موارد استفاده مولتی ویتامین ول من

از ول من برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی، خستگی، افزایش فعالیت فیبرینولیک (انعقاد خون)، انزال زودرس، استرس، سرماخوردگی، تومور، اثرات ناشی از بیماری های میکروبی، اختلالات قلب و عروق، اکسیداتیو استرس، مسمومیت، آرتروز، پیشگیری از آسیب های سلولی، حمله قلبی، درد قفسه سینه، درد پا به علت مسدود شدن شریان ها، فشار خون بالا، تسهیل کردن روند التیام زخم ها، بازسازی بافت های بدن،آفتاب سوختگی، سرطان پوست، پیری زودردس پوست استفاده می شود.

عملکرد ول من

 • کاهش دادن خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی
 • کاهش دادن خطر ابتلا به سرطان
 • خاصیت سم زدایی
 • کاهش دادن خطر ابتلا به آرتروز
 • مهار کردن رشد میکروب ها
 • کند کردن روند آسیب دیدن سلول ها
 • تحریک پروتئین سازدی در عضلات و کاهش دادن اختلالات عضلانی
 • جلوگیری از تاثیر پرتو فرابنفش بر پوست

مواد تشکیل دهنده ول من

 • گیاه جینسنگ
 • سیر
 • آنتی اکسیدان ها
 • ویتامین ها
 • آمینو اسید ها
 • پارا آمینو بنزوئیک اسید

عوارض جانبی ول من

در صورتی که اثرات جانبی ذکر شده در لیست زیر برای شما اتفاق افتاد و با مرور زمان از بین نرفت به پزشک اطلاع دهید:

 • >اضطراب
 • اسهال
 • سردرد
 • عصبانیت
 • مشکلات خواب
 • نفس بد بو

نحوه مصرف ول من

پیش از مصرف مولتی ویتامین ول من در مورد داروهای دیگری که مصرف میکنید از جمله داروهای بدون نیاز به نسخه مانند ویتامین ها و داروهای گیاهی ، آلرژی ، سابقه بیماری ، شرایط پزشکی تان در حال حاضر مانند باردار بودن و یا برنامه ریزی جهت انجام جراحی با پزشک مشورت کنید. برخی از شرایط پزشکی ممکن است شما را در برابر اثرات جانبی دارو آسیب پذیرتر کند. دارو را طبق دستور پزشک مصرف کنید و راهنمایی های موجود در بسته بندی دارو را به دقت مطالعه کنید. میزان و نحوه مصرف دارو با توجه به شرایط پزشکی شما ممکن است متغیر باشد. در صورتی که پس از مصرف دارو علایم بیماری همچنان ادامه داشت و یا رو به وخامت گذاشت به پزشک مراجعه کنید.

موارد مهمی که در صورت داشتن آنها باید با پزشک تان در میان بگذارید:

 • اسکلروز جانبی آمیوتروفیک
 • در صورتی که نسبت به این دارو حساسیت دارید نباید از آن استفاده کنید.
 • باردار بودن و یا شیر دادن به نوزاد
 • مصرف مداوم مشروبات الکلی

تداخلات دارویی

اگر همزمان با مولتی ویتامین ول من از داروهای دیگری استفاده میکنید ممکن است اثربخشی ول من تحت تاثیر قرار گیرد. این وضعیت ممکن است باعث تشدید اثرات جانبی شود و یا حتی تاثیر ول من بر بدن را از بین ببرد. اگر از داروهای دیگری استفاده میکنید اعم از ویتامین ها و داروهای گیاهی؛ پزشک را در جریان بگذارید تا در پیشگیری و مدیریت تداخلات دارویی شما را راهنمایی کند.

ول من میتواند با داروهای ذکر شده در زیر تداخل ایجاد کند:

 • اوروکیناز
 • آبسیکسیماب
 • داروهای ضد فشار خون بالا
 • آسکوربیک اسید
 • آسپرین
 • مسدود کننده های کانال کلسیم

موارد منع مصرف ول من

در صورت داشتن هر یک از موارد زیر از مصرف ول من پرهیز کنید:

 • داشتن حساسیت نسبت به مولتی ویتامین ول من یا سایر مواد
 • خونریزی و یا لختگی خون
 • اگر از سولفونامید آنتی بیوتیک ها استفاده میکنید.

سوالات متداول در مورد ول من

آیا میتوان از مولتی ویتامین ول من در دوران بارداری و شیردهی استفاده کرد؟
در مورد مزایا و معایب مصرف ول من در دوران بارداری و شیردهی بهتر است با پزشک مشورت کنید.

آیا میتوان از مولتی ویتامین ول من برای بهبود عملکرد سیستم ایمنی و برطرف کردن ضعف و خستگی استفاده مرد؟
بله؛ از رایج ترین موارد استفاده ول من بهبود عملکرد سیستم ایمنی و برطرف کردن ضعف و خستگی میباشد.

از زمان شروع مصرف ول من تا بهبود علایم بیماری چقدر طول میکشد؟
اغلب مصرف کنندگان ول من گزارش کرده اند که از زمان شروع مصرف دارو تا بهبود علایم بین یک هفته تا سه ماه به طول انجامیده است.. البته ممکن است تجربه شما در این مورد متفاوت باشد. در مورد مدت زمان مصرف دارو دستورات پزشک را مد نظر داشته باشید.

زمان بندی مصرف ول من به چه شکل است؟
اغلب افرادی که از ول من استفاده کرده اند گزارش کرده اند که روزانه یک یا دو عدد از قرص های ول من را مصرف میکنند. در هر صورت دستورات پزشک در مورد زمانبندی مصرف دارو در اولویت قرار دارد.

ول من را بعد از غذا مصرف کنیم یا قبل از غذا؟
اغلب مصرف کنندگام ول من گزارش کرده اند که این دارو را بعد از غذا مصرف میکنند؛ اما ممکن است شیوه مصرف در مورد شما متفاوت باشد. در این باره بهتر است با پزشک مشورت کنید.

آیا در طول مصرف ول من لازم است حین رانندگی و کارهایی که به دقت عمل نیاز دارند احتیاط بیشتری کرد؟
اگر سرگیجه ، خواب آلودگی و افت فشار خون به شکل عوارض جانبی مصرف ول من برایتان اتفاق افتاد بهتر است از انجام کارهایی مثل رانندگی که به دقت و توجه بالا نیاز دارند اجتناب کنید. طبق توصیه داروساز ها در طول مصرف ول من نباید از مشروبات الکلی استفاده کرد زیرا مشروبات الکلی میتوانند اثرات جانبی مانند خواب آلودگی را تشدید کنند.

آیا میتوان مصرف دارو را بطور ناگهانی قطع کرد؟ یا باید به تدریج و در طول زمان اینکار را انجام داد؟
مصرف برخی از دارو هارا به دلیل بازگشت علایم بیماری نمیتوان به یکباره قطع کرد. در مورد نحوه صحیح قطع مصرف ول من با پزشک معالج مشورت نمایید.

سایر توصیه های ایمنی

در صورت فراموش کردن مصرف دارو : اگر متوجه شدید مصرف دارو را فراموش کرده اید هرچه سریعتر آنرا مصرف کنید؛ در صورتی که به نوبت بعدی مصرف دارو زمان اندکی باقی مانده است از مصرف داروی فراموش شده صرف نظر کنید و مصرف دارو را طبق برنامه پیش ببرید. اگر بصورت مکرر مصرف دارو را فراموش میکنید از تنظیم آلارم استفاده کنید و یا از اعضای خانواده بخواهید مصرف دارو را برایتان یادآوری کنند. در صورتی که تعداد داروهای مصرفی فراموش شده زیاد است جهت نحوه صحیح جبران داروهای فرامووش شده به پزشک مراجعه کنید.

سوء مصرف (اووردوز) : دارو را بیش از مقدار تجویز شده مصرف نکنید؛ مصرف دارو به مقدار زیاد تاثیری در سرعت بهبود علایم بیماری نخواهد داشت بلکه ممکن است موجب مسمومیت و بروز عوارض جانبی جدی شود؛ در صورتی که مشکوک به اووردوز هستید به اورژانس مراجعه نمایید و جهت کمک به پزشک در تسریع درمان جعبه دارو را همراه خود داشته باشید.
داروهای خود را در اختیار افراد دیگر قرار ندهید حتی اگر شرایطی مشابه با بیماری شما داشته باشند.

شیوه صحیح نگهداری دارو: دارو را در دمای اتاق و به دور از گرما و نور مستقیم نگهداری کنید؛ از قرار دادن دارو در فریزر خودداری کنید؛ دارو را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگهداری کنید.
از ریختن دارو در مسیر فاضلاب ( دستشویی و یا سینک ظرف شویی) خودداری کنید زیرا ممکن است باعث آلودگی محیط زیست شود؛ در مورد نحوه صحیح دفع داروهای بلا استفاده با دکتر داروساز صحبت کنید.

در صورت مصرف داروی تاریخ گذشته: مصرف ول من تاریخ گذشته برای یکبار نمیتواند اثرات جدی داشته باشد با این همه اگر احساس ناخوشی میکنید بهتر است به پزشک مراجعه کنید؛ ول من تاریخ گذشته میتواند روی سایر دارو های مصرفی تاثیر بگذارد؛ در صورتی که از یک دارو بصورت مداوم مصرف میکنید(مثلا در بیماران قلبی) هنگام مصرف ول من حتما تاریخ مصرف آنرا بررسی کنید.

پرسش سوال

اگر هنوز سوالی در رابطه با مولتی ویتامین ول من دارید. میتوانید آن را در انجمن پرسش و پاسخ مطرح کرده و متخصصین مربوطه در وب سایت به آن جواب دهند.

مترجم: فرهاد نامدار
نوشته شده در 12 مهر 1396
مرجع : www.tabletwise.com
دیدگاه کاربران درباره مولتی ویتامین ول من

محسن میرشکارپور

دارو را به مدت 15 روز مداوم روزی یک عدد مصرف کردم اولین تاثیری که حس کردم روی پوست صورتم بود که کمی چاق تر وروشن تر ازقبل شد.به مقدار 2کیلو طی 15روز به وزنم اضاف شد که این ازموارد نادری بود که دربدنم دیدم .همچنین احساس خستگی که همیشه سر کارم داشتم طی این مدت از بین رفت.

ارسال جواب

پرویز

سلام چاقیش برگشت پذیر هم هست با قطع مصرف؟

Armin rahimi

سلام، من مشکل خاصی ندارم و فقط بخاطر کاهش خستگی و بی حوصلگی و درس خوندن این محصول رو استفاده میکنم فقط میخواستم بدونم جزییات دقیق مصرف چجوریه و آیا بصورت دائم باید مصرف بشه و یا اینکه بعد از مدتی قطع و دوباره مصرف بشه؟ (اخه تو بعضی از نظرات خوندم که یکماه مصرف بشه و بعد از یک ماه استراحت دوباره مصرف شود) و اینکه با کدام وعده غذایی؟

ارسال جواب

داروی

مکمل ول من معمولا بصورت یک قرص در روز مصرف میشود. قرص را همراه و یا بلافاصله پس از یک وعده ی اصلی غذا مصرف نمایید. از جویدن قرص پرهیز کنید و آن را همراه با یک لیوان آب یا سایر نوشیدنی های سرد ببلعید. شرکت سازنده این محصول محدودیت زمانی برای مصرف ول من ارائه نکرده و مصرف منظم آنرا توصیه کرده است. در هر صورت توصیه میشود درمورد مدت زمان مصرفی با پزشک یا دکتر داروساز مشورت نمایید.

داروی

در پشت بسته بندی این دارو نوشته شده: "دستورات: روزانه یک قرص همراه با وعده غذایی اصلی. با یک لیوان آب سرد ببلعید و آن را نجوید. بیشتر از مقدار پیشنهادی مصرف نکنید. ول من باید با معده پر مصرف شود."

مریم

سلام من ی خانم 27 ساله هستم و حدود سه ماهه ک میرم باشگاه و برنامه ورزشی سنگینی دارم و مربی من این قرص رو واسم تجویز کرده این قرص ضرری نداره در ضمن داروی سیتالوپرام برای جلوگیری از استرس مصرف میکنم لطفا راهنماییم کنین

ارسال جواب

داروی

مکمل ول من مخصوص مردان است و شرکت تولید کننده این مکمل محصولات مشابهی با نام ول وومن را نیز برای زنان تولید کرده است که شاید منظور شما همین مورد باشد. این مکمل دارای سطوح متوسطی از ویتامین ها و مواد معدنی بوده و فاقد هرگونه ماده دارویی و هورمونی است و انتظار نمیرود با سیتالوپرام تداخل داشته باشد. به هر حال درصورت مصرف چند دارو بطور همزمان مشورت با پزشک لازم است.

سميرا

سلام . مصرف بیش از حد این دارو میتونه برای بدن مضر باشه. امکان داره بدن شما نسبت به این دارو حساسیت نشون بده . که باید با پزشک هماهنگ کنی . نمیشه هرقرصی رو حتی دارو های otc .رو سرخود مصرف کنی .ولی درمورد سیتالوپرام باید بگم که کاربرد اصلی این دارو ضد افسردگی میباشد. و به هیچ عنوان نباید بدون تایید دکتر استفاده بشه. باتشکر

علی

سلام میشه بگید روی پوست ومو جه تاثیری دارد

ارسال جواب

داروی

سلام ویتامین C موجود در این مولتی ویتامین به تشکیل طبیعی کلاژن و همچنین عملکرد پوست کمک میکند. کلاژن ماده ای است که به پوست حالت کششی و الاستیکی میدهد. علاوه بر این بیوتین، نیاسین (ویتامین B3)، روی و ریبوفلاوین (ویتامین B2) بکار رفته در ترکیب این مولتی ویتامین به محاهظت از پوست کمک می کنند. 

علی

سلام میشه تاثیراون رو روی پوست ومو بگید

ارسال جواب

داروی

شرکت vitabiotics که تولید کننده محصولات ول من است یک محصول ویژه تحت عنوان wellman skin به بازار ارائه کرده است که مخصوص محافظت و تقویت پوست و مو در مردان است.

علی

سلام من هر شب یا قرص ولمن میخوارم ایا میتوانم در روز هم از قرص ویتامین ای استفاده کنم؟

ارسال جواب

داروی

درصورتی که از بیش از یک مکمل استفاده میکنید این احتمال وجود دارد که مقدار بیش از اندازه ای از برخی ویتامین ها یا مواد وارد بدن شود. بهتر است پیش از مصرف با پزشک یا دکتر داروساز مشورت کنید.

پرستو

سلام ، من گياه خوارم و رژيم كم كالري دارم و روزي نصف قرص تينوييت ريتارد مصرف ميكنم چند ساعت بعد از خوردن ول من اين قرص رو ميخورم. مشكلي براي جذب ويتامين موجود در ول من بوجود نميايد؟ با مصرف ول من در سه ماه مژه و موهام پرپشت شده ممنونم از شما

ارسال جواب

داروی

سلام خیر در کل مشکلی ندارد. شما می توانید از مولتی ویتامین ول من در کنار سایر دارو ها استفاده نمایید زیرا این مولتی ویتامین حاوی مقادیر متوسطی از ویتامین ها و مواد معدنی است و فاقد هرگونه ماده دارویی و هورمونی می باشد. اما بهتر است پزشک را مطلع کنید و در این مورد با او مشورت نمایید.

منصور

سلام و عرض ادب. می خواستم بدونم wellman رو میشه همزمان با قرص ب کمپلکس مصرف کرد.یا اینکه هر دو یه کار رو انجام میدن. ممنون.

ارسال جواب

داروی

سلام خیر مانعی ندارد، شما می توانید مولتی ویتامین ول من را با ویتامین ها و مکمل های دیگر استفاده کنید زیرا این ویتامین حاوی مقدار متوسطی از ویتامین ها می باشد. اما به نظر می رسد نیازی به مصرف مکمل ب کمپلکس نباشد زیرا این مولتی ویتامین حاوی ویتامین های گروه B از جمله ویتامین های B1، B2، B3، B6، B12 می باشد.

رضا

سلام روزنون بخیر من به خیلی سنگین تمرین میکنم و در حال حاضر امینو bcaa استفاده میکنم و رژیم کاهش وزن دارم. اگر از ول من استفاده کنم باعث افزایش وزن میشه؟

ارسال جواب

داروی

بله، ول من باعث میشود تا جذب انرژی مواد غذایی با سهولت انجام شود و باعث افزایش وزن نیز می شود.

مجتبي

سلام من بخاطر استرس دكتر اين قرص رو برام تجويز كردند و همينطور كم خوني اي كه داشتم و خستگي هام ميخواستم بدونم با قرص پرانول ميشه خورد اين قرصو!؟ قرص پرانول رو دكتر مغزو اعصاب برام تجويز كردند و همينطور از گياه منضج هم استفاده ميكنم

ارسال جواب

داروی

سلام بله مشکلی ندارد. شما می توانید این دارو را همراه با سایر داروها مصرف کنید اما بهتر است قبل از مصرف هر دارویی با مولتی ویتامین ول من با پزشک مشورت نمایید.

علیرضا

سلام من الان دوروز هست که قرص ول من استفاده میکنم ولی هیچ تاثیری نداشته خیلی کسل و بی حال شدم ‌ایا ادامه بدم یا دیگه نخورم؟

ارسال جواب

داروی

سلام بله مصرف دارو را تا پایان دوره مصرف ادامه دهید. ظاهر شدن علائم بهبودی در افراد مختلف،‌ متغیر است. علایم بهبودی می تواند تا چند هفته و یا چند ماه پس از مصرف ول وومن ظاهر شود.

محمد

سلام من این قرصو استفاده میکنم ولی متوجه جوش های که قیلا نمیزدم روی صورتم شدم ادامه بدم به حالت عادی برمیگردم یا اینکه مصرفشو قطع یا چند روز یکبار کنم

ارسال جواب

محمد

ایا جوش زدن عادیه درمصرف این قرص اگه چند روز یکبار مصرف شه بهتر میشم یا کلا قطعش کنم مصرفو....؟

ارسال جواب

داروی

سلام جوش و آکنه جزو عوارض جانبی این دارو ثبت نشده است. در مورد زمان و مقدار مصرف و همچنین ادامه و یا قطع دارو با پزشک مشورت نمایید و طبق دستور پزشک عمل کنید.

اسماعیل پولادی

با سلام من دکتر اعصاب قرص ول من را تجویز کردن و حدود بیست رپزی خوردم و احساس خستگی از بدنم رفت و استرسم کمتر شد و این ک رفتم آزمایش چکاب کامل دادم و دیدم ویتامین b12خیلی رفته بالا شده 10800 ده هزارتا اضافه شده از چندتا دکتر سرطان مشورت کردم گفتن بخاطر مصرف مکمل بوده آیا همینطوره دیگه نیاز ب تکرار آزمایش نیست ممنونم

میثم

سلام من قرص ول من رو مصرف میکنم ادرارم رنگش تغییر میکنه و خیلی زرد میشه آیا ادامه بدم؟

ارسال جواب

علی کعب عمیر

ادرار فسفری رنگ بعد از مولتی ویتامین طبیعیه بخاطر دفع ویتامین ب اضافه اس،که جذب نشده

میثم

سلام عذر میخوام من بابت نیاز بدنم به ویتامین های روی و نیاز به تقویت موهای خودم قرص زینک پلاس میخورم . میخواستم بدونم بعد از خرید و استفاده از ول من آیا نیازی به مصرف زینک پلاس دارم؟

ارسال جواب

داروی

سلام شما می توانید از مکمل زینک پلاس در کنار مولتی ویتامین ول من یا بعد از پایان دوره مصرف ول من استفاده کنید. در این مورد با پزشک مشورت کنید و طبق نظر پزشک اقدام نمایید.

ج.م

سلام. ایا ول من برای تقویت اسپرم بارداری کاربرد دارد؟

ارسال جواب

داروی

مولتی ویتامین wellman conception میتواند در تولید طبیعی اسپرم موثر باشد

سميرا

بله . کاربرد اصلی این دارو برای تقویت اسپرم هست . وشما میتونی این قرص رو قبل از باروری استفاده کنی.

نهال

سلام عذر میخام من تو دوران ترک اعتیاد هستم.ایامیتونم از این قرص استفاده کنم.مشکلی پیش نمیاد.در حال حاضر به غیراز این قرص ولمن.قرص دیگه ای استفاده نمیکنم.خواهشن راهنمایی کنید.ممنون

ارسال جواب

داروی

درصورتی که از داروهای دیگر استفاده نمیکنید مصرف مولتی ویتامین ها مشکل خاصی ایجاد نمیکند. درصورت استفاده از سایر دارو ها از پیش با پزشک مشورت کنید.

سميرا

سلام. نه مصرف این دارو هیچ مشکلی برات پیش نمیاره. و خیلی هم میتونه به بدنت کمک کنه تا ویتامینای مختلفو جذب بدنت کنه. میتونی به مصرفش ادامه بدی

زهرا

سلام پدر من ریه هاش به خاطر سیگار اسیب دیده و دکتر هم گفتن باید بیکمپلکس ب12بزنن که چون از امپول وحشت دارن نمیزنن و فقط قرص d3مصرف میکنن و از کمبود ویتامین هم ازیت هستن میخوام بدونم این کپسول چقدر در تامین ویتامین ب12 کمک میکنه و این کپسول بهتر یا فارماتون ؟ سپاس از وقتی که میزارید

ارسال جواب

Faezeh. P

سلام من مشکل کم کاری تیروئید دارم قرص مصرف میکنم. ایا مصرف این قرص میتونه تداخل پیدا کنه و تاثیراتش رو بی اثر کنه

داروی

سلام بهتر است شما حتما در این مورد با پزشک بیمار مشورت نمایید تا پزشک راهکار مناسبی به شما ارائه نماید. در مورد مزایای مولتی ویتامین ول من و داروی فارماتون با پزشک مشورت کنید و طبق نظر پزشک اقدام به مصرف دارو نمایید.

سميرا

سلام. به نظر من قرص ول من بهترین دارویی هست که میشه برای اکثر مردا تجویز کرد. و مصرفش رو برای اقایونی که مشکل اسپرم دارند رو پیشنهاد میدم.

ارسال جواب

sajad

ایا مصرف مولتی ویتامین با ترامادول تداخل ایجاد میکند؟

ارسال جواب

داروی

سلام پیش از مصرف هر گونه دارو با مولتی ویتامین ول من، با پزشک مشورت کنید زیرا برخی داروها ممکن است بر اثرگذاری این مولتی ویتامین اثر بگذارند و یا باعث تشدید عوارض بشوند. از دستور پزشک پیروی کنید.

محمد

سلام.من خیلی از لاغری در عذابم.هر کاری هم کردم ولی چاق نشدم.میخاستم بدونم ویتامین ول من برای چاقی تاَثیری هم داره یا ن.ممنون

ارسال جواب

داروی

سلام این دارو باعث افزایش اشتها و جذب مواد مهم غذا می شود و به افزایش وزن کمک می کند.

ندا عبدي

سلام آيا مصرف اين قرص براي افرادي كه ديابت دارند و انسولين مصرف ميكنند مضر نيست؟

ارسال جواب

داروی

سلام برای حصول اطمینان از مضر نبودن این مولتی ویتامین، شرایط پزشکی و دیابت خود را به پزشک اطلاع دهید و طبق نظر پزشک اقدام نمایید.

F.ap

ایا قرص ول من و من ویت برای خانومها اگه مصرف کنند مشکلی پیش میاره؟

ارسال جواب

داروی

سلام مکمل مناسب برای خانم ها که توسط شرکت سازنده ول من تولید شده است، ول وومن می باشد، که شما با نظر پزشک می توانید آن را مصرف کنید.

shaka

سلام لطفا جواب بدید من مولتی ویتامین ول وومن و بکمپلکس رو باهم مصرف میکنم هر باعث بروز مشکل نمیشه؟؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام قرص ول من شامل مجموعه ای از ویتامین ها است که نیاز روزانه بدن شما را تامین می کند. مصرف این مکمل به تنهایی می تواند پاسخگو نیاز های روزانه شما باشد، و نیاز به مصرف سایر مولتی ویتامین ها نیست.

اسماعیل.سلمان راد

سلام. ایا قرص ولمن برافزایش وجهش منی تاثیر دارد

ارسال جواب

داروی

سلام بله این قرص باعث افزایش توانایی جنسی می شود.

اسماعیل.سلمان راد

سلام. من دوروز میشه قرص ولمن استفاده میکنم میخاستم بپرسم این دارو افزایش منی زیاد میکنه وجهش منی چطور

ارسال جواب

داروی

سلام این مکمل موجب تقویت قوای باروری و توانایی جنسی می شود.

محمدرضا

سلام ؛؛ بهترین زمان مصرف ول من چه زمانی هستش ؟؟ بعد از نهار ؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام شما می توانید روازنه بعد از وعده نهار یک عدد از این قرص را مصرف کنید.

مهدی شفیعی

سلام وقت بخیر... این ویتامین رو چند وقتی یا چند ساعتی یکبار میتونم بخورم؟؟ ب من گفتن هفته ای یکی :|

ارسال جواب

داروی

سلام دوز مصرفی این مکمل به طور معمول روزی یک عدد همراه با غذا است. بهتر است که با یک متخصص تغذیه در این رابطه مشورت کنید.

محمدغلامی

من دکتر به خاطر اینکه اسپرم بدنم نرمال بود ولی سرعتش کم بود واسم تجویز کرد حالا نمیزانم جواب بده یا نه تازه امروز شروع کردم دوستان لطفا راهنمایی کنید

ارسال جواب

داروی

سلام مصرف این مکمل باعث افزایش توانایی جنسی شما می شود. طبق دستور پزشک مصرف کنید.

اسلم ملازهی

با سلام وادب احترام.این دارو در واقع شبیه داروی کیو10(q10)نیست/ممنونبابت پاسخ به من.

ارسال جواب

داروی

سلام فرمولاسیون دو مکمل باهم متفاوت است. شاید بعضی از اثرات مصرف مکمل ها مشابه باشد و اما در کل باهم تفاوت دارند.

محسنم43ساله

من قلبم فنر داره واسه ترک اعتیادمم شربت تریاک میخورم اسپرین استاتینم میخورم دکتر واسه ظعف شدیدوبیحالی وخستگی تجویز کرد از ترسم کا تو یه سایت خوندم اسپرین تداخل داره ومقدار الکلی که تو شربت تریاک هست ترسیدم بخورم پس دادم ایا بیمار قلبی داریم که ولمن مصرف کنن

ارسال جواب

داروی

سلام بله آسپرین با مولتی ویتامین ول من تداخل دارویی دارد. شما حتماً باید پیش از مصرف این دارو شرایط پزشکی و بیماری قلبی خود را به پزشک اطلاع دهید و سپس با توجه به صلاح دید پزشک اقدام به مصرف دارو نمایید. در مورد تداخلات دارویی و شیوه مصرف داروهای ذکر شده با پزشک مشورت کنید.

Faezeh. P

سلام. من مشکل کم کاری تیروئید دارم(قرص هم میخورم) ایا میتونم این قرص رو برای بعدناهار مصرف کنم؟

ارسال جواب

داروی

سلام بله مانعی ندارد. با نظر پزشک می توانید از این مولتی ویتامین استفاده کنید.

مانی

سلام شوهرم کم خونی شدید داره و خیلی خاب میره در طول روز و قرص وارفارین هم مصرف میکنه ..میخواستم ببینم ول من موردی نداره براش با توجه به اینکه جنسینگ داخل دارو هست ؟؟ یا اینوه همون فرفولیک و ۳روزی یکبار ب کمپلکس آمپولشو بزنه؟؟ ممنون ..

ارسال جواب

داروی

سلام در این مورد حتماً باید با پزشک مشورت کنید و طبق دستورالعمل پزشک اقدام نمایید. خودسرانه دارویی مصرف نکنید.

مانی

من خودم آلگومد میخورم ..خیلی عالیه ..منتهی نحوه صحیح مصرفشو میخواستم اگه ممکنه توضیح بدید

ارسال جواب

داروی

نحوه مصرف دارو را باید پزشک با توجه به شرایط و نیاز بدن شما تعیین نماید. در این مورد با پزشک مشورت کنید.

محمدزاده

سلام من پنج سال پیش قرص ولمن گرفتم خیلی مصرف نکردم هنوز توی یخچال مونده میتونم مصرف کنم عوارض نداره که ممنون میشم جواب بدهید

ارسال جواب

داروی

سلام تا زمانی که این دارو تاریخ انقضا دارد، می توانید استفاده کنید. تاریخ انقضای مولتی ویتامین بر روی دارو درج شده است.

مجید

من آسپرین هشتاد و پلاویکس میخورم ، آیا ول من با این داروها تداخل داره

ارسال جواب

داروی

سلام بله مولتی ویتامین ول من با آسپرین تداخل دارویی دارد. در مورد زمان استفاده و شیوه مصرف داروها، با پزشک مشورت کنید.

مهسا نوری

در صورت باردار بودن می توان از این دارد استفاده کرد؟

ارسال جواب

داروی

سلام در مورد مزایا و معایب استفاده از این مولتی ویتامین در دوران بارداری با پزشک مشورت کنید و با توجه به نظر پزشک عمل کنید.

حسین

ایا از این دارو می شود برای درمان زود انزالی استفاده کرد ؟

ارسال جواب

داروی

سلام بله این دارو می تواند برای رفع و درمان زود انزالی موثر واقع شود. پیش از مصرف با پزشک مشورت کنید.

محمد

آیا تنفس سخت از عوارض مصرف مولتی ویتامین ولمن است؟ من بعداز ناهار ولمن میخورم شب هم قبل خواب بخاطر بیخوابی قرص ملاتونین مصرف میکنم آیا مصرف این دو قرص با هم مضر نیست؟

ارسال جواب

محمد

آیا تنفس سخت از عوارض مصرف مولتی ویتامین ولمن است؟ من بعداز ناهار ولمن میخورم شب هم خواب بخاطر بیخوابی قرص ملاتونین مصرف میکنم آیا مصرف این دو قرص با هم مضر نیست؟

ارسال جواب

داروی

خیر تنفس دشوار جزو عوارض جانبی این دارو نیست. حتما به پزشک مراجعه کنید. در مورد مصرف داروهای دیگر همراه با مولتی ویتامین ول من با پزشک مشورت کنید. اگر با فاصله مناسب مصرف شوند مشکلی ندارد.

دینا

این دارو برای افزایش قد هم استفاده میشه؟بابت ویتامین هاش میگم

ارسال جواب

داروی

اگر در سن رشد و با نظر پزشک مصرف شود، ممکن است تاثیر گذار باشد.

هادی

سلام، چند دوره میشه از این قرص استفاده کرد؟

ارسال جواب

داروی

دوره مصرف دارو را پزشک باید با توجه به نیاز بدن شما تعیین نماید.

هادی

سلام، چند دوره از این مولتی ویتامین میشه استفاده کرد؟

ارسال جواب

داروی

دوره مصرف مولتی ویتامین ول من بستگی به نیاز بدن شما و تشخیص پزشک دارد.

صفورا صدیق

سلام من ول من اورجینال را برای همسرم گرفتم ایا با ول من کانسپشن فرق داره کدوم برای اسپرم بهتره

ارسال جواب

علیرضا

سلام من غلظت خون دارم، آیا میتونم از ولمن استفاده کنم؟

ارسال جواب

داروی

حتما پیش از مصرف با پزشک مشورت کنید. اگر لختگی خون دارید نباید از این دارو استفاده کنید.

علیرضا

سلام، من غلظت خون دارم RBC 6,27 و HEMOGLOBIN 17.5 دارم، درضمن آنزیم های کبد من هم بالاست، آیا میتونم از ول من اسفاده کنم؟

ارسال جواب

داروی

حتما پیش از مصرف این مولتی ویتامین باید با پزشک خود مشورت کنید و در صورت صلاح دید پزشک اقدام کنید.

m.dl

این دارو بعد غذا مصرف شود یا با شکم خالی؟

ارسال جواب

داروی

اغلب مصرف کنندگان این دارو گزارش کرده اند که این دارو را بعد از غذا مصرف می کنند. در مورد زمان مصرف دارو با پزشک مشورت کنید.

sara karimi

این دارو برای تقویت سیتم ایمنی و قوای جنسی هم موثره؟

ارسال جواب

داروی

بله این مکمل برای تقویت سیستم ایمنی و همچنین تقویت قوای جنسی موثر است.

آرمان ذالکیان

سلام خسته نباشید.میشه قرص رو نصف کرد و خورد چون مشکل مری و رفلاکس معده دارم و قرص بزرگ برام قورت دادنش سخته و اذیت میشم.ممنون میشم پاسخ بدید.

ارسال جواب

داروی

در این مورد نظر پزشک‌ خود را بپرسید. با توجه به اینکه مشکل معده دارید حتما پیش از مصرف با پزشک مشورت کنید.

مهسا نوری

این دارو برای درمان زود انزولی هم موثره؟ برای آقا

ارسال جواب

داروی

بله این دارو برای درمان انزال زودرس موثر است.

Hesam

سلام.من از وقتی شروع به مصرف این دارو کردم یه حالت منگی میاد سراغم همش میرم تو فکر و یجورایی فراموشی میگیرم انگار،نمیدونم از اینه یا دلیلش چیزه دیگه س،ولی دقیقا از وقتی شروع کردم اینجوری شدم،ممنون میشم راهنمایی کنید

ارسال جواب

داروی

علائمی که ذکر کردید جزو عوارض دارو ثبت نشده است. حتما به پزشک اطلاع دهید.

علی

سلام من از وقتی شروع به استفاده از این قرص کردم سینه تا زیر شکم پوستم حساسیت داده خواستم ببینم سیتریزین با این قرص تداخل دارویی داره

ارسال جواب

داروی

ممکن است شما به این دارو حساسیت داشته باشید. حتما به فورا به پزشک مراجعه کنید. پزشک را در جریان لیست کامل داروهای خود قرار دهید تا دچار تداخلات دارویی نشوید.

عباس

سلام . من از موقعی که این قرص رو میخورم ادرارم خیلی زرد رنگ شده تقریبا فسفری رنگ . مشکلش چیشه ؟

ارسال جواب

داروی

تغییر رنگ ادرار جزو عوارض این دارو ثبت نشده است. به پزشک اطلاع دهید.

سوگند

سلام. قرص ول من رو میشه هنگام سرماخوردگی استفاده کرد؟

ارسال جواب

داروی

منعی ندارد.

ندا موسوی

مربی بهم گفته باید مکمل مصرف کنم. من خانم هستم ۳۳ ساله می تونم این مکمل رو مصرف کنم؟

ارسال جواب

داروی

این مکمل مخصوص اقایان است شما می توانید مکمل مخصوص خود را با نظر پزشک مصرف کنید.

نسیم

بوی بد دهان و اسهال بعد از مصرف این دارو عادی عست؟

ارسال جواب

داروی

بله نفس بد بو و اسهال، از عوارض جانبی این دارو می باشند. پزشک را در جریان بگذارید.

ali poormehr

تا چه قدر و تا چند روز میشه از این مولتی ویتامین استفاده کرد؟

ارسال جواب

داروی

میزان و مقدار و دوره مصرف این دارو بستگی به نیاز بدن شما و وضعیت شما دارد که باید پزشک تشخیص دهد. با پزشک مشورت کنید.

مهسا نوری

من خوندم تو سایت که اگر خونریزی غیر معمول دارید نباید ار این مولتی ویتانین استفاده کنید. من خونریزی از ناحیه واژن دارم که غیر طبیعی هست نمیشه مصرف کنم؟

ارسال جواب

داروی

بله نباید از این مکمل استفاده کنید.

Amid

سلام، برعکس اون چیزی که شما گفتید اضهال آوره، اما منو این قرص یوبس کرده.چرا؟

ارسال جواب

داروی

یبوست جزو عوارض جانبی این دارو ثبت نشده است. این موضوع را به پزشک اطلاع دهید.

Mehdi

سلام،من چند روزه این قرصو میخورم الان متوجه شدم تو کمرم شده پر جوش و باعث خارش هم شده موردی نداره ادامه بدم باتشکر

ارسال جواب

داروی

ممکن است شما به این دارو آلرژی داشته باشید. با پزشک در جریان بگذارید.

رضا‌جعفری

سلام.رضا‌هستم‌۴۷‌سالمه قوای‌جنسیم‌ضعیف‌شده‌ ایا‌این‌مکمل‌تاثیری‌روی‌‌قوای جنسی‌داره.

ارسال جواب

داروی

بله این دارو برای درمان و رفع انزال زودرس و افزایش میل جنسی مفید است.

شایلی

سلام وقتتون بخیر . میشه این مولتی ویتامین رو بدون مصرف پزشک برای تقویت سیستم ایمنی بدن مصرف کرد ؟؟؟

ارسال جواب

داروی

بهتر است دارو را با نظر پزشک مصرف کنید.

مهسا نوری

این مولتی ویتامین تاثیری در اشتها داره؟

ارسال جواب

داروی

بله این مکمل می تواند اشتها را افزایش دهد.

فاطمه صابری

اسهال میتونه از عوارض ول من باشه؟

ارسال جواب

داروی

بله اسهال از عوارض جانبی این دارو است. به پزشک اطلاع دهید به ویژه اگر ادامه یافت.

ملیکا کتابدار

مولتی ویتامین ول من تاثیری بر روی استرس و اضطراب هم داره؟ موثرع واقعا؟

ارسال جواب

داروی

بل این دارو برای رفع و از بین بردن استرس موثر است.

حسن حسنی

مصرف هم زمان کپسول ایکس اید با قرص ول من باهم چه عوارضی دارد. ایا به بدن اسیب میزنه. ممنون میشم جواب بدین

ارسال جواب

حسن حسنی

مصرف همزمان کپسول ایکس اید با قرص ول من چه عوارضی دارد. مصرف همزمان مشکلی پیش نمیاره.

داروی

در مورد تمام داروهای مصرفی خود از جمله داروهای با نسخه و یا بدون نسخه مثل ویتامین ها و داروهای گیاهی با پزشک مشورت کنید تا دچار تداخلات دارویی و عوارض آن نشوید.

نیلوفر مرادی

مولتی ویتامین ول من رو میشه برای کودکان هم استفاده کرد ؟

ارسال جواب

داروی

این مکمل مختص بزرگسالان است. از مکمل و مولتی ویتامین مناسب برای سن کودک استفاده کنید.

farzane

من از وقتی که مولتی ویتامین ول من استفاده میکنم اشتهام خیلی زیاد شده و بعد از اون معده درد می‌گیرم طبیعیه؟

ارسال جواب

داروی

معده درد میتواند از عوارض جانبی موقت این دارو باشد. اگر ادامه پیدا کرد به پزشک اطلاع دهید.

امیدی فر

جوش های ریز بازو و کمر از عوارض مصرف مولتی ویتامین ول من است ؟

ارسال جواب

داروی

خیر علائمی که ذکر کردید از عوارض جانبی این دارو نیست.

mohamad

مولتی ویتامین ول من برای تقویت سیستم ایمنی بدن هم خوبه ؟

ارسال جواب

داروی

بله مولتی ویتامین به دلیل انواع ویتامین ها و مواد معدنی که دارد، به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

Zahra

ساخت کدوم کشوره؟

ارسال جواب

داروی

این محصول ساخت کشور انگلستان می باشد.

مصطفی

آیا قبل ورزش میشه این قرص رو خورد!؟

ارسال جواب

داروی

بله این مکمل می تواند در افزایش انرژی و نشاط موثر باشد.

Donya

سلام زرد شدن رنگ ادرار با مصرف این مکمل عادیه؟

ارسال جواب

داروی

بله تغییر رنگ ادرار می تواند به دلیل مصرف مولتی ویتامین ول من باشد. به پزشک اطلاع دهید.

Hasti

برای کسی که غلظت خون داره این قرص اوکی هست؟

ارسال جواب

داروی

برای اطمینان از بی خطر بودن این دارو با پزشک خود گفت و گو کنید.

امیدی فر

این قرص میتونه باعث افزایش نیرو بشه؟

ارسال جواب

داروی

بله این دارو می تواند باعث افزایش نیرو، نشاط و انرژی فرد بشود

mohamad

برای آقایون 60ساله هم خوبه؟

ارسال جواب

داروی

اگر قصد مصرف این مولتی ویتامین را دارید، باید با نظر پزشک مصرف شود.

Zahra

اگه کسی برای ریزش مو فیناستراید هرروز مصرف کنه ول من هم میتونه استفاده کنه؟ تداخلی نداره؟

ارسال جواب

داروی

خیر تداخلی ندارد.

nazi

مولتی ویتامین کی ها مصرف بشه؟و برای کم خونی میشه مصرف کرد؟

ارسال جواب

داروی

کپسول را بعد از یک وعده ی اصلی غذا و همراه با یک لیوان پر از آب مصرف کنید. بله این مکمل برای رفع کم خونی موثر است.

سهرابی

سلام ، بین مولتی ویتامینای ول من و اکتی من و انرژکس و من ویت و ….. ، کدومشون رگ رو تنگ تر میکنن تا فشار خون افزایش پیدا کنه ؟؟

ارسال جواب

داروی

حتما برای مشاوره با پزشک خود مشورت کنید تا پزشک بهترین دارو را متناسب با شرایطتان به شما پیشنهاد کند.

samir

برای تقویت سیستم ایمنی بدن موثره یا ن؟

ارسال جواب

داروی

بله مولتی ویتامین ول من حاوی ترکیباتی مانند سلنیوم و روی می باشد که به بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

Mohammad

من ۱۷سالمه آیا این دارو برای رشد قد موثره

samir

دکتر برای کم خونی مفیده؟

ارسال جواب

داروی

بلهداین مکمل برای رفع کم خونی موثر است.

محمدی

مصرف مولتی ویتامین می‌تونه باعث چاقی و افزایش وزن بشه؟

ارسال جواب

داروی

مولتی ویتامین ها باعث افزایش وزن و در نتیجه آن ممکن است موجب افزایش وزن بشوند.

مهلا بانو

در دوران بارداری و شیردهی میشه استفاده کرد؟

ارسال جواب

داروی

در مورد مزایا و معایب مصرف ول من در دوران بارداری و شیردهی بهتر است با پزشک مشورت کنید.

مهلا بانو

در دوران بارداری و شیردهی میشه استفاده کرد؟

ارسال جواب

محمدعلی قاضی زاده

سلام من متاسفانه یک روز درمیان عصرها کمی شیره تریاک با قل قلی میکشم آیا میتوانم قرص ولمن مصرف کنم مشکلی پیش نمیاد با احترام قاضی زاده

ارسال جواب


ارسال دیدگاه برای مولتی ویتامین ول من

شما می توانید سوال های خود را در انجمن پرسش و پاسخ وب سایت داروی مطرح کنید و پزشکان و متخصصین داروی در این رابطه پاسخ دهند.

برای ارسال دیدگاه در این وب سایت شما بایستی قوانین وب سایت را در این رابطه مطالعه کنید.