موارد مصرف زینک اکساید

زینک اکساید یک ماده معدنی است.

پماد زینک اکساید برای درمان ضایعات پوستی ناشی از بستن پوشک، سوختگی های خفیف، تَرَک های شدید پوستی و سایر تحریکات جزئی پوستی مورد استفاده قرار میگیرد.

شیاف زینک اکساید برای درمان خارش، سوزش، تحریک پذیری و سایر ناراحتی های مقعدی ناشی از هموروئید یا حرکات دردناک روده مورد استفاده قرار میگیرد.

پماد زینک اکساید تحت نام های تجاری فراوانی به بازار عرضه میشود.

پماد زینک اکساید همچنین ممکن است برای اهداف دیگری مورد استفاده قرار گیرد که در این راهنمای دارویی به آن ها اشاره نشده است.

اطلاعات مهم در مورد زینک اکساید

راهنمایی های موجود در بسته بندی دارو را به دقت مطالعه کنید. درصورت داشتن هرگونه بیماری یا حساسیت و یا استفاده از سایر دارو ها به پزشک اطلاع دهید.

درصورت داشتن حساسیت نسبت به هر یک از موارد زیر نباید از پماد زینک اکساید استفاده کنید:

  • زینک (روی)
  • دایمتیکون
  • پماد لانولین
  •  روغن جگر ماهی کاد
  • ژله پترولیوم
  • پارابن ها
  • روغن معدنی
  • موم

پماد زینک اکساید قادر به درمان عفونت های قارچی یا باکتریایی نیست. درصورت داشتن علایم عفونت از جمله سرخی، گرمی و یا بیرون زدن ترشحات از محل آسیب دیدگی پوست به پزشک مراجعه کنید.

اینکه زینک اکساید میتواند به جنین آسیب برساند یا خیر تاکنون مشخص نشده است. درصورتی که باردار هستید بدون توصیه پزشک از این دارو استفاده نکنید.

اینکه زینک اکساید میتواند وارد شیر مادر شده و به نوزاد شیرخوار آسیب برساند تاکنون مشخص نشده است. درصورتی که به نوزاد خود شیر میدهید بدون تجویز پزشک از این دارو استفاده نکنید.

نحوه مصرف زینک اکساید

دارو را دقیقا طبق دستور پزشک مصرف کنید. این دارو را در مقادیر بیشتر یا کمتر و یا طولانی تر از میزان توصیه شده، استفاده نکنید.

از مصرف زینک اکساید بصورت خوراکی اجتناب کنید. داروهای موضعی تنها برای استفاده در سطح پوست هستند. شیاف های زینک اکساید تنها برای استفاده مقعدی هستند.

دارو را روی سطح پوست بمالید بطوری که ناحیه مورد نظر بصورت کامل توسط پماد پوشیده شود. در اغلب موارد پس از مالیدن دارو روی پوست ممکن است لایه سفید نازکی از دارو روی پوست باقی بماند.

برای درمان تَرَک های پوستی، زخم های خفیف ناشی از سوختگی و یا سایر تحریکات پوستی خفیف، از دارو را تا حداکثر مقدار مورد نیاز استفاده کنید و آن را به آرامی روی پوست بمالید.

جهت درمان ضایعات پوستی ناشی از بستن پوشک، دارو را هر بار حین تعویض پوشک مورد استفاده قرار دهید.  استفاده از زینک اکساید پیش از خواب و یا هنگامی که بین تعویض پوشک ها مدت زمان طولانی وجود داشته باشد؛ از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

برای پیشگیری از وخیم تر شدن ضایعات پوستی ناشی از بستن پوشک، پوست اطراف آن باید تمیز و خشک نگهداری شود. پوشک های خیس شده در کوتاه ترین زمان ممکن باید تعویض شوند. پیش از بستن پوشک جدید اجازه دهید پوست بطور کامل خشک شود.

درصورت استفاده از پودر زینک اکساید، آن را به آرامی روی پوست بپاشید تا از گسترش آن در هوای اطراف جلوگیری شود. پس از استفاده، درب دارو را محکم ببندید.

قبل و بعد از مصرف شیاف زینک اکساید دستان تان را بشویید.

سعی کنید پیش از مصرف شیاف زینک اکساید، مثانه و رده تان خالی باشد. همچنین ناحیه مقعدی باید بصورت کامل خشک و تمیز باشد.

دارو (شیاف) را از بسته بندی آن خارج کرده و از نگه داشتن طولانی مدت آن در دست تان خودداری کنید زیرا میتواند ذوب شود. 

روی سمت چپ بدن تان دراز بکشید بصورتی که زانو ها به سمت قفسه سینه باشد. سپس شیاف را به آرامی وارد مقعد کنید.

به مدت چند دقیقه در حالت دراز کشیده بمانید؛ شیاف به سرعت شروع به ذوب شدن خواهد کرد. دست کم تا یک ساعت پس از استفاده از شیاف زینک اکساید از رفتن به حمام اجتناب کنید.

درصورتی که یک هفته پس از مصرف دارو علایم بیماری رو به بهبود نگذاشت به پزشک اطلاع دهید.

این دارو را در دمای اتاق و بدور از رطوبت و گرما نگهداری کنید.

برای پیشگیری از ذوب شدن شیاف زینک اکساید میتوانید آن را درون یخچال نگهداری کنید.

استفاده بیش از مقدار توصیه شده از زینک اکساید تاثیری در تسریع روند بهبودی نخواهد داشت.

درصورتی که زینک اکساید بطور اتفاقی توسط فردی بلعیده شود باید به اورژانس مراجعه شود.

هشدار ها و موارد احتیاط

بدون دستور پزشک، قرار دادن داروهای دیگر روی ناحیه مورد درمان با زینک اکساید اجتناب کنید.

اگر زینک اکساید وارد چشم شود، باید چشم ها را با آب شست و شو دهید.

پماد زینک اکساید نباید برای درمان سوختگی های شدید و زخم های عمیق مورد استفاده قرار گیرد.

عوارض جانبی زینک اکساید

در صورت بروز علایم واکنش آلرژیک از جمله مشکل در تنفس، کهیر، تورم صورت، دهان، لب ها و گلو به اورژانس مراجعه نمایید.

درصورت داشتن درد مداوم یا خونریزی مقعدی، مصرف دارو را متوقف کرده و به پزشک مراجعه کنید.

این لیست همه عوارض جانبی پماد زینک اکساید را در بر نمی گیرد، بروز هرگونه عوارض جانبی غیر منتظره را به پزشک خود اطلاع دهید.

تداخلات دارویی

دور از انتظار است که داروهای خوراکی یا تزریقی با پماد زینک اکساید تداخل ایجاد کنند. با این حال درصورت استفاده از هرگونه دارو اعم از دارو های گیاهی، داروهای با نسخه یا بدون نیاز به نسخه پزشک و ویتامین ها، پزشک را در جریان بگذارید.

پرسش سوال

اگر هنوز سوالی در رابطه با پماد زینک اکساید دارید. میتوانید آن را در انجمن پرسش و پاسخ مطرح کرده و متخصصین مربوطه در وب سایت به آن جواب دهند.

مترجم: فرهاد نامدار
نوشته شده در 09 شهريور 1397
مرجع : www.drugs.com
دیدگاه کاربران درباره پماد زینک اکساید

مهسا

ایا زینک سرطان زااست؟

ارسال جواب

داروی

سلام خیر . در این مورد چیزی ثابت نشده است

مهسا

من زینک رو برای رفع تیرگی استفاده میکنم ایا زینک سرطان زاست؟چون بعضیا میگن سرطان زاست و ضرر داره

ارسال جواب

داروی

سلام استفاده از عناصر در دارو ها به گونه ای است که کمترین عارضه ممکن را داشته باشد. اگر گزارشی مبنی بر سرطان زا بودن عنصری به صورت تنها ارائه می شود، دلیل بر این نیست که وجود آن عنصر در هر دارویی این مشکل را ایجاد می کند. زیرا فرمولاسیون ساخت دارو به گونه ای است که کمترین عارضه را ایجاد کند نه اینکه موجب سرطان شود. بهتر است که این دارو ها را با دستور پزشک مصرف کنید و در مورد همه نگرانی ها خود با پزشک مشورت کنید.

مهدیه آقایی

من دیروز برای برداشتن زگیل به دکتر مراجعه کردم و دکتر گفت ک باید از پماد زینک استفاده کنم ولی یه بار ک استفاده کردم پماد داخل حفره زخم رفته و خشک شده ...باید چیکار کنم آیا ضرری داره و حتما باید کاملا پاک بشه ؟

ارسال جواب

داروی

سلام دارو را باید طبق دستور پزشک مصرف کنید. و اگر در حین مصرف مشکلی برای شما به وجود آمد باید با پزشک خود مشورت کنید.

ا.م

ازپمادزینک اکساید برای تیرگی اطراف لب میشه استفاده کرد

ارسال جواب

داروی

سلام برای برطرف کردن تیرگی پوست بهتر است از دارو های مناسب این کار استفاده کنید. به همین منظور می توانید با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

زهرا محمدی

سلام.برای تیرگی زیر بغل استفاده میکنم .میگن که باعث میشه غده لنفاوی تحریک بشه .درسته؟

ارسال جواب

داروی

سلام بله زینک اکساید روی فعالیت غدد لنفاوی تاثیر می گذراد. بر اساس مطالعات انجام شده تاثیر این ماده بر روی غدد لنفاوی منفی است.

Kave_khan86 اینستا

سلام من هم برای زیر بغل استفاده کردم و غده های لنفاویم تخریک شد و به دکتر مراجعه کردم و 15روز انتی بیوتیک استفاده کردم

مامان محمد

سلام من آبله مرغان دارم و دکتر برایم پماد زینک اکساید رو تجویز کرده میخواستم ببینم این پماد در بهبودی زخم ها و تاول ها و همچنین از بین بردن جای زخم ها کاربرد دارد؟با تشکر

ارسال جواب

داروی

سلام بله این پماد برای درمان ضایعات پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.

سیما

این پماد برای درمان جوش باسن و سینه هم میتونه مفید باشه؟

ارسال جواب

داروی

از این پماد به منظور درمان تحریکات مختلف پوستی استفاده می شود. بهتر است که ابتدا با پزشک مشورت کنید و با نظر پزشک دارو را مصرف کنید.

امید پارسه

شما اگ استفاده کنید و جوش هارو درمان کنه بعد از قعط دارو دوباره همون آش همون کاسه بهترین کار درست اینکه کبدتان رو درمان کنید کبد شما چرب است

پریسا

سلام من وکس صورت انجام دادم و صورتم زخم شده روی گونه هام الان دو روزه پماد زینک استفاده میکنم چکار کنم که زود زخم ها خوب بشن

ارسال جواب

داروی

شما می توانید از کرم یا پماد های ترمیم کننده پوست استفاده کنید.

فرحناز

من ازاین پمادبرای بوی زیربغل وهمچنین برای رفع تیرگی کشاله رانهااستفاده میکنم دقیقابعدازهربارحمام کردم میخوام بدونم کارم درست یانه چه عوارضی داره

ارسال جواب

داروی

از این پماد به منظور درمان ضایعات پوستی ناشی از بستن پوشک، سوختگی های خفیف، تَرَک های شدید پوستی و سایر تحریکات جزئی پوستی استفاده می شود. برای استفاده به منظور دیگر قبل از شروع مصرف دارو حتما باید با پزشک مشورت کنید زیرا مصرف دارو بدون دستور پزشک ممکن است شما را با عوارض ناخواسته، از جمله مشکلات پوستی مواجه کند.

مریم بچاری

سلام برا بوی زیر بغل میشه از این پوماد استفاده کنم

ارسال جواب

مریم

سلام ممنونم از زحمات شما ی سوال دارم از پماد زینک برای زیر بغل استفاده کنی چ عوارضی داره آیا باعث تحریک غده لنفاوی می شود

داروی

سلام بله این پماد برای رفع بوی بد عرق استفاده می شود. بهتر است قبل از مصرف، تجویز پزشک را دریافت کنید.

داروی

سلام بله. بهتر است این دارو را طبق نظر و دستور پزشک مصرف نمایید.

هستی

من از پماد برای رفع تیرگی کشاله ران استفاده میکنم وهیچ حساسیتی تاحالا نسبت به مصرف این پماد نداشتم ایا کارم درسته

ارسال جواب

داروی

سلام بله این دارو برای رفع تیرگی های پوست مورد استفاده قرار می گیرد و موثر واقع می شود. بهتر است دارو را طبق نظر پزشک استفاده کنید.

جاسم سلطانی

سلام ببخشید در روز باید چن بار استفاده شه بعد بار اول زدی خواستی دوباره بزنی رو صورتت باید صورتتو اول بشویی میشه راهنمایی کنید ممنون

ارسال جواب

اودین

دقیقا سوال منم هست، اینکه چند بار استفاده بشه در روز و اینکه چطور شسته بشه که به پوست آسیب نزنه

فاطي

سلام من از موبر استفاده كردم بعد صورتم ورم كرده و قرمز شده و الان دارم از زينك استفاده ميكنم ايا جوابي ميگيرم؟ و اينكه تا چه مدت بايد استفاده كنم؟

ارسال جواب

طناز رفیعی

اره خوبه تاثیر داره

داروی

سلام بله این دارو برای تحریکات جزئی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرد. قبل از مصرف این دارو، با پزشک خود مشورت کنید. مدت زمان مصرف این دارو به شرایط شما و نظر پزشک بستگی دارد. در این مورد با پزشک خود صحبت کنید.

پرستو

سلام من از کرم زینک اکسید به مدت ۵روز برای سفید شدن زیر بغل استفاده کردم زیر بغلم غده های ریز و درشت در اومده در هر دو طرف و دردناکن میشه راهنماییم کنید آیا عوارض استفاده از کرم هست؟

ارسال جواب

سودا

سلام منم مثل شما شدم آخرش دلیلشو دونستید؟

امید پارسه

من جای شما بودم دیگ استفاده نمیکردم ازین پماد با پوست شما سازگار نیست بعدا ممکنه مشکلاتی بوجود بیاره

طناز رفیعی

استفاده نکن آبلیمو بزن چند شب موقع خواب درست میشه

داروی

سلام پماد زینک اکساید می تواند غدد لنفاوی زیر بغل را تحریک کند. این موضوع را به پزشک اطلاع دهید.

لیلی

سلام ببخشید به‌علت سوختگی کشاله ران از پماد زینک استفاده کردم و جوش زدم وقرص حساسیت خوردم بهترشدم ولی بعد ازاون خارش گرفتم وپوستم ترک برمیداره دوسه هفته است خوب میشه دوباره خارش و ترک ها برمیگردن بنظرتون چه پمادی استفاده کنم برای خشکی و خارش و ترک کشاله رانم

ارسال جواب

داروی

سلام شما باید توسط پزشک متخصص معاینه شوید تا علت علائمی که ذکر کردید، مشخص شود و سپس دارو مصرف نمایید.

الهام اویسی

من از پماد زینک برای رفع بوی بدن ب مدت ده روز استفاده کردم بعد هربار حموم کردم تقریبا ی روز درمیون.الان متوجه شدم ک ی غده داخل سینه سمت راستمه .نگران شدم .واقعا این عارضه از استفاده ایت پماده یا خیر .لطفا راهنمایی کنید.ممنون

ارسال جواب

داروی

سلام این پماد در بعضی افرادی که این کرم را برای رفع بوی زیر بغل استفاده می کنند، باعث تحریک یا درد غدد زیر بغل می شود. پزشک را در جریان بگذارید.

سعیده ابراهیمی

باسلام من مدتی از پماد زینک رو جوشم میزدم اما الان سیاه شده و جاشم مونده

ارسال جواب

سعیده ابراهیمی

میشه راهنمایم کنید؟

اميد نظري

سلام بنده از اين پماد استفاده ميكنم و با هيچ چيزي پاك نميشه، چكار بايد كرد؟

ارسال جواب

فائزه آزادی

سلام من برای سفید شدن زیر بغلم و کشاله‌ی رونم استفاده کردم که متاسفانه به طرز فجیهی کشاله‌ی رونم سوخت بعدش هم زیر بغلم که هنوز خوب نشده میخواستم بدونم این سوختی پوستم از عوارض زینک هستش?

ارسال جواب

داروی

سلام عوارضی که ذکر کردید جزو عوارض جانبی این دارو ثبت نشده است. این موضوع را حتماً به پزشک اطلاع دهید و برای درمان سوختگی با او مشورت کنید.

پویا

سلام من حالمو برداشتم و پماد زنیک استفاده میکنم اما هیچ تغییری ندیدم

ارسال جواب

داروی

سلام دارو تا پایان دوره مصرف تجویز شده توسط پزشک مصرف نمایید. اگر علائم همچنان ادامه پیدا کرد و یا بدتر شد، پزشک را در جریان بگذارید.

پویا

سلام من خالمو برداشتم و دکتر کرم زنیک را برام تجویز کرده والان ی ماه است استفاده میکنم اما هیچ تغییری ندیدم

ارسال جواب

داروی

سلام پماد را تا پایان دوره مصرف توصیه شده توسط پزشک مصرف کنید تا نتیجه بگیرید. اگر بعد از اتمام دوره مصرف این پماد،‌ تاثیری مشاهده نکردید، به پزشک مراجعه کنید و با او مشورت نمایید.

سيما رويايي

وقتي پماد زينك اكسايد رو روي يك نقطه از صورت براي جوش گذاشتم چند دقيقه يا چند ساعت بعد بايد بشورمش؟

ارسال جواب

داروی

سلام می توانید بگذارید ۲ تا ۴ ساعت روی پوستتان بماند و سپس بشویید. در این مورد با پزشک مشورت کنید.

سيما رويايي

وقتي پماد زينك اكسايد رو روي يك نقطه از صورت براي جوش گذاشتم چند دقيقه يا چند ساعت بعد بايد بشورمش؟

ارسال جواب

Mahdiyh

سلام من از پماد زین اکساید استفاده کردم بزای رفع تیرگی بدن ولی در یک جای نقطه بدنم اندازه لوبیا متورم شده است آیا به خاطر استفاده از پماد بوده است؟

ارسال جواب

داروی

سلام بله ممکن است به دلیل مصرف این دارو غدد لنفاوی و یا قسمتی از بدن متورم شود. به پزشک مراجعه کنید و او را در جریان بگذارید.

فری

سلام . دوستانی که برای رفع بوی عرق زیر بغل استفاده کردند و دچار درد و غده شدند . این پماد نباید به صورت مالشی زیر بغل استفاده بشه و تنها کافیه که کمی زیر بغل به پماد اغشته بشه . منم اوایل استفاده یک هفته که بصورت مالشی استفاده کردم دچار درد شدم . اما با این روش که تنها اغشته بشه درد ادامه پیدا نکرد و الان دو سال هست که بصورت مداوم بعد از هر حمام استفاده می کنم

ارسال جواب

مريم

چيكار كردي دردت خوب شد؟

محسن طهماسبی

پماد زینگ اکساید برای مادرم که دستاش لک زده بود استفاده کرد که الان حساسیت کرده و جوش زده همراه باخارش مثل اگزما میمونه داروی برای خوب کردنش چیه ممنون میشم بفرماید

ارسال جواب

داروی

سلام ممکن است مادر شما به این دارو حساسیت و آلرژی داشته باشد. به پزشک مراجعه کنید و او را در جریان بگذارید. برای درمان عوارض از پزشک کمک بگیرید.

فاطی

سلام، من من روی سینه هام ترک پوستی دارم میتونم استفاده کنم؟

ارسال جواب

امید پارسه

بنظرم وازلین هم میتونه کارساز باشه واسه ترک پا ک خوب بوده حالا جاهای دیگ بدن رو نمیدونم؛ی نظریه بود

داروی

سلام بله پماد زینک اکساید برای رفع ترک های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.

سحر

سلام وقتتون بخیر برای کاهش درد و سوزش کهیر میشه از پماد زینک اکساید استفاده کرد؟

ارسال جواب

داروی

سلام این دارو برای درمان تحریکات جزئی پوست و ضایعات پوستی موثر است. پیش از مصرف دارو حتماً با پزشک مشورت نمایید و طبق دستور پزشک اقدام کنید.

افسانه رضایی

سلام من پمادزینک اکسایدروبرای رو سن شدن ناحیه تناسلی استفاده میکنم میخواستم بدونم اشکال نداره داخل واژن شده باشه

ارسال جواب

داروی

سلام بله این پماد برای رفع تیرگی های پوست ناحیه تناسلی کاربرد دارد. سعی کنید هنگام استفاده این پماد وارد واژن نشود. از این پماد فقط در قسمت بیرونی واژن استفاده کنید و برای قسمت مخاطی واژن استفاده نکنید.

بهاره رهنما

سلام من میخوام از پماد زینک استفاده کنم برای رفع تیرگی پوست وترک پوست تاثیری داره یاخیر ممنون میشم بگین

ارسال جواب

داروی

سلام بله این دارو برای رفع تیرگی های پوست و لکه های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد و موثر واقع می شود. دارو را طبق دستور و نظر پزشک مصرف کنید.

ملیسا

سلام من از این کرم برای از بین بردن بوی بد زیر بغل استفاده می کنن ایا این کار درسته؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام بله این دارو برای رفع بوی بد و عرق زیر بغل استفاده می شود. دارو را با تجویز پزشک و با توجه به نظر پزشک مصرف نمایید.

تارا

من زینک رو روی هاله سینم میزنم رنگش روشن شه عوارض خطرناکی ک نداره ؟

ارسال جواب

داروی

سلام این دارو را با تجویز و طبق دستور پزشک در مدت زمان توصیه شده و با دوز مناسب مصرف نمایید. اگر هرگونه علائم غیر منتظره ای مشاهده کردید، فورا پزشک را در جریان بگذارید. در مورد عوارض جانبی احتمالی این دارو با پزشک مشورت نمایید.

پریسا

سلام من از پماد زینک برای رفع افتاب سوختگی صورت استفاده کردم.شب ک خوابیدم صبح همه صورتم ورم کرد و چشام باد کرد و خیلی ریز شد..از رو دماغمم اب چرک میاد..

ارسال جواب

داروی

سلام با توجه به علائمی که ذکر کردید، ممکن است شما به این دارو آلرژی داشته باشید. سریعا به پزشک و یا اورژانس مراجعه کنید.

پریسا

راستی اطارف بینیم هم پوست پوست شد و چشام ب شدت میسوزه

ارسال جواب

داروی

حتماً به پزشک مراجعه کنید و او را در جریان بگذارید.

مریم

سلام برای رفع بوی زیر بغل میشه از پماد زینک استفاده کرد چ عوارضی داره آیا باعث غده لنفاوی میشه ممنون میشم جوابم رو بدید با تشکر از همه دست اندرکاران

ارسال جواب

داروی

سلام بله اما بهتر است دارو را با تجویز پزشک مصرف نمایید. پماد زینک اکساید برای رفع بوی بد و عرق مورد استفاده قرار می گیرد. این دارو ممکن است در بعضی افراد باعث تحریک غدد لنفاوی و خارش و درد در ناحیه زیر بغل بشود. اگر بعد از یک بار مصرف این دارو دچار این علائم شدید، از مصرف مجدد این پماد خودداری نمایید.

آرزو

ببخشيد من چند مدت از اين كرم زينك استفاده كردم گفتن برا تيرگى خوبه اما پشته گردنم غدد لنفانيه چيزيه كه ورم كرد درد دارم ميشه بگين چيكار كنم خيلى ميترسم

ارسال جواب

داروی

سلام ممکن است مصرف این دارو سبب تحریک غدد لنفاوی شما شده باشد. به پزشک مراجعه کنید و به او اطلاع دهید.

روژ ویس

ببخشید پماد زینک واسه جوش هم به کار میره ؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام بله پماد زینک اکساید برای درمان جوش و آکنه و همچنین کاهش لکه های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد.

پریسا نادری

سلام آیا استفاده از این پماد برای رفع تیرگی آلت تناسلی زنان اشکال داره یا نه؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام بله پماد زینک اکساید می تواند برای رفع تیرگی واژن موثر باشد. پیش از مصرف با پزشک مشورت نمایید.

پریسا نادری

سلام آیااستفاده از این پماد برای رفع تیرگی آلت تناسلی زنان کوثر است یا نه؟؟ در ضمن عوارض هم داره یا نه؟؟

ارسال جواب

داروی

سلام پماد زینک اکساید یک لوسیون موضعی موثر با کمترین عوارض جانبی است که در رفع تیرگی ناحیه تناسلی و واژن موثر واقع می شود.

سارا

سلام من به پزشک مراجعه کردم برای اینکه غدد عرق در ناحیه تناسلی فعال بود ایشون پماد زینک اکساید و انتی بیوتیک دادن ضرر نداره!!

ارسال جواب

داروی

سلام اگر پزشک این دارو را برای شما تجویز کرده، آن را تا پایان دوره مصرف دارو، طبق دستور پزشک مصرف نمایید. هر دارویی عوارضی دارد اما اگر با تجویز پزشک مصرف شود، احتمال بروز این عوارض کاهش می یابد.

مريم

من واسه ي زير بغل استفاده كرده الان خيلي متورم ودردناك شده اگه كسي تجربه داره بگه بايد چيكار كنم؟

ارسال جواب

داروی

مصرف این پماد در بعضی افراد سبب تورم و درد در ناحیه غدد لنفاوی می شود. حتما به پزشک اطلاع دهید و اورا در جریان بگذارید.

ژیلا سرکهکی

من کرم زنیک اکساید خریدم دور واژنم سیاهه میخوام سفید بشه چطور استفاد کنم چند روز تاثیرمیزاره

ارسال جواب

داروی

میزان استفاده و مدت زمان استفاده از این دارو بستگی به نظر پزشک دارد، حتما با پزشک مشورت کنید‌.

الهام سلمانیان

باسلام من سه ماه ازپمادزینک برای کشاله ی ران استفاده میکنم ولی خیلی خارش دارم چکارکنم

ارسال جواب

الهام سلمانیان

سلام من سه ماه ازپمادزینک برای کشاله ی ران استفاده میکنم وخیلی خارشدارم چکارکنم

ارسال جواب

داروی

ممکن است شما به این دارو حساسیت داشته باشید. به پزشک اطلاع دهید.

الهام سلمانیان

سلام من سه ماه ازپمادزینک برای کشاله ی ران استفاده میکنم وخیلی خارشدارم چکارکنم

ارسال جواب

مریم

من پماد زینک اکساید رو بجای کترومتازول وارد واژنم کردم ،،آیا خطر نداره،،،

ارسال جواب

داروی

این پماد نباید وارد واژن بشود. اگر وارد شد حتما محل را کاملا شست و شو دهید.

زارعی چشمه کبودی

سلام من چند ساله از پماد زینک اکسید برای بوی زیر بغل استفاده میکنم و تا کنون مشکلی نداشتم وخیلی هم راضی بودم تا اینکه طرف راست زیر بغلم باد کرده و طرف چپ هم باد کرده ولی کمتر و تحقیق کردم به این نتیجه رسیدم که میتونه عوارض پماد زینک اکسید باشه و باعث غده لنفاوی شده آیا درسته و الان باید چکار کنم و چه دارویی رو مصرف کنم تا خوب بشم و عوارض این غده لنفاوی چیست آیا خیلی خطرناک هست و الان هم کمی درد داره ممنون میشم راهنمایم کنید

ارسال جواب

داروی

بله مصرف این پماد می تواند سبب درد و تورم در ناحیه غدد لنفاوی بشود. در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

Mojina

سلام من عفونت داشتم رفتم دکتر پماد موضعی زینک اکسید ۲۵درصد بهم داد مشکلی نداره؟اخه نوشته برای رفع سوختگی و اینا خوبه

ارسال جواب

داروی

می تواند موثر باشد. پماد را تا پایان مدت زمان توصیه شده استفاده کنید.

اعظم مرادی

این پماد رو تا چه زمانی میتونم تو یخچال نگهداری کنم بعد از استفاده که قابل مصرف باشه؟

ارسال جواب

داروی

این پماد را در دمای اتاق دور از رطوبت و گرما نگهداری کنید. تا زمانی که تاریخ انقضا دارد قابل استفاده است.

mohamad

شیاف زینک اکساید باید در کجا نگهداری بشود؟ دمای اتاق یا یخچال؟

ارسال جواب

داروی

برای پیشگیری از ذوب شدن شیاف زینک اکساید می توانید آن را در یخچال نگهداری کنید.

نیمامحمدی

این دارو برای رفع بوی عرق استفاده میشود؟

ارسال جواب

داروی

بله این پماد برای رفع بوی بد عرق مورد استفاده قرار می گیرد. قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید.

Afsane

سلام برای خارش واژن هم میشه استفاده کرد یانه میشه جواب بدین ممنون میشم

ارسال جواب

داروی

ابتدا باید علت خارش واژن مشخص شود سپس پزشک داروی مناسبی برایتان تجویز کند.

نیمامحمدی

بعد استفاده از شیاف زینک اکساید میشه دوش گرفت و یا محل رو شست و شو داد؟

ارسال جواب

داروی

دست کم تا ۱ ساعت بعد از گذاشتن شیاف زینک اکساید از حمام رفتن خودداری کنید.

نسترن سادات

سلام من و دخترم حدود ده روز ازپماد زینک اکساید مصرف کردیم برای بوی عرق زیر بغل من ۳روزه بیمارستان بستری هستم دخترم امروز بستری شد با ورم شدیداندازه پرتقال زیر بغل ودرد زیاد خواهشا مصرف نکنید الان چندروزگرفتارم کلی دارو درمان هنوزم حالم بده وضعیت دخترم ازمن خداروشکر بهتره پشیمان هستم ازباشگاه رفتن وحرف مربی گوش دادن

ارسال جواب

داروی

این پماد می تواند باعث تورم و درد غدد لنفاوی بشود.

محبی

پماد زینک اکساید برای بعد از لیزر خوبه؟

ارسال جواب

پدرام

با عرض سلام پماد زینک اکساید برای درمان خارش پوست هم مفیده؟

ارسال جواب

داروی

بله این دارو برای درمان خارش پوست مفید است.

ali

پس از قرار دادن شیاف تا چند دقیقه بعد باید سر جای خود داز بکشم؟

ارسال جواب

داروی

حدود نیم ساعت دراز بکشید .

ali

بعد زدن و مالش این دارو روی پکیت مقداری داروی سفید رنگ روی پوست مبمونه ینی دارو جذب نشده؟

ارسال جواب

داروی

در اغلب موارد پس از مالیدن دارو روی پوست لایه سفید نازکی از دارو روی پوست باقی می ماند.

المیرا

سلام من به پزشک مراجعه کردم و برای دردوخارش وسوزش درناحییه بیضه ازپماد زینک اکساید برام تجویزشد ولی هنکام مصرف خارش سوزش ودردبیشترشده ودون های قرمز زده ممنون میشم راهنماییم کنیدمرسی

ارسال جواب

داروی

ممکن است شما به این دارو حساسیت یا آلرژی داشته باشید. به پزشک اطلاع بدهید.

المیرا

برای همسرم رفتیم دکتراشتباه واردشده برای خودم برای بیضه

ارسال جواب

داروی

بله متوجه منظور شدم.

پدرام

میشه بفرمایید بعد از استفاده از شیاف تا کی باید آب به محل استفاده شیاف نخوره؟

ارسال جواب

داروی

قبلا از مصرف شیاف مثانه و روده را خالی کنید و تا حداقل ۱ ساعت حمام نروید.

سهیلا ذاکریان

شیاف زینک اکساید باید در دمای اتاق نگهداری بشه یا یخچال؟

ارسال جواب

داروی

برای جلوگیری از ذوب شدن دارو آن را در یخچال نگه دارید.

فایزه قربانپور

میشه برای کودک 6ساله از شیاف زینک اکساید استفاده کرد ؟

ارسال جواب

داروی

برای مصرف کودکان با سن ۱۲ سال و کمتر باید حتما پزشک تجویز کند.

Zahra

من واسه جای جوش لیزر میکنم بعد قبلش این پماد رو میزنن تا بی حس بشم این پماد ضرری برام نداره؟

ارسال جواب

داروی

این دارو برای جای رد و لک جوش موثر است اما اثر بی حسی ندارد.

سهرابی

سلام من صورتم اصلا جوش نداشت بعد لیزر دکترم گفت از زینک اکساید استفاده کنم بعد یک ماه صورتم جوش لکه قرمز و پوسته پوسته شد دلیلش چیه؟

ارسال جواب

داروی

ممکن است شما به این دارو آلرژی داشته باشید. پزشک را مطلع کنید.

heli

میشه از پماد برای تاتو بدن استفاده کرد ؟

ارسال جواب

داروی

بدون دستور پزشک استفاده نکنید.

samir

سلام برای سوختگی هم بکار میره؟

ارسال جواب

داروی

برای سوختگی های خفیف به کار می رود.

nazi

به خاطره جوش های صورت هم میشه از این پماد استفاده کرد؟

ارسال جواب

داروی

بله این دارووبرای رفع و جلوگیری از بروز آکنه و جوش موثر است.

مائده کیوانی

سلام این برای سوختگی و تیرگی بدن توبه؟

ارسال جواب

داروی

می تواند موثر باشد بله

سحر محمدی

برای جای لک و جوش موثر است ؟؟

ارسال جواب

داروی

بله می تواند کمک کننده باشد.

سهیلا ذاکریان

پماد زینک اکساید میتونه به سفید شدن اندام بدت هم کمک کنه؟

ارسال جواب

داروی

ممکن است به روشن شدن پوست کمک کند.

مونارحیمی

سلام ایا این پماد برای از بین بردن جوشهای ریز سرسیاه مفید است؟ و اگر نیست لطفا یک پماد مناسب برای ان معرفی کنید. ممنون

ارسال جواب

داروی

بله این دارو در رفع و جلوگیری از بروز جوش های سر سیاه موثر است.

نیلوفر مرادی

سلام ایا برای سفید شدن پوست ناحیه تناسلی و زیر بغل هم می شود از این پماد استفاده کرد؟

ارسال جواب

داروی

بله می تواند موثر باشد با نظر پزشک مصرف شود.

farzane

این پماد به سفید شدن بدن هم کمک میکنه؟

ارسال جواب

داروی

بله می تواند به سفید شدن پوست کمک کند.

محمدی

برای سوختگی پای نوزاد در اثر پوشک کردن بهتره پماد استفاده کنیم یا پودر؟

ارسال جواب

داروی

پماد زینک اکساید برای درمان ضایعات پوستی ناشی از بستن پوشک استفاده می شود. پودر نیز در این خصوص کاربرد دارد با پزشک کودک مشورت کنید.

مائده کیوانی

برای سوختگی دست هم زینک اکساید خوبه آب جوش رو دست خواهرم ریخته

ارسال جواب

داروی

بله می تواند موثر واقع شود.

سمیرا خاتمی

دکتر این پماد برای سفیدی اندام بدن خوبه؟ چطوری باید استفاده بشه؟

ارسال جواب

داروی

ممکن است باعث روشن شدن پوست بشود. پیش از مصرف با پزشک‌ مشورت کنید.

مهلا بانو

برای سوزش بعد از آفتاب سوختگی استفاده کردم بعد از چند روز همون قسمت شروع کرد ب خارش و سوزش احتمال داره حساسیت باشه؟

ارسال جواب

داروی

بله ممون است شما به ابن دارو حساسیت داشته بایید. در اولین فرصت پزشک را مطلع کنید.

شاهین

سلام این پما زینک اکساید برای خارش مقعد خوبه یانه لطفا جواب بدهید

ارسال جواب


ارسال دیدگاه برای پماد زینک اکساید

شما می توانید سوال های خود را در انجمن پرسش و پاسخ وب سایت داروی مطرح کنید و پزشکان و متخصصین داروی در این رابطه پاسخ دهند.

برای ارسال دیدگاه در این وب سایت شما بایستی قوانین وب سایت را در این رابطه مطالعه کنید.