشک مصرف نمایید. لیست تمام داروهای مصرفی خود را به پزشک اطلاع دهید تا دچار تداخلات دارویی نشوید.

شیما

سلام بلخشید من قرص پرگناکر رو دکتر برام تجویز کرده برا قبل بارداری میخواستم ببینم همراه با این قرص میتونم قرص ولنس اوریفلیم برا ریزش موها هستش رو هم استفاده کنم؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام بسیاری از داروها می‌توانند با پرگناکر تداخل ایجاد کنند اعم از ویتامین ها و مکمل ها . در مورد هر دارویی که همزمان مصرف میکنید راهنمایی پزشک را دریافت کنید

سارا محمدی

من تالاسمی دارم خودم و شوهرم چند روزی هست که این قرص رو میخوریم تنگی نفس داریم البته من آسمم دارم علت چیه

ارسال جواب

داروی

سلام این دارو مختص مادر و جنین می باشد. دارو را طبق دستور پزشک مصرف نمایید. علائمی که دارید را سریعا به پزشک اطلاع دهید تا علت مشخص و برطرف شود.

سپیده

سلام من کم کاری خیلی کم تیروئید دارم ک قرص میخورم ایا با این قرص تداخل داره؟

ارسال جواب

داروی

سلام داروهای زیادی می توانند با پرگناکر تداخل دارویی داشته باشند. حتماً پیش از مصرف این دارو، لیست داروهای مصرفی خود از جمله داروهای بانسخه و یا داروهای بدون نسخه را به پزشک اطلاع دهید و با او مشورت نمایید.

سارا

با سلام مصرف همزمانِ کپسول pregnacare و کپسول femMED در بارداری بصورت یک روز درمیان مشکلی نداره؟ میخواستم تفاوت بین این دو رو بدونم؟ آیا اینا دو کپسول متفاوتند و مصرف شون بصورت همزمان مشکلی نداره؟

ارسال جواب

مرجان مختاري

بعد از استفاده اين دارو بدنم لك قرمز وخارش اون لكه ها ، البته چند تا خوردم وقطع كردم و همزمان آمپول نوروبيون زدم ممكن هست بخاطر استفاده از نوروبيون با اين قرص باشه؟

ارسال جواب

داروی

سلام ممکن است شما به داروهای ذکر شده آلژی داشته باشید. حتماً به پزشک مراجعه کنید تا ابتدا علت مشخص شود تا پزشک بتواند شما را راهنمایی نماید.

سارا امیری

سلام 6ماه استفاده کردم جهت مراقبت های قبل از بارداری ولی وزنم از 52کیلو به 68 کیلو تغییر کرده، پریودم 3ماه قطع شده فکرکردم باردار باشم و نبودم... باید چیکار کنم؟ الان 3هفته هست ک 4تا آمپول پروژسترون زدم و متفورمین 2تا در روز استفاده میکنم.

ارسال جواب

داروی

سلام بهتر است شما به پزشک مراجعه نمایید و معاینه شوید تا علت بی نظمی قاعدگی شما مشخص و سپس درمان شود. پزشک را از شرایط پزشکی و لیست داروهای مصرفی خود مطلع کنید.

شریسا

سلام،کسی ک قصد بارداری نداره مصرفش خوبه یا بهتره از یه مولتی ویتامین دیگه استفده کنه؟

ارسال جواب

داروی

سلام این مکمل مخصوص مادر و جنین می باشد. شما می‌توانید با توجه به نظر پزشک از مکمل و یا مولتی ویتامین جایگزین مناسب استفاده نمایید.

سین جیم

من پرگناکر کانسپشن رو مصرف می کردم و الان هفته ششم بارداری هستم، وقت ملاقات با دکتر ۲هفته دیگه هست. می تونم همین رو ادامه بدم یا باید قرص ویژه بارداری مصرف کنم؟

ارسال جواب

داروی

سلام مصرف پرگناکر در تمام طول ماه های بارداری توصیه میشود اما باز هم دستور پزشک را دریافت کنید.

اسماعیل موسوی مقدم

سلام وقت بخیر آقا ‌آقایان‌هم میتوانند‌،از‌این‌قرص(پرگنازون)‌استفاده کنندیاخیر؟با تشکر ازشما لطفآجواب‌بدید‌ممنون‌از‌راهنمایی‌های‌خوب‌شما

ارسال جواب

داروی

سلام پرگناکر مخصوص مادر و جنین می باشد. مردان می توانند با نظر پزشک از مکمل های مشابه و مناسب مختص آقایان استفاده کنند.

اسماعیل موسوی مقدم

سلام وقت بخیر آقا ‌آقایان‌هم میتوانند‌،از‌این‌قرص(پرگنازون)‌استفاده کنندیاخیر؟با تشکر ازشما لطفآجواب‌بدید‌ممنون‌از‌راهنمایی‌های‌خوب‌شما

ارسال جواب

ستاره هالیدی

سلام من این قرص رو مصرف میکنم میتونه باعث اختلال در آزمایش تیروئید بشه؟

ارسال جواب

داروی

سلام پیش از انجام آزمایش مصرف این مکمل را به پزشک اطلاع دهید و در این مورد با او مشورت نمایید.

بهاره نخله

سلام؛ من نه باردار هستم نه قصد بارداری دارم؛ درواقع مجرد هستم. آیا میتوانم از این قرص مصرف کنم؟

ارسال جواب

داروی

سلام این مکمل غذایی مختص مادر و جنین است. شما می توانید طبق نظر پزشک برای رفع نیاز خود از داروهای جایگزین استفاده کنید.

بهاره نخله

سلام؛ من نه باردار هستم نه قصد بارداری دارم؛ درواقع مجرد هستم. آیا میتوانم از این قرص مصرف کنم؟

ارسال جواب

داروی

سلام این دارو مخصوص مادر و جنین است. شما می توانید با پزشک مشورت کنید تا او بهترین گزینه را برای رفع نیاز شما پیشنهاد کند.

عسل

من مجردم کمبود وزن دارم ایرادی نداره این قرص رو مصرف کنم؟

ارسال جواب

داروی

سلام این مکمل غذایی مخصوص مادر و جنین می باشد. شما می توانید با توجه به نظر پزشک از مکمل های مناسب برای افزایش وزن استفاده کنید.

قدیمی

سلام من این قرص رو مصرف میکنم که یکی از اشناها معرفی کرده و پزشک برام ننوشته و قصد بارداری ندارم ضرر داره ؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام بهتر است قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید. عوارض جدی برای این دارو ثبت نشده است. توصیه می شود روزانه یک عدد قرص همراه با غذا یا بلافاصله بعد از صرف غذا با نوشیدنی سرد میل شود.

donya

سلام ببخشید میشه جواب بذین.بنده باردار نیستم قصدم ندارم و چند جا شنیدم که این قرصا اشتها باز میکنن خواستم بپرسم اگه روزی دولار مصرف کنم مشکلی پیش میاد؟!!!

ارسال جواب

داروی

سلام حتما پیش از مصرف این دارو با پزشک مشورت نمایید و اجازه پزشک را دریافت نمایید. این مکمل غذایی مختص مادر و جنین است. مقدار و میزان مصرف این دارو بستگی به نیاز بدن و نظر پزشک دارد.

Roya

سلام سه ماهه دیگه برای بارداری میخوام اقدام کنم تا موعد تواین سه ماه هرروز از قرص میتونم استفاده کنم؟

ارسال جواب

داروی

بله این دارو برای افرادی که قصد بارداری دارند، توصیه می شود. اما میزان و مقدار مصرف این دارو باید طبق نظر پزشک باشد.

Roya

سلام سه ماهه دیگه میخوام برای بارداری اقدام کنم ایا یک بسته ۳۰ عددی کافیه؟یا هرروز روزی ی دونه بخورم تواین سه ماه ضرر نداره؟

ارسال جواب

سمیه صفا پور

من پریدی نامنظم دارم واگر فولیک اسید نخورم پریودم قطع میشه الان می خوام باردار بشم دکتر قرص پریگنا برام تجویز کرد آیا می تونم همزمان در یک روز هم فولیک اسید استفاده کنم هم قرص پریگنا

ارسال جواب

داروی

حتما این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید و طبق صلاح دید پزشک اقدام کنید.

امیر

ایا این قرص برای نوجوان ها هم مناسبه؟

ارسال جواب

داروی

خیر این قرص مکمل مخصوص مادر و جنین است. برای نوجوان باید داروی متناسب با سن و نیاز بدن او تجویز شود.

بهناز

سلام من هفته ۱۵ بارداری هستم و دکترم برام قرص پرگنازون داده از طرفی قرص پرگناکرهم داشتم بهم گفت جفتشو بخورم اونوقت اینکه هم پرگنازون همپرگناکر بخورم زیادی نیست؟

ارسال جواب

داروی

اگر پزشک متخصص تجویز کرده حتما بدن شما نیاز به مصرف دو مکمل دارد. برای حصول اطمینان به پزشک متخصص دیگری مراجعه کنید و با او مشورت نمایید.

سمیه

سلام هفته 22 بارداری هستم و پرگناکر و کلسیم دی3 و امگا3 و ایزی آیرون و مگنیفورت رو با هم میخورم، البته گفتن کم‌خونی شدید دارم بنظرتون مصرف همه ی اینا باهم مشکلی داره؟؟؟ البته امگا3 رو هفته ای 2بار و ایزی آیرون رو روزی 2بار و بقیه رو روزی یه بار میخورم

ارسال جواب

داروی

شما باید زیر نظر پزشک باشید. دقیقا طبق نظر پزشک دارو مصرف کنید تا دچار مشکلی نشوید.

سهیلایارمحمدی

سلام خوبیداین قرص روبرای هرچندساعت مصرف کنیم

ارسال جواب

داروی

دارو را باید دقیقا طبق نظر و صلاح دید پزشک مصرف کنید. در مورد میزان و برنامه دارویی با پزشک مشورت نمایید.

نگار رستم زاده

سلام وقت بخیر من از اول بارداری تا هفته 12 بارداری قرص های امگا3، ویتامین د سه،. ب کمپلکس ، فومبرا رو استفاده کردم بعد از هفته 12 تا 14 بدون اینکه دارویی قطع کنم قرص های پرگنازون و کلسی شور رو هم همزمان با داروهای بالا استفاده کردم. یعنی به مدت 2 هفته هر دو سری مکمل ها رو باهم خوردم. آیا مشکلی برا بچه ام پیش اومده؟

ارسال جواب

داروی

شما باید به طور مرتب زیر نطر پزشک باشید. دارویی خودسرانه مصرف نکنید. دقیقا طبق نطر پزشک دارو مصرف کنید.

مهسا نوری

این مکل برای جنین ضرری ندابه؟

ارسال جواب

داروی

خیر این مکمل هم برای مادر و هم برای جنین مفید است.ت

کاظم پاسبان

سلام بنده چند روزی هست روزی یک قرص B2 استفاده میکنم میخواستم بدونم که اگر کپسول مگنیفورت استفاده کنم مشکلی نداره

ارسال جواب

داروی

در مورد تمام داروهای مصرفی خود از جمله داروهای با نسخه و یا بدون نسخه مثل ویتامین ها و داروهای گیاهی با پزشک مشورت کنید تا دچار تداخل دارویی نشوید.

اعظم مرادی

میزان مصرف این مکمل برای خانم باردار چقدر هست؟

ارسال جواب

داروی

میزان مصرف این دارو را پزشک باید تعیین کند. معمولا ۱ عدد قرص همراه با وعده غذایی و یا بلافاصله بعد غذا توصیه می شود.

زهرا

سلام ببخشید زمان مصرف قرص پرگناکر چه موقع است شب یا روز، روی جلد یه طرف نوشته بعد از ناهار اون طرف جعبه نوشته بعد شام کدوم بهتره

ارسال جواب

داروی

تفاوتی ندارد. همرا با یک وعده غذایی و بلافاصله بعد از صرف وعده غذایی میل شود.

sara karimi

این قرص رو پزصک برای دخترم تجویز کرده اشتهاش خیلی زیاد شده. کی باید بخوره؟ میشه با دوغ مصرف بشه که حالت تهوع نگیره؟

ارسال جواب

داروی

یک قرص همراه با غذا و یا بلافاصله بعد از غذا مصرف شود. با آب و یا نوشیدنی سرد میل شود. بهتر است با آب میل کنید.

heli

در کنار قرص پرگناکر نیازی به مصرف ویتامین c هست؟

ارسال جواب

داروی

این مکمل حاوی ویتامین C می باشد. با پزشک مشورت کنید احتمالا دیگر نیازی به مصرف مکمل جداگانه ویتامین C ندارید.

sahar hamidi

در دوران بارداری منع مصرف داره پرگناکر؟

ارسال جواب

داروی

خیر این مکمل برای مادران باردار مفید است.

نیمامحمدی

ایا این دارو تمام ویتامین های مورد نیاز در بارداری رو تامین می کنه یا باید در کنارش دارو مکمل دیگری هم مصرف بشه؟

ارسال جواب

داروی

بیمار باید تحت نظر پزشک قرار بگیرد و طبق صلاح دید پزشک اقدام به مصرف مکمل های دیگر نمایبد. پزشک‌ باید تشخیص بدهد که مصرف مکمل پرگناکر کافی است یا باید مکمل دیگری نیز مصرف شود.

زینب میری

آیا در مصرف دارو،سن فرد مهم است برای بارداری؟

ارسال جواب

داروی

این دارو برای مصرف مادران باردار مناسب است

حسینی نیا

من تازه قرص پرگناکر رو برای اقدام به بارداری شروع کردم،ایا این دارو اضافه وزن میاره؟

ارسال جواب

داروی

خیر این مکمل به خودی خود باعث اضافه وزن نمی شود.

ماندانا

مصرف بیش از حد داروی پرگناکر مسمومیت دارویی میاره؟

ارسال جواب

داروی

بله دارو را به اندازه مناسب توصیه شده توسط پزشک مصرف کنید.

اکبری

کلیه ی سنگ ساز ،باعث منع مصرف داروی پرگناکر می شود؟

ارسال جواب

داروی

برای اطمینان از بی خطر بودن این دارو با پزشک خود گفت و گو کنید.

سهیلا ذاکریان

ویتامین ب ۱۲ و ب ۲ در این مکمل موجود می باشد یا خیر؟

ارسال جواب

داروی

بله این مکمل حاوی ویتامین های B12 و B می باشد.

فایزه قربانپور

میتونبم به نوجوان پونزدخ ساله پرگناکر بدیم ؟؟یا عوارض داره

ارسال جواب

داروی

این دارو مختصص مادران باردار است از مکمل های مناسب سن نوجوان استفاده کنید.

امیدی فر

پرگناکر رو در دوران شیردهی هم استفاده باید کرد ؟

ارسال جواب

داروی

بله این دارو در دوران شیردهی هم مفید واقع می شود.

mohamad

میشه پرگناکر رو با شیر مخلوط و مصرف کرد ؟

ارسال جواب

داروی

مخلوط و ترکیب نکنید اما میتوانید پرگناکر را با آب و یا نوشیدنی سرد میل کنید.

اذین

پرگناکر رو برای رشد جنین استفاده میشه ؟

ارسال جواب

داروی

بله این دارو برای رشد و نمو جنین مفید است.

mary

پرگناکر رو بهتره که در چه ساعت و وعده ای استفاده کرد ؟

ارسال جواب

داروی

روزانه یک قرص همراه با غذا یا بلافاصله پس از یک وعده غذایی اصلی مصرف شود. 

Zahra

برای تنبلی تخم دان چقدر میتونه مفید باشه؟

ارسال جواب

داروی

بله پرگناکر شامل اینوزیتول و استیل سیستین می باشد و به همین علت شانس باروری در افراد دارای تخمدان پلی کیستیک را افزایش می دهد.

Hasti

سلام توی این قرص ویتامین A وجود ندارد؟

ارسال جواب

داروی

خیر ویتامین Aندارد.

سهرابی

من تازه قرص پرگناکر رو برای اقدام به بارداری شروع کردم آیا این دارو اضافه وزن میاره

ارسال جواب

samir

سلام دکتر این دارو برای مردان توصیه نمیشه؟

ارسال جواب

نازنین اشرفی

مصرف همیشگی و طولانی مدت این دارو در تمام بارداری موردی نداره؟

ارسال جواب

داروی

خیر مصرف این مکمل در دوران بارداری مفید است البته باید حتما با‌ پزشک‌ مشودت شود.

nazi

سلام و خسته نباشید برای مصرف این دارو پر گناکر ایا در مصرف ان سن فرد مهم برای بارداری؟

ارسال جواب

داروی

خیر این دارو برای زنان باردار و یا اماده بارداری مناسب است.

سحر محمدی

سلام آیا خوردن چای و لبنیات همراه این دارو درست است؟؟

ارسال جواب

امید رضا

این دارو برای رشد قد و عضلات خوبه ؟؟

ارسال جواب

داروی

خیر این مکمل مخصوص مادر و جنین است.

فاطمه کریمی

میخاستم تداخل دارویی این قرص با هپارین وانسولین رو بدونم

ارسال جواب

داروی

در مورد تمام داروهای مصرفی خود از جمله داروهای با نسخه و یا بدون نسخه مثل ویتامین ها و داروهای گیاهی با پزشک مشورت کنید.

محمدی

اگر باردار نباشیم قصد بارداری هم نداشته باشیم میتونیم این دارو رو مصرف کنیم؟

ارسال جواب

داروی

این مکمل مختصص مادر و جنین می باشد. شما می توانید مکمل مخصوص خود را از پزشک دریافت کنید.

امیر حسین آبادی

سلام من باردارهستم ودرسال یک یادوبارحمله سرع بهم دست میده یعنی غش میکنم بعدسی ثانیه بهوش میام خطری دارچون روش نوشته برای سرع مشکل داره

ارسال جواب


ارسال دیدگاه برای پرگناکر

شما می توانید سوال های خود را در انجمن پرسش و پاسخ وب سایت داروی مطرح کنید و پزشکان و متخصصین داروی در این رابطه پاسخ دهند.

برای ارسال دیدگاه در این وب سایت شما بایستی قوانین وب سایت را در این رابطه مطالعه کنید.